Jump to content

Качване на флашка. Много бавно...?


Recommended Posts

Наложи ми се да кача едни снимки от лаптопа(Win7),на флашка,всичките бяха по малко от 2 Гб,претакаха се около 40 мин.със скорост 574+-КБ

Нормална ли е тази скорост?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средната WRITE скорост на USB 2.0 е около 10~12MB в секунда. Вече зависи от самата флашка. Можеш ли да ми изпратиш точен модел?

Случвало ми се е и да има проблем със самите USB портове. Грешно свързване на кабелите (при сглабяне на компа) също може да е проблем.

Редактирано от hristiyan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, и аз имам евтина флашка на която 1Г се качва за час. Ама пък я взех на тънкана. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше и случаи, при които флашка с мъжки конектор поради лош контакт не се разпознава от пц-то, или се разпознава като USB 1.0, на Kingston при това, не като на адаша отгоре :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем на стария компютър. Имаше някаква опция в БИОС-а, която ускоряваше трансфера, но не мога да си спомня как се наричаше. Разчовъркай си БИОС-а дали и ти нямаш нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Флашката е я имам от 6+ години ,марката е Рqi и е 2Гб .Проблема май е в компа .От няколко дни работи много бавно в интернет ,мислих че е от връзката,но явно не е .иначе лаптопа е на половин година , с оригинален Win 7 ,Dell 10" 1,8 mHz Cеlеron 500G хард.Ако някои разбира 7-цата ,да му го донеса да го види .(може и на сбора )

Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флашката е я имам от 6+ години ,марката е Рqi и е 2Гб .Проблема май е в компа .От няколко дни работи много бавно в интернет ,мислих че е от връзката,но явно не е .иначе лаптопа е на половин година , с оригинален Win 7 ,Dell 10" 1,8 mHz Cеlеron 500G хард.Ако някои разбира 7-цата ,да му го донеса да го види .(може и на сбора )

Старичка е,дошло и е времето.Ако си купиш една 16 ГБ нова нещата ще се подобрят значително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега огледай в БИОС-а, има една опция която ако е изключена Windowsa си мисли че има USB 1.0., опитай да упдейтнеш драйверите (малко съмнително, но си струва да пробваш.) Вземи друга флашка и пробвай как ще е скоростта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наложи ми се да кача едни снимки от лаптопа(Win7),на флашка,всичките бяха по малко от 2 Гб,претакаха се около 40 мин.със скорост 574+-КБ

Нормална ли е тази скорост?

Зависи -- ти си човека, който ще каже "нормална" ли е скоростта, т.е. като я имаш от 6 години, винаги ли е било така, или само сега? Ако тези 2ГБ са били много на брой малки снимки (40-50К всяка), скоростта е "нормална". Повечето флашки не могат да записват бързо малки файлове (а тези, които могат, струват доста :bia:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи -- ти си човека, който ще каже "нормална" ли е скоростта, т.е. като я имаш от 6 години, винаги ли е било така, или само сега? Ако тези 2ГБ са били много на брой малки снимки (40-50К всяка), скоростта е "нормална". Повечето флашки не могат да записват бързо малки файлове (а тези, които могат, струват доста :hilezh:)

Това се отнася за всички устройства между другото. То няма значение дали са малки файловете, началото и края на всеки файл изисква допълнително време за достъп. Колкото са повече, толкова по-бавно ще бъде качването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...