Jump to content

А3 1.6i или А3 1.9TDI


Recommended Posts

А колко гори аудито със 160? :hilezh: Или то от 120 направо на 200 прескача :hilezh:

Иначе много се говори за разходи, обаче цялата тази нищожна разлика в полза на дизела градско ще бъде издухана няколко пъти при първото посещение на печката в сервиза.

Иначе като гледам около ме дизела прави около 7 в града, а 1,6 - 8-9/100. Не е кои знае какво разликата.

А освен това 1,6 на обороти би трябвало да има същата сила при изпреварване както нафтата. Като приятност на каране е ясна работата, обаче като приятност за ухото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А колко гори аудито със 160?

Гори и то много,но не ме интересува,направена е ,за да се дава цялата газ.После усмивката не ми слиза от лицето :hilezh:

На всеки 2 дена доливам за 60лв от онзи "евтиния",абе за последните 3000км,средния ми е 15/100.

Само вчера за едно ходене Сл.Бряг - Бургас,после Бургас - Варна,малко даване на газ при Тони и обратно до Бургас около 300км= 46 литра със средна скорост 114км/ч

Иначе най-добре е колегата да покара в градски условия и двете коли и то поне 50-60км,задръстване и т.н.

Сам да си прецени,но аз като пристрастен пак ще кажа,да е с охлюв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да го дъвчете и да си чешете езиците, истината е само една когато се търси икономия...1.6 + ГИ и това е!Както Цецо, така и аз имам неколко автомобила с различни мощности и съм забелязал, че както лесно изпреварвам с 360+ коне, така лесно го правя и с 90 и с 150 и със 170 и т.н. Никой не може да ме убеди че А3 1.6 е мъка да се кара извънграда...Всъщност мъка е, ама за пишман драйверите!Да не говорим пък за градско каране, колко е готина тая количка и как нема дизел който да я улови за разхода на гнЯз...кое е по добре, 8-9Х 1.18 или 7Х 2.5!Отделно всичко и е по евтино, от потдръжка до данъци и квото се сетиш!Това всичкото важи, ако основния довод е икономична и евтина за потдръжка кола, щото както каза и Цецо, охлюва дава некой предимства, но с тях идват и разходите, таааа......аз лично ако бех на автора немаше изобщо да имам дилема пред себе си, още повече като не е гнЯз хейтър!Мойто А3 1.8Т с ГИ ми харчи в града около 17-18 лв, при това е автомат и лапа повече...Какво да говорим изобщо :bia:

п.п. не коментирам изобщо траканки и звук и т.н. глупотевини, щото всичко това е крайно субективно усещане и не би трябвало да е на преден план при избор обуславен от икономията!

На всеки 2 дена доливам за 60лв от онзи "евтиния",абе за последните 3000км,средния ми е 15/100.

п.п.2 лелеееее Цеци, колко щях да съм доволен, ако се налагаше само по толкова да доливам на всеки 2 дена..... :hilezh::hilezh::hilezh:

Редактирано от mityo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко гори аудито със 160? :hilezh: Или то от 120 направо на 200 прескача :hilezh:

Моето гори 7/100 при 160 кмч :-) Не забравяй, че има и обратния вариант на това, което описваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Земи бензина 1,6 не е толкова спънат и проблемен мотор,

Иам макар и не преки наблюдения над дизела 110 коня, само дето го плаща пича тоя голем данък за над 100-те коня, не върви повече от бензина 101 коня гарантирано, горят еднакво на 100 процента съм сигурен, говорим да не натискаш дущманската бензина, защото натиснеш ли го почва да си гори, ама ако не ти минава 2к оборота такъв разход може да докараш какъвто и дизела при 1500 не може да докара.

Бензина е твоя избор :hilezh: .

Редактирано от Ц Е Ц О
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 1.9тди 90к.с има и чип ама и без чипа сигурно ще върви повече от 1.6 101к.с а за проблеми сам имал с електрониката там и за 60лв. забравих за всякакви проблеми,а за 110к.с да не говорим ако още живееете в 80-те години където бензина върви повече от дизела мога само да кажа ХА-ХА-ХА ;] 100% взимаи дизела

Разход зимата градско 7 а лятото с малко климатик 5.88/100км извънградско 5.2/100км. със 100-120км/ч.

