Jump to content

Recommended Posts

Пичове, не знам при вас как е комбото Yosemite + iOS8.1, но при мен засега новия OS-X е най-бъгавия Апъл ОС, който съм виждал за едни 8 години работа в изключително тяхна среда. По дребните бъгчета почти взе да ми навява на Windows. Нищо кой знае колко съществено, просто множество дребни неща, които ме дразнят. Няколко пъти ми забива лаптопа, звъни телефона, появява се нотификейшън на десктопа, вдигам от телефона, говоря, приключвам разговора, затварям, а на десктопа още си седи нотификейшъна, че звъни. 

Някои дребни "неща" твърдят, че имат проблем, или просто спират да работят, а най-дразнещото е, че и моя комп стана осезаемо по-бавен, лагва осезаемо при смяна на фул-скрийн приложенията, а мейл клиента си стана направо бавен. 

А, преди малко се появи и тая простотия, която виждам за пръв път на Мак  :huh:

Screenshot%202014-10-30%2000.29.12.png

iOS8.1 & iPhone 6+ -> видно е, че имат доста бъгове за оправяне и цялостно трябва да се полират нещата. Примерно завъртания на интерфейса от портрет -> лендскейп и обратно:

- почвам да пиша съобщение в портрет -> завъртам в лендскейп и клавиатурата просто спира да работи -> връщам в портрет и започва да работи. 

- същото като горното, само, че при първото завъртане просто не минава в лендскейп, а си седи в портрет и нищо не е в състояние да го накара да се завърти.

- телефон - интересно става, когато говориш, тел. ап е активен и завъртиш от портрет в лендскейп. Обзалагам се, че това и в Апъл не са го изтествали - завърта се само статус бара, дето е в горната част и става едно... 

 

Handoff - работи когато си иска и ей такива неща. Нещо са пропуснали полирането на всичко тоя път. OS-X определено има нужда от оптимизация.

 

Само аз ли забелязвам полтъргайстите, или и на други им се случва?  :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Може да е вид "частен случай", виж, че другите си мълчат :) Еъра (втория комп) в интерес на истината работи без никакви бъгавини, но и там се ОС-а се забави... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

I call Apple tech support and here is the solution:

  • Shutdown your machine
  • Boot while holding option+CMD+R ( instead of CMD+R )
    This boot the "Internet recovery" mode instead of the partition recovery. This mode will redownload automaticly your Mavericks installer and reinstall it properly :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс, направи един PRAM reset за спорта. Гасиш, локализираш къде са ти бутоните Command+Option+P+R, палиш машината и още на черен екран ги задържаш докато не се рестартира сама след 2-3 секунди. Пускаш и оставяш да зареди нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс, може да е нещо хардуеърно. Аз съм същия като твоя и нямам един бъг или каквато и да е драма с него. С телефона имам обаче, че ми спира интернета изобщо, независимо дали е на wifi или lte, просто няма връзка и рестарт го оправя. До сега 2 пъти ми го направи и мисля, че бях с 8.1 и първия път... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявайте, никой не е идеален :) 

 

Сега по темата.. 

 

Йоско и на мен ми създава грижи, по-скоро съм направил даунгрейд, а не ъпгрейд... ще пробвам по-късно да го излекувам със стартъпа и ще пиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама баш така се чувствам - все едно даунгрейднах. Всичко е някакво лагаво, бъгаво и насичащо... все едно някой извади квад кора и мушна Core 2 Duo.

 

@Боби - батя, бъговете по iOS-a са пцулютно сигурни - прави ужасни глупости, да не ги изреждам, че са много... интересното ми е за лаптопа. Сега ще направя заклинанието на Вици, да видим дали ще прогони полтъргайстите. Дали е хардуерно - не знам, с предишния OS-X си работеше брилянтно, като изключим няколко буквални замръзвания, от които се оправяше само с копчето I/O.

 

== Edit == 

Андич, ти не си просто цар - ти си Бог бееее (нали знаеш вица) ;)

След PRAM заклинанието станаха чудеса - бутването отне буквално секунда - Баааам саунд -> 1 сек -> логин, и всичко работи светкавично, нищо, ама нищо общо с "преди катастрофата". Бравос, чудна работа. Сега да видим колко е стабилна системата.  :flehan:  :zustimm:

Редактирано от =Alex=
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом Алекс е доволен, и аз веднага ще го пробвам.



При вас има ли един progress bar, който се пълни след като си вкараш паролата за login?

Като че ли и при мен бутна по-бързо... след резета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа след PRAM ресета.... и прогрес бара си седи. Честно казано не хващам защо започна да се бави толкова. Вярно, че добавиха отстрани изскачащата лента с календари, задачи и тн..., но с това горе-долу се изчерпва работата. Нямам навързани устройства, за да го тормози някакъв ханд оф или прочие... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да се върна до маверикс, но без да губя софта който имам, както и информацията. Нямам бекъп на тайм капсула и т.н. Има ли вариант такъв изобщо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да се върна до маверикс, но без да губя софта който имам, както и информацията. Нямам бекъп на тайм капсула и т.н. Има ли вариант такъв изобщо?

 

Можеш да пробваш да си направиш маверикс инсталационна флашка и да бутнеш от нея и да инсталираш върху йосемита. Но преди това задължително си направи един бекъп с тайм машината върху каквото имаш под ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм като чисто нов след PRAM заклинанието. Наместиха му се чакрите. Сега остава да намеря аналогично заклинание и за полтъргайстите на iPhone-a и всичко ще е шест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера и аз усетих лага м/у лаптопа и телефона, като звъни. Вдигнах от телефона, а на лаптопа още звънеше. Понеже бях с изключен син зъб си мисля, че сигната минава през нета и засичането става по ID. Та от там и забавянето. Имаше поне 5-6 сек забавяне, ако не и повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, ако не си правил нов бекъп можеш да си дръпнеш и инсталираш стария без особени проблеми.

 

Ако обаче си го обновил след 10.10 мисля не се получаваше downgrade през Time machine - трябва ръчно или със SuperDuper! примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го ъпгрейднах тия дни, тоест прескочил съм бета версията и направо ми сложи 10.10. Мен не ме дразни лага от колкото иконките и дока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не ме разбра.

 

Макът ти прави периодични бекъпи на Time Machine, освен ако специфично не си му оказал друго. Така. Ако след като си ъпдейтнал до 10.10 и Time Machine е направил дори едно обновяване на бекъпа ти нещата не са розови, защото Епъл по спомен НЕ позволяваха да ресторнеш Time machine backup правен от по-нов Mac OS X върху по-стар Mac OS X.

 

Схващаш ли ми тънката мисъл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е къв е тоя лаг сега около дока? Моя стана по-бърз и мазен с Йосемити, сравнено с Маверикс. А самия Маверикс беше доста по-мазен от МЛ преди него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...