Jump to content

Дълги светлини не светят. Идеи?


Recommended Posts

Здравейте имам един проблем наскоро си закупих колата но до днес небях забелязал че дългите несветят , не съм видял понеже когато дам да дълги , ксеноновите къси се превключват на дълги но дългите не светят , 1во си помислих че е от крушките но едновременно и двете не ми се вярва да са изгорели 2рото което ми идва на ум е бушона но не го знам кой е и друго не се сештам от какво може да е , затова се обръщам към вас по компетентните да ме посъветвате . Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,имах същия проблем напръскай превключвателя на конзолата на волана с WD40 или друг контактен спрей.Примен стана,успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На твоята кола е една лампа за къси/дълги и при включване на дългите в прожектора бубинки местят преграда която променя снопа светлина. Провери дали при включване на дълги до фара отива сигнал за управлението на бубините(от куплунга на фара) ако има +12V значи проблема е във бубинките ако няма е по веригата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как така не си забелязал досега? Нямаше ли предупреждения на таблото? Сегашните Аудита дори за 5W крушка си казват, ако изгори, а пък при проблем с дългите, би трябвало да се опищи цялата кола и на всяко палене и гасене да изкарва едни дълги изречениия на фиса. :hilezh: Не ти ли е правило впечатление да пише нещо? Ако не е пишело, значи нямаш проблем. Нали знеш, че при теб, късите и дългите светят от една и съща секция на фара, чрез промяна на светлинния сноп само? Предполагам, че си наясно, но да подсетя.

Сподели какво се е оказало!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тези фарове които съм посочил със стрелки не светят когато дам на дълги иначе на таблотоо ми показва че съм на дълги а тези до тях също променпят снопа светлина . Този спрай който ми каза да напръскам трябва да напръскам превклучвача т.е. там където е auto самоте фарове където се вклучват или ръчката където се превключва на дълги.

post-51940-0-84627500-1305270938_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тези фарове които съм посочил със стрелки не светят когато дам на дълги иначе на таблотоо ми показва че съм на дълги а тези до тях също променпят снопа светлина . Този спрай който ми каза да напръскам трябва да напръскам превклучвача т.е. там където е auto самоте фарове където се вклучват или ръчката където се превключва на дълги.

Тези фарове никога няма да светнат на дълги, защото двете крушки в тях са за габарити и дневни светлини. Дъгите и късите на тази кола идват от лупата на ксенона.

Нищо не пръскай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи има по една по малка крушка в тях която е дневна те светят но има и поголяма която аз си мисля е за дългите и те не светят по никакъв начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи има по една по малка крушка в тях която е дневна те светят но има и поголяма която аз си мисля е за дългите и те не светят по никакъв начин

Малката крушка е габарит, голямата е дневната светлина тя се активира като поставиш клуча на AUTO и запалиш двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влез в CAR->Setup->Exterior Lighting и от там си пусни дневните светлини ако не са пуснати. Така голямата крушка ще свети през деня ако ключът е на Auto. Когато работят ксеноновите светлини тя не свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дневните светлини, ако са активирани през MMI, светят и когато ключът за фаровете е в положение 0.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...