Jump to content

Service in - нереално отчитане на км.


milen1110

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Забелязах, че не ми отчита реално интервала на км. за сервиз. Като взех колата и я обслужих предполагам, че майстора е занулил това и го е направил на 10 000 км. Вече съм минал 7 000 км. и ми показва на FISа SERVISE IN 1 600 км. След което минах 100 км. и ми изписа SERVISE IN 1 200 км. След изминаването на още 100 км. ми показваше същото. След това изминах още 50 км. и вече ми показва SERVISE IN 900 км. Мисълта ми е, че съм изминал 250 км. а показанията за SERVISE IN станаха от 1 600 на 900 км. т.е. все едно съм минал 700 км.

Не че е някакъв голям проблем това, но ще ми е интересно да споделите мнение и дали някой е имал подобно нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е от 2000г (полуфейс) и по-нова, има динамичен режим на Long Live Service , който може да се изключва и да се установят фиксирани интервали по твое усмотрение. Всичко това чрез VCDS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е същата работа. Преди седмица случайно го забелязах. 

Пишеше 3300км., минах около 200км. и почна да изписва 2400км. 

От тогава не съм натискал копчето, минал съм към 120км. Днес ще видя какво пише.

Не знам дали е от значение, ако минеш 200км. извънградско или 200км. градско, за това отброяване. 

 

 

П.П. аз съм с Б5 фейслифт 

Редактирано от SCHwabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лявата "врътка". Натискаш я веднъж и ти изписва Service in еди колко си км. Втори път като я натиснеш, нещо като ауто-чек. Ама за мен си е запознаване на зад кормилното устройство със символите по таблото  :hilezh:

 

IMG_0219.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали този сензор в картера е умен и чрез него се изчислява колко е живота на маслото според натоварването му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато колата е оборудвана със сензор в картера отчитащ температурата и нивото на маслото тогава на базата на тази информация бордкомпа на колата прави калкулации и отчитайки консумацията на гориво, натоварването на ДВГ и изминатото разстояние, дава съобщение кога да бъде сменено маслото.

 

Например, ако се кара с пълна газ и на кратки разстояния, тогава интервала "Serice in"  се променя драстично бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това щях да напиша, според мен няма проблем с отчитането на сервизния интервал, просто качеството на маслото е такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikosaul го написа по-просто и обяснително. Вижте и втория пост. Сменяйте на старите мотори маслото до 10 000км, особено за 2.5 тди и въобще турбодвигателите. Аз си сетнах да ми излиза статично известие като наближи 10к и съм изключил динамичната програма, която е предназначена за коли в гаранционен пробег. Сензора в картера не мери точно качеството на маслото, а дава информация към отчитането на динамичния интервал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брейй колко умни били тия коли  :hilezh:  

Иначе Оги, много правилно го каза за 10-те хиляди километра и маслото!!  :zustimm:

 

А кое копче натискате колеги?Стана ми интересно.Да проверя моята какво ще покаже :)

 

Между другото, сега се сетих, като го натиснеш същото ляво копче по време на движение, примерно с 60 км/ч, ще ти изпише най-горе на борда в жълто "km/h"

След това, всеки път като превишиш 60 км/ч, ще ти светва този знак, съпроводен от звук. Ако искаш да го изключиш, натискаш го втори път, пак в движение. 

Това изцяло информативно, за някой хора е полезна екстра :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

емиии, а ако го натиснеш копчето докато си караш с 80км/ч., тогава ще писука при достигане на 80км/ч., това е т.нар. временна спийд лимит аларма, щото има и още една - постоянна.

 

А за да се покаже инфо за оставащите километри до смяна на маслото, то колата трябва да е спряла, на контакт и да се натисне веднъж лявото копче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...