Редактирано от SlavchoG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за втора кола А3 1.6 съм съгласен, да има с какво да ходиш да пазаруваш и напред назад из града, но за основна е супер безмислен двигател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си хвали своето и никой не отчита какво търси всъщност автора на темата, типично по български!Пич, кой е казвал че 1.6 е бегачка или че върви повече от дизела, а?Ако се търси икономия, това е колата и както ти гори 6 в града, така не можеш да му се опреш на газ!Нали пича отначало каза, евтина за потдръжка кола, която гори малко и има малки разходи около нея!Дизела е хубаво нещо, ама отдавна не е най икономичния и евтин вариант за придвижване... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си хвали своето и никой не отчита какво търси всъщност автора на темата, типично по български!Пич, кой е казвал че 1.6 е бегачка или че върви повече от дизела, а?Ако се търси икономия, това е колата и както ти гори 6 в града, така не можеш да му се опреш на газ!Нали пича отначало каза, евтина за потдръжка кола, която гори малко и има малки разходи около нея!Дизела е хубаво нещо, ама отдавна не е най икономичния и евтин вариант за придвижване... :hilezh:

Подкрепям напълно!

А на SlavchoG искам да кажа - пич, не си мисли, че всички дизели вървят повече от този бензин, може да е 1.9 дизела ти, но не са важни само кубиците. При бензина имаш 101 коня! Както бях писал в предишния пост - правил съм си гонка с такъв двигател, и се оказа, ще 1.6 101 коня върви повече от 1.9 ТД ! Зависи и от мотора, ако е много изтормозен вече може и да не може да върви. Но не всичко се опира до мотора. И според мен 1.6 е по добрия вариант, още повече след като ще слага ГИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Всеки си хвали своето и никой не отчита какво търси всъщност автора на темата, типично по български!Пич, кой е казвал че 1.6 е бегачка или че върви повече от дизела, а?Ако се търси икономия, това е колата и както ти гори 6 в града, така не можеш да му се опреш на газ!Нали пича отначало каза, евтина за потдръжка кола, която гори малко и има малки разходи около нея!Дизела е хубаво нещо, ама отдавна не е най икономичния и евтин вариант за придвижване...

Едит:обърках куота

Подкрепям с 2 ръце :hilezh::hilezh:

В основата на темата е икономията все пак. Вече след 4-5 годинки, знам какво да си купя :hilezh:

Със сигурност няма да е 1.9TDI - 115кс :bia: Тогава ще ми е нужна по-голяма колица и ще е минимум 150кс.

За 115кс. размер на данъка: 175.04 лева

За 150кс. размер на данъка: 254.78 лева

Разлика - 80лв. за +35кс. мисля, че е доволно :D

Благодаря на всички колеги, които дадоха обективно мнение по моят въпрос.

Реших, че 1.6i е това, което ми трябва.

Нека колегите подкрепящи дизела не се сърдят :bia: БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО!

Просто в момента ми трябва нещо, което ще ме вози с минимални разходи (надявам се).

Темата съвсем не приключва тук обаче :)

Продължавам търсенето на колица...

Вече намерих няколко добри оферти. Само трабва да се огледат добре и да се тестват..., което пък ми напомня за това, че днес намерих едно сайтче (няма да казвам адрес за да не

прозвучи като реклама), където се извършват услуги при покупка на автомобил втора ръка.

Офертата е следната: "Обстоен преглед с компютърна диагностика: автомобила се преглежда на място за следи от удари, работа на двигателя, състояние на ходовата част, електрониката, запалването, трансмисията, екстериора и интериора, прави се тест драйв на колата и се прави компютърна диагностика. Тогава се заплаща цена от 70лв. Цената включва транспортните ни разходи до всяка точка на София.

*Плюсовете на компютърната диагностика са следенето на работата на двигателя и електроника в реално време, информация за грешки в компютъра на автомобила, реални километри на двигателя. Компютърна диагностика можем да направим на автомобили с букса OBD16, при положение че продавача е съгласен и ако разполагаме със съответния софтуер за диагностика и ако буксата не е прекъсната (търговски трик е прекъсването на буксата за диагностика)."

