Jump to content

Несъответствие между документите и действително състояние


kickate

Recommended Posts

Здравейте! Незнам къде точно трябваше да пиша, затова пуснах нова тема. Проблема ми е следният: имам А3 и по документ се води 110 конски сили / 82 kw/, но наскоро бях при майстор и ми казаха, че ако действително е 110 к. с. буквата "I" от надиса TDI на капака на двигателя трябва да е червена а тя не е .

Може би е сменен, незнам. Но таблото е с електронен часовник, 6000 оборота и 260 км.

А данъка ми е 176 лв. Въпроса ми е има ли някакъв начин да разбера колко конски сили е точно по някакъв номер или / напр. двигател/ или по някакъв дръг начин и каква е процедурата ако се окаже че не както е по талона? Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е по първите три букви от номера на двигателя да познаеш:

http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_A3

Редактирано от Един_Луд
грешен линк
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е по първите три букви от номера на двигателя да познаеш:

http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_A3

по това което видях май ще има разминаване. Може ли малко помощ: номера на двигателя е ALH148814

Дали съм права?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ALH е 90 конски сили. :zustimm: Права си.

Мисля че ще имам супер преживяване. Каква е процедурата оттук нататък? В КАТ ли трябва да се ходи, какво да направя? Предполагам, че данъка е доста по нисък? Дайте съвет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

данъка на 90 коня е около 30 лева. Защо е регистрирана като 110 коня? Тези данни са взети от някъде...

Нямам никаква идея! Така ми го продадоха, и наскоро отидох при майстор, защото таблото не ми работеше, та те се усъмниха че има някакво разминаване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Технотест, след това преиздаване на документите в КАТ и отново в данъчното.

На технотест се минава за удостоверяване на промяна в мощността на агрегата

- Техническа експертиза за съответствие - на лек автомобил - с работен обем на двигателя до 2 500 cm3 - цена 96.00 лева с ДДС

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв технотест, за техническа грешка.

В данъчната служба се подава декларация, на гишето си сверяват си кода на двигателя и се вписва новата мощност - задължително се пише, че има катализатор.

Проблемът е, ако се иска приспадане на досега надвнесения данък:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Големия талон ако пише правилния двигател Технотест е ненужен само с кутия бомбони и в данъчното

В големия талон ми пише ALH...., тоест правилния номер, който отговаря на 90 к.с. А киловатите са 82. И като ми ги умножат по хххххх се получава 110????

Какъв технотест, за техническа грешка.

В данъчната служба се подава декларация, на гишето си сверяват си кода на двигателя и се вписва новата мощност - задължително се пише, че има катализатор.

Проблемът е, ако се иска приспадане на досега надвнесения данък:zustimm:

Приспадане на данък няма да има, тъй като не съм го плащала, доста ми се видя и реших да почакам /176 лв/.

Благодаря на всички, които се включиха, ще опитам да оправя нещата само с посещение в Данъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бягай в КАТ да си оправят грешката. Няма технотест за тази работа. Ако се опъват може да се наложи да се изкара една бележка от Порше удостоверяваща, че този мотор е 90кс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бягай в КАТ да си оправят грешката. Няма технотест за тази работа. Ако се опъват може да се наложи да се изкара една бележка от Порше удостоверяваща, че този мотор е 90кс.

Това сервиз на Порше ли е? Къде се намира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на официалния сайт на Ауди audi.bg. Може да им пишеш един мейл.

Ама пробвай първо пробвай само в КАТ. Разминаването е сериозно и вероятно става дума за тяхна грешка.

Един приятел има подобен проблем с Шкода 1.6 дето е 74кв а по талон са я писали 75 и влиза в големия данък и от Еуратек му бяха казали, че могат да му дадат някакъв документ, че мотора е 74кв. Не съм го питал точно какво е станало, но ако искаш ще му се обадя да попитам.

Само да не се окаже, че наистина е 82кв мотора а в КАТ са сбъркали само буквите. Моя е АЕБ 150кс а е регистриран като АДР 125кс, не знам как е станало като цифрите от номера на мотора съвпадат ама не се обадих понеже е в моя полза :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Виж на официалния сайт на Ауди audi.bg. Може да им пишеш един мейл.

Ама пробвай първо пробвай само в КАТ. Разминаването е сериозно и вероятно става дума за тяхна грешка.

Един приятел има подобен проблем с Шкода 1.6 дето е 74кв а по талон са я писали 75 и влиза в големия данък и от Еуратек му бяха казали, че могат да му дадат някакъв документ, че мотора е 74кв. Не съм го питал точно какво е станало, но ако искаш ще му се обадя да попитам.

Само да не се окаже, че наистина е 82кв мотора а в КАТ са сбъркали само буквите. Моя е АЕБ 150кс а е регистриран като АДР 125кс, не знам как е станало като цифрите от номера на мотора съвпадат ама не се обадих понеже е в моя полза :zustimm:

Ако е възможно питай го какво са му дали като документ и какво струва цялата процедура? Ще съм ти благодарна.

Редактирано от kickate
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я погледни в багажника на лепенката при резервната гума какво пише за код на двигателя. Да не стане верно, че е объркан кода в талона. Това с буквите на капака не е никаква гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке, по номера на рамата може да се извади кой е верния код на мотора. Дай я, ако искаш и ще ти кажа какво излиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке, по номера на рамата може да се извади кой е верния код на мотора. Дай я, ако искаш и ще ти кажа какво излиза.

След 5 минутки ще ви кажа номера на рамата.

WAUZZZ8LZYA051374 това трябва да е номера на рамата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 5 минутки ще ви кажа номера на рамата.

WAUZZZ8LZYA051374 това трябва да е номера на рамата.

Да, така е. ALH излиза по рамата. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е възможно питай го какво са му дали като документ и какво струва цялата процедура? Ще съм ти благодарна.

Каза, че от еуратек са му издали бележка по номер на мотор и рама която удостоверява, че автомобила е 74кв. Пари не са му взели :zustimm:

После в КАТ са му издали нов талон и от там е отишъл в данъчното да я регистрира като 74кв. Подал е и молба да му възстановят надвнесените данъци за минали години и са му върнали 180 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета БЛАГОДАРЯ на всички вас, които се включихте! Ходих до КАТ и там провериха нещата, оказа се че наистина е 90 к.с., номера на двигателя е верен. Казаха ми утре сутринта да отида САМО с големия талон без бележка от Порше и ще оправят грешката, която най-вероятно е станала още при първата регистрация. Утре ще ви напиша какво е станало. Благодаря Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм с нов талон, бях в КАТ направиха промяната без да ми искат бележка от сервиз и даже веднага ми преиздадоха талоните. Сега ми остава данъчна служба!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми е интересно после колко ти е данъкът, понеже при мен 2009-та беше 190лв., 2010-та - 180лв. а сега изведнъж падна на 120лв. та се очудих що така изведнъж спадна?Колата е 97-ма демек на 14 години, да не би това да е прагът, след който става по-нисък данъкът? моята е 125к.с., май се разделят до 100к.с., следващата граница е до 150к.с. но не съм сигурен дали е така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...