Jump to content

А4 АДР-тракане ?


Recommended Posts

Сменил се веригата, но това не решава проблема.

Аз смених верига и след няколко месеца пак се разтрака.

А относно обтегача - рано или късно трабва да се смени.

Все пак тия кошници не са първа младост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги това ли е въпросният обтегач и нещо може ли да се каже така по снимки, защото ми изпадна на много добра оферта?

091020131076_07c97_30977784.jpg091020131075_e8be5_30977783.jpg

Редактирано от alexander alexandrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип е това както ти каза колегата, виж твоя дали има кабел на него, ако има е с електрониката и този дали има място за включване на букса. Първо може да замериш дали има налягане помпата, ако искаш пиши на лс , че и аз имах подобен проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,имам един въпрос към вас.Купих си  Ауди С4,2.7 би-турбо,имам тракане в едната глава и сам почти сигурен че е обтегач,да ми кажете как вървят като цени и може ли някой от вас да намери такова нещо,дори и втора употреба,стига да я читав и да не се налага повторен ремонт.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А що да не е повдигач? С такава диагностика може единствено да набиеш едни излишни пари. :)

Отделно, че не препоръчително да купуваш части втора ръка, които се износват, че не знаеш колко е работила преди това и колко време ще изкара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имах същия проблем леко тракане идваше от двигателя ама си карах ей така не ми пукаше и накрая скъсах верига светнаха ми всичките лампи и до там беше бая скъпичко ми излезна да ти кажа  :icon_sad:. един съвет от мен по добре иди при някой майстор да установиш проблема да не стана като мойто ауди че много са скъпи частите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи този от снимките излиза, че е механичния,а го свалих от фейслифт, а моята е преди фейслифта, какво трябва да се преправя, за да се сложи механичен на кола с електронен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дена я имам и взе кточели да поутихва това тракане,а и не съм сменил маслото,възможно ли е да се оправи след смяна на масло?

Мисля че не е повтигач,защото тракането не е равномерно,по скоро веригата трака заради обтегача. А възможно ли е да е разтеглена ветига и проблема да не е в обтегача?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се сменя обтегача се сменя и веригата, а нещо друго трябва ли да се сменя например зъбните колела на валовете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, с интерес чета темата и незнам какво да кажа ... Аз имам същия проблем, като загрее колата трака като зле работещ дизел. 

Мислех че проблема е в оптегача, купих един втора ръка от кола на 120000км, но се оказа че е от по - стария модел - 95та г. а моята кола е 98г.

Купих след това още 1 от кола на 100000км, като моя - с ел. клапан. Смених го и колата не се оправи. Оттам още 2 оптегача смених и същата работа.. 

Наистина това са части, които не се купуват 2ра ръка, но при положение че нов е 1000лв съм принуден да правя всякакви опити за да избегна тази сума пари...

Та след като няколко пъти сменям оптегачи и нищо не се оправи, премерих налягането на маслото - 2 и нещо бара... маистора каза че това е нормално. 

Смених маслото с Лики Моли 10в40 с молибден, както и сипахме добавка за хидравличния оптегач.. продухах маслената магистрала и никаква промяна. 

На студено не се чува как работи двигателя, но вдигне ли 90 градуса и става страшно... 

Шума се чува точно от задния край на двигателя и напред утихва. Бях сигурен че е оптегач, смених и веригата, но вече се разубеждавам и съм склонен да търся други проблеми... 

Но честно казано незнам какво може да е ... днес пак правих опити, направих от 2 оптегача 1, с по хубавите части и нищо не излезе... Сега колата ми е полу - разглобена и незнам какво да я правя вече ... 

Не съм сигурен че и да дам 1000лв за нов оптегач, проблема ще се оправи

Ако някой има идея да сподели мнение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен филма е същия колега,налягането на маслото е нормално,търсих електронен обтегач втора ръка,но не намирам и утре ще поръчам нов от ибей и като го сменя ще дам отговор,но ще сменя и веригата с нова! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите повдигачи също тракат чакат смяната си и тъй също като колегата се инт. минах през въпроса за повдигача на веригата за моя също казаха че е ок. Идеята за хидравличните повдигачи не е за пренебрегване както се каза с писане ще е трудно да се установи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз всъщност немога да разбера дали повдигачите ми щракат или обтегача, със сигурност обаче шума идва отзад откъм веригата... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,аз оправих моят кон и вече е 6точки,проблема беше в обтегача и веригата. Transporter-провери ел.инсталсцията,която отива до обтегача и нова верига 50лв.струваше,дано се оправи.

Стига обаче да си сигурен че проблема ме е в повдигачите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер колеги, оправих си проблема вече, тъй като не бях сигурен къде точно ми е проблема смених цялата глава, комплект с валовете, веригата, нова гарнитура на главата и колата вече мърка :) 

Все още не знам къде беше точно проблема ми, затова не мога да дам съвет на никой, дали са повдигачите или обтегача... 

Единствено мога да кажа, ако купувате части 2ра употреба, най - добре да запалите и пробвате двигателя дали трака, 6трака и след това да прецените купувате или не частите.

 

След като пробвах какво ли не, а и по колата имах други неща за смяна и ми изпадна 1 друго А4, доста запазено, на добра цена и го купих цялото, сега моята кола е здрава, имам доста резервни части, а и доста части които мисля да продам, за да си изкарам част от парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да ви питам защо по талон номера на обтегача ми излиза 058109088Е, а този който е на колата ми е със номер 058109088D, от къде идва тази разлика в буквите и какъв да си купя с каква буква да е и каква е разликата от различните букви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Така обтегача днес дойде за една седмица от Германия, днес ще взема и верига на Феби и тези дни ще се сменя и ще пиша какво е станало! 201120131095_759e4_31051172.jpg201120131094_32b5a_31051171.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз.... интересно е, че тези не електрическите обтегачи за ADR и AEB са с различна цена и различни номера. 325лв срещу 370 в полза на AEB мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам този моя ми излезе 150 евро с доставката до тук и сега сигурно в Понеделник ще го сменям и ще дам отговор какво е станало. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам този моя ми излезе 150 евро с доставката до тук и сега сигурно в Понеделник ще го сменям и ще дам отговор какво е станало. :)

а веригата колко пари излиза? 

 

Аз още нямам проблем с него,при положение че колата  е може би на 350 000 км. Сигурно скоро ще му дойде времето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...