Мнения!? :)

Редактирано от nXus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нищо не каза? :steinigung:

С тоя бюджет освен А3 1.6 бензин или голфарка друго не! Ако искаш може и нещо класическо Ауди купе, но там годинките са повечко, но пък е класика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе честно казано нито едно не ми хареса, по скоро дай пари нещо от този род колите са примерни

http://www.mobile.bg/11309187680102059

http://www.mobile.bg/11303241456345868

не точно тези коли, но нещо от сорта според мен за тези пари, които си приготвил, ще ти останат и да го обслужиш и получаваш истинска класика на Ауди!

Много стойностна кола за парите си форумна http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=101684

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен само това си струва колега: http://www.cars.bg/u314725 :bia:

Благодаря колега, тая е една от фаворитите ми B)

Абе честно казано нито едно не ми хареса, по скоро дай пари нещо от този род колите са примерни

http://www.mobile.bg/11309187680102059

http://www.mobile.bg/11303241456345868

не точно тези коли, но нещо от сорта според мен за тези пари, които си приготвил, ще ти останат и да го обслужиш и получаваш истинска класика на Ауди!

Много стойностна кола за парите си форумна http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=101684

Колега, не говоря за обслужването :bia: Този бюджет е само за покупката на автомобила B)

Сори, че не съм уточнил :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,първо това което бих ти препоръчал погледни а3-ките във форума ,може пък да изпадне нещо , не съм ги гледал скоро ,но все пак е по-добре от някоя си автокъща , казвам ти го от личен опит ,бил съм в този бизнес .Второ ,намери доверен човек ,който да ти помогне при огледите на колите и евентуалната покупка ( тези с този сайт за пръв път ги чувам и не мога да кажа нищо ,но да дадеш пари за консултация и евентуално не дай си Боже да се окаже не това ,което си искал.... )

Тези коли ,които си набелязал не са лоши ,но нали знаеш "Ръка да пипне, око да види".

Спомням си аз когато си купувах А3-ката един познат ми каза за една уникална А3 ,беше наистина на външен вид (нов внос ,всички екстри ,кожи можи ,1.8Т) и отивам да я гледам , в едно село до София , в някъкъв склад , естествено бях се подготвил и си взех един чичо който е точно такъв консултант по коли .Оглеждаме я , нормални следи по боята , вътре кожата естествено леко извехтяла. Запалих колата , моя човек отворил капака и гледа , викна ме и вика тая кола е над 200 хил ( не беше погледнал километража ,на който показваше 160к за 10 годишна кола ,продавача нищо не беше казал ) Оня почна да се пазари естествено , и затваряики предната врата гледам отстрани оставена бележка на колко км е сменяно маслото , познай колко пишеше :steinigung: - 234 хиляди преди 3-4 месеца . И си тръгнахме ,а на тоя му викаме другия път поне лепенката вземи махни ,някои "не разбирач" да ти се върже .

Та каква ми е мисълта от тази история , независимо каква кола купиваш особено на старо , пазара в момента е зарит ,избери нещо което да си срува парите и да не съжаляваш след 6 месеца .Още веднъж успех и следиме развитието :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са колите във форума, които покриват изискванията ми:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=104528 - Тази е в Габрово, едва ли ще имам време да отида да я огледам.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=91720 - Тази е в София, но колегата иска много за нея.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=101485 - Тази е в Стара Загора, пък и не ми допадна толкова.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=102072 - Тази е в Димитровград, но човека се отказал, вече не я продава.

Гледам всичко общо взето колега, но не мога да преценя. За автокъщите и аз съм на същото мнение, затова ще гледам от ч.л. направо.

Колкото до огледите... имам доверени майстори, които ще я огледат обстойно, но за по-сигурно мислих да викна и тия пичове, да видим те какво ще кажат :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/fo...showtopic=91720 - Тази е в София, но колегата иска много за нея.

Колата е обслужена и регистрирана, същата кола ако я вземеш от автокъща примерно с 1000 лева по надолу, ще ти излезе същите пари, че и горница!

Писал е 5000 лева кеш, обаче на лични, явно може да се махне нещо по колата и да се договори!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, нея най-вероятно ще отида да я видя :blink:

Само годинките ме притесняват ...

Сега я видях, че 1996 година е - 15 годишна кола, тя още малко и твой набор ще е :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...