Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Въобще не съм съгласен.

 

Mac Mini си е доволно сериозна машина и въобще не виждам какво трябва да прави човек, че да му отеснее. Изобщо на кого машина произвеждаща над 11к Geekbench точки би му била слаба? :huh: Аз лично не се сещам, а на когото би му била слаба то гаранция ще гледа Mac Pro и нищо различно от Mac Pro.

 

Да, грее. Ама то грее и всичко що е MacBook. Праз голям!

 

По-добре е хакинтош, но ако имаш възможността да седнеш да четеш, пазаруваш, сглобяваш, инсталираш... далеч не всеки би седнал да го прави, нали се сещаш :)

 

 

Алекс, мислиш да мъкнеш напред-назад Mac Mini на две различни места където имаш разположени монитори, мишки и клавиатури ли? Ако да то не го намирам за удачно. По-добре някой 15" MacBook Pro (заради втората видео карта), който да връзваш към външния монитор само чрез MiniDisplay Port-а и така хем ще имаш втори монитор, хем ще можеш и отделно саммо лаптопа да си ползваш :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе долу това е идеята, но не е за мен. Аз си имам еър 13ка и за момента ми е идеален. Евентуално бих си взел докинг стейшън и голям монитор за у нас.

 

За мак минито, питането ми беше за близък човек - да си го ползва кто офисен компютър, а когато му се наложи (примерно за уикенда) да работи от вкъщи или да ходи някъде да си го взима с него.

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wizi как ги набърка двата щата, почна за мини и стигна до Air. Колегата говори за Macbook Air - тая машина не става за нищо сериозно и грее като печка. Не е така грее, всички греят, щото както си седиш, отворил си си един фотошоп да ресайзнеш една картинка и тва почва да греа като фурна, махаш го от краката щото не се издържа, производителността му отива на майната си и лагва като Windows Vista. 

 

Мак мини-то е супер добра машинка, която е много удобна за случая, който redalex каза, взели сме няколко такива в офиса и се държат страшно добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къф МакБук Еър, бе готин? :huh: Къде съм го споменал дори!?! :lupe:

 

Колегата до колкото разбрах говори за Mac Mini. Поправи ме, ако прочиташ нещо различно.

 

Алекс, принципно докинг станции не съществуват за МакБукове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би трябва да идем на концентрационен лагер хахах

 

 

Тия докинг станции са много, много добре изглеждащи! Ще мина през някой апстор да ги видя на живо ако ги има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но къв им е смисъла на тия станции? Да седи нагоре и да не можеш да му отвориш екрана? Два кабела са все пак... Ако е само да пести място на бюрото, малко ти е бюрото  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Що за идиот трябва да си да махнеш подсветката при логване на юзера....? С други думи като зареди и трябва да си въведеш паролата в тъмного, тъпата клавиатура не свети. След като се логнеш свети....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ъпдейт?

 

Аз се върнах обратно на 10.9 и си живея живота! Евентуално догодина 10.11 или там както евентуално ще дойде номерацията бих се престрашил да тествам, но този път само с Time machine backup под ръка за бърза евакуация.... Дано успея да си стабилизират нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми с този 10.х нещо си. Не ми се занимава да връщам на старата версия, а и не ми прави проблеми освен гадната визия и това с подсветката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще сложите затворен лаптоп в докинг станция, нали ще го опържите след няколко дена!

Предполагам сте запознати с air flow-а и охлаждането на буците?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но Епъл въпреки това от 10.7 насам позволяват лаптопите им да влизат в clamshell mode когато са вързани към външен монитор. Go figure. Аз лично не бих пробвал, а ако случайно ми се наложи ще е за малко и пантите задължително ще сочат нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволяват, за да си купиш нов :) Вярвай, това няма да мине по гаранция :hilezh:

Редактирано от peerless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишете само хора, които не сте ползвали докинг станция за лаптопа си :) Нито има проблем с охлаждането нито нищо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единият ми макбук работи всеки ден затворен, на външен монитор от близо 2г. и то с леки програмки като PS, LR, Ai и CorelDraw във виртуалка. Това са пълни глупости че не можел да се охлажда или другите дъра бