Jump to content

Използване на реотаните на задното стъкло за антена!


Recommended Posts

И аз не намерих, просто усилвателчето го купих с част от коаксиалния и направих снадка с напътствия на колега от форума koko60, който е пуснал темата за реотаните.

Редактирано от AsK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

искам да попитам колегата коко60 дали е възможно от усилвателя да ми гори бушона на нагревателя

в смисъл ако има някакъв проблем със него /усилвателя/

ПП: вече месец съм със усилвател и работи . горенето на бушона беше от преди интервенцията , но все пак има ли и тази възможност

Съмнявам се да е от усилвателя, по-скоро е възможно кабела, който захранва нагревателя (мисля че е бял и доста дебел)да се е протрил някъде докато стигне до отзад, мисля че върви в праговете откъм шофьора, трябва да ги разкопчаеш и да го проследиш. Започни от нагревателя напред. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Да отворим старата тема на ново?

От нещата по горе разбрах защо радиото не хваща добре станциите или ги губи често.

Имам друг въпрос, който е е свързан с трудности в приемането на телевизионния сигнал с Navigation Plus.

Уредът успява да намира ефирните програми, но често си губят звука, дори когато колата не се движи.

Проблемите при телевизията са като при радиото.

Знам, че ТВ антените са в задните странични стъкла. Аз съм с А4 комби от 99г.

Стъклата са затъмнени с фолио, но едва ли това е причината за радиосмущенията и при FM и при TV.

Някой сблъсквал ли се е с тези неща?

Редактирано от Sako8222
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Колега 

koko60

http://audibg.com/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=89708

(3) е вързано за реотаните (антена), на (4) има захранване от радиото(когато го изключа радиото спира напълно), (5) е вързан за нагревателите. (всичко това е заводско и радиото и усилвателя и антената, колата е Ауди 90 quattro)
Радио трудно лови, особено в движение. На място има станции които работят. Някаква идея как да подобря сигнала ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като смяташ че всичко е закачено както трябва, пробвай с друго радио от колега, може тунера на твоето да не е в ред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едно друго питане. Ако кабела белия който захранва антенния усилвател да кажем нещо е прекъснат и за това примерно се губят станциите то при включване на подгрева няма ли да му се подаде пак + и да сработи? Двата кабела не са ли паралел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много трудно се сваля пластмасовата колонка иначе бих опитал да я сваля. В моргата има 4 коли като моята и на четирите опитахме да им свалим пластмасата, но са толкова опечени, че се пукат и чупят само с поглед. Ще сменя радиото първо да вида как ще е и, ако и с другото е същото тогава ще мисля как да свалям пластмасата. Благодаря колега за бързия отговор :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте, 

     опитах се да сложа същия усилвател на Голф 4, но при мен ср получават смущения и хваща сравнително слабо. От какво може да е и как мога да реша проблема. При отворен багажник радиата се оправят. 

Поздрави! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, не знам има ли Голф4 с фабрично вграждан такъв усилвател, който да използва нагревателя за антена. След като на Б4 има фабрично вграждан такъв усилвател, значи нагревателя на стъклото е оразмерен така, че да става и за антена. Не може за антена на радио да закачиш "нещо" и то да хваща добре. Антените са с определена дължина и конфигурация за определения честотен диапазон, за да хваща добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...