Jump to content

Вентилация на седалки


Recommended Posts

Викаш тука в БГ няма кой да ти разбира от такива работи?То ако трябва да се претапицира ще трябва да се направи всичко с еднаква кожа(врати,задни седалки,др.елементи)Не е проблем и това да се направи с претапицирането стига да стане добре обдухването

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с една права тръба от въздуховода към седалката :respekt:

По темата:Не съм се замислял даже за това.Всъщност има ли такова нещо въобще,за фабрично говоря.Аз също съм със кожен салон,но климатроника струва ми се върши работата.Ако е много горещо или колата е била на слънце го пускам 1-2 минутки без да съм вътре и разхлажда смея да кажа доста добре.То си е и до човек де,на мен ми се изпотява предимно гърба отколкото г•зЪ :hilezh:

Онзи ден се возих при един приятел с плюш и в горещо време......предпочитам си кожата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за Тойота Ленд Круйзер 200.Фабрично не се предлага обдухване на седалките и искам да направя,защото лятото си е гадно да ти залепва тениската на гърба и да излизаш потен от колата.Това с направата не е невъзможно просто явно тук в БГ няма кой да го направи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нама как, според мен. Ако не искаш да ти залепва гърба, си претапицирай седалките във вариант "частична кожа". На гърба и задника да не е кожа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност има ли такова нещо въобще,за фабрично говоря.)

Има и е уникална екстра , въпреки да се среща рядко

Лично аз ползвам такава (не на аудито)и изстудява кожата за секунди

Пробвай с една права тръба от въздуховода към седалката :bia:

Не трябва да духа , а да смуче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай тук http://www.bigbass.bg/

Няма обявено че могат да направят обдухване на седалките ,

но момчето е много сериозно , знаещо и можещо .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ибей имаше калъфки за седалки с обдухване, но отзивите не бяха добри.

Вторият вариант е седалка от Лексус LX570, която фабрично е с обдухване. Това обаче ще излезе едни 5-6 бона с нови части.

Трети вариант е да приспособиш от друга кола. Виждал съм руснаците да слагат седалки от предишната БМВ 7-ца и то точно в LC 200-ца. Т'ва незнам кой майстор може да го свърши, но е смислено да вземеш нужните части от някоя морга. Мерцедесите S и Е също имат тази екстра от поне 10 години.

А екстрата е много смислена, една от най-смислените за лятото. Лошото е, че на малко коли я има и малко хора знаят, каква благинка е да не ти се потят та*аците лятото, особено с черна кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мислиш да преправяш оригиналните седалки на 200-цата, по-добре се откажи. До момента нито съм чувал, нито виждал някой да е правил подобно нещо в България, а за тези неща не е хубаво да се учат точно на твоята кола...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с тези от Лексус няма да е толкова лесно. Първо, че кожата е различна от на Тойота. Второ, управлението на обдухването е изнесено извън самата седалка, на централната конзола. Възможно е да има компютър специално за това. Трето, самото захващане незнам дали е еднакво, ама айде това ще се нагласи. И четвърто, ако изобщо има кой да го направи, мисля че ще ти отрежат главата откъм цена. По-добре я боядисайте бяла и няма да се напича толкова : )

П.С. ...ето ги братушките със седалките от БМВ. Надявам се разбираш руски. Между другото Лендкрузъра там е на особена почит :hilezh:

http://reviews.drom.ru/toyota/land_cruiser/29384/

http://777-tuning.ru/toyota_sidenya.html

Редактирано от msi200
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях какво са направили,но тук в БГ няма да има кой да ги сложи според мен,а и по-добре е да си е оригиналната седалка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам някаква представа. Кожата е перфорирана, 2 моторчета с малко електроника, управляема от климатроника духат въздуха от горе ти, а не се засмуква въздух. Дунапрена има канал през който се вкарва въздуха за подаване към кожата, предполагам с множество канали се разпределя към перфорацията. Едното моторче духа на седалищната част, другото към гърба. На А8 се регулира скоростта на моторчетата на 6 степени. На друго Ауди всъщност май не съм виждал. Преди години за да не се потиш на седалката слагаха едни покривала от дървени топчета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава седалка на дали ще сложа. :hilezh:

А, точно за тази калъфка говорех, мисля има аналози и на други фирми. Обаче това ти е единствения реалистичен вариант. Другото е 10 бона за 2 предни седалки от Лексус и труд, което едва ли е опция. И този Лексус лх570 изобщо не се продава в ЕС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам някаква представа. Кожата е перфорирана, 2 моторчета с малко електроника, управляема от климатроника духат въздуха от горе ти, а не се засмуква въздух. Дунапрена има канал през който се вкарва въздуха за подаване към кожата, предполагам с множество канали се разпределя към перфорацията. Едното моторче духа на седалищната част, другото към гърба. На А8 се регулира скоростта на моторчетата на 6 степени. На друго Ауди всъщност май не съм виждал. Преди години за да не се потиш на седалката слагаха едни покривала от дървени топчета

Всъщност Якоб ви е казал как може да стане и е съвсем лесно мисля. Само намери някой човек кадърен и да иска да се захване с това. Предполагам, за да е добър ефекта ще трябва да се прокарат някакви гъвкави тръбни съединиения от климатика (някъде в таблото) и през централната конзола да влизат в седалката, оттам да има още 1 моторче, което да засилва (изсмуква) слабата струя идваща от пуснатия климатик. Оттам се разделя на 2 пътя студения въздух ( и топлия - ефекта ще го имаш и зимата с подгяваща седалка)към седалката и облегалката. Гаранция, че няма да ти излезне скъпо, само намери човек, който обича да майстори разни работи и ги прави читаво.

Иначе от няколко години се предлагат модели с вентилирани седалки - А8, Е класа, еС класа и др. До още няколко години това ще стане по-разпространена екстра. При този огромен пазар на автомобили и тази конкуренция всякакви технологий се внедряват.

Редактирано от cecko_tdi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам някаква представа. Кожата е перфорирана, 2 моторчета с малко електроника, управляема от климатроника духат въздуха от горе ти, а не се засмуква въздух. Дунапрена има канал през който се вкарва въздуха за подаване към кожата, предполагам с множество канали се разпределя към перфорацията. Едното моторче духа на седалищната част, другото към гърба. На А8 се регулира скоростта на моторчетата на 6 степени. На друго Ауди всъщност май не съм виждал. Преди години за да не се потиш на седалката слагаха едни покривала от дървени топчета

И аз съм се чудил защо вентилация има само на А8,при Кю7,А6, липсва,нз при А7 дали се предлага,Якоб може да каже.

При Мерцедес например я имат доста модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би седалките да са от изкуствена кожа. Досега, макар и в адското лято на Северна Каролина, никога не съм имал проблеми с изпотяването в кожените седалки, а седалките на ауди са от много дебела и твърда естествена кожа.

Гледам в Америка сега доста коли се продават с кожен салон, който всъщност е от изкуствена кожа. Една приятелка си купи спортен мерцедес, с истински ръчни скорости и с обдухване на седалките и уж с кожени седалки, а се оказаха от "еко" кожа.

DSC02607.jpg

DSC02604.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би седалките да са от изкуствена кожа. Досега, макар и в адското лято на Северна Каролина, никога не съм имал проблеми с изпотяването в кожените седалки, а седалките на ауди са от много дебела и твърда естествена кожа.

Гледам в Америка сега доста коли се продават с кожен салон, който всъщност е от изкуствена кожа. Една приятелка си купи спортен мерцедес, с истински ръчни скорости и с обдухване на седалките и уж с кожени седалки, а се оказаха от "еко" кожа.

Кожата лятото може да си те изпоти доволно, НО както беше казал някой тук само да пуснеш климатика за 2 минути да поизстуди малко кожата нямаш грижи после. А това вече всеки производител може би го предлага - "еко" или изкуствена кожа, но фрапантни са случаите например от сорта на БМВ 7-ма серия до 2001г.-2002г. (нз точно докога бяха), Е38 купе, където кожата е изкуствена :bdaysmile:

Редактирано от cecko_tdi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...