Jump to content

Колата ми завива сама след като сменя гумите.


revolution

Recommended Posts

Здравейте колеги,значи когато си карам със зимните гуми които са 185/60/15 няма проблем,обаче като сложа летните 215/45/ZR17 и при неравен път волана дърпа наляво и на дясно и почити задължително е да карам с 2 ръце защото може да ма метнев някоя канавка.Колата има регулирана предница и баланс на гумите,но проблема си остава.Има 1 подробност,че рейката тече...благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак толкова силно ли дърпа че тряа с две ръце, или го казваш за да е по-цветно? Защото и мойта след като сложих летните (те са ми същия размер като зимните) почна да завива волана по неравностите, но е савсем слабо, смисъл ако сложа 2 пръста на волана, не мърда. Не го смятам за проблем, защото все пак летните гуми са по-твърди и не "обгръщат" неравностите както зимните и е нормално волана да се движи малко, но това което описваш ти е плашещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,значи когато си карам със зимните гуми които са 185/60/15 няма проблем,обаче като сложа летните 215/45/ZR17 и при неравен път волана дърпа наляво и на дясно и почити задължително е да карам с 2 ръце защото може да ма метнев някоя канавка.Колата има регулирана предница и баланс на гумите,но проблема си остава.Има 1 подробност,че рейката тече...благодаря предварително :)

И при мене работата е същата , а предницата е супер ...

П.С Свиква се ... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,значи когато си карам със зимните гуми които са 185/60/15 няма проблем,обаче като сложа летните 215/45/ZR17 и при неравен път волана дърпа наляво и на дясно и почити задължително е да карам с 2 ръце защото може да ма метнев някоя канавка.Колата има регулирана предница и баланс на гумите,но проблема си остава.Има 1 подробност,че рейката тече...благодаря предварително :respekt:

Човеко повярвай ми не го казвам само за да оцветя работите,защото трябва да съм много прост за да пускам тема ако сложа двата пръста и да не мърда,така че има защо да питам,а за другия колега,мъчих се цяло минало лято да свикна,но не можах и адски много ме изнервя искам ако някой е имал подобен проблем или е чувал да сподели защото е много кофти както си караш по прав път и изжеднъж от 1-та страна на асвалта примерно има някаква гърбичка и волана да ти дърпа ръцете,се едно "гумите ме управляват,а не аз тях..."

А това дали си със зимни или летни гуми не е от голямо значение или дори от никакво,аз го казах защото на железните ми джанти размерът е 185/60/15 и там са зимните гуми...Аз ако сложа зимни гуми на летите джанти с размер 215/45/17 няма да има разлика зимни ли са,летни ли са се ще си дърпа наляво надясно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз поне си го обяснявам така , че гумата е с по-нисък профил и не може

да "обере" неравностите както тази с по-големият профил...

Нещо подобно , както колегата "limona" е обяснил...

То и за това колкото по-ниска гума , толкова по-корава возия ... :hilezh:

Може и да греша, ноооооо така поне си го обяснявам... :hilezh:

Редактирано от k0ck0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само няма да се плашиш :hilezh:

Със зимните 205/60/15 е супер,но като сложа 225/45/17 и само да има и леко потъване на асфалта като например коловоз или нещо от сорта или да е като цяло неравен участъка и почва да шари на ляво на дясно

Това е от големината на гумите,а все пак не караш А6 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само няма да се плашиш :lol:

Със зимните 205/60/15 е супер,но като сложа 225/45/17 и само да има и леко потъване на асфалта като например коловоз или нещо от сорта или да е като цяло неравен участъка и почва да шари на ляво на дясно

Това е от големината на гумите,а все пак не караш А6 :hilezh:

Да колега наистина ме успокои,то въпреки всичко аз знам че от по-широката гума става така,но защото ми тече и рейката и предположих,че може да има нещо общо,но все пак караме АУДИ а те имат такава хидравлика,така лесно им се въртят воланите...

че като сложиш по-широка гума от предвидената за модела и започва да шари наляво надясно:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за хидравликата е от многото километри вече и няма нищо общо с гумите.Ти сам го написа,че е само като сложиш по широкия размер.Карай си колата и не се притеснявай,а рейката ако ти се отвори възможност си я оправи,все пак не е Убаво да тече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Това сигурно е от гумите колега.На мойто Ауди-В4 е същата работа и то с гуми 16-50-205 има ли коловоз или улягане на асфалта дърпа наляво или дясно докато преминеш.Преди Аудито имах Рено19 с гуми 15-50-195/205 и с него беше същото.Според мен не се претеснявай от това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като сложа летните 215/45/ZR17 и при неравен път волана дърпа наляво и на дясно

Ами пробвай на равен път,много ясно че ще дърпа наляво-надясно по неравен

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

215/45/ZR17 и при неравен път волана дърпа наляво и на дясно

Напълно нормално явление колега ,при широки гуми и надлъжни улеи по пътя.

На другата ми каляска съм с 225/45/17 и също увлича . Иначе при нормален

и равен асвалт при мен върви като влак по релси , а в завоите е супер стабилна

заради нископрофилните гуми.

П.П. Ако волана ти е много лек въпреки течащата рейка ,увличането ще се усеща

още повече. То затова и на по новите коли при по висока скорост хидравликата

е направена да се "втвърдява" с цел по голяма стабилност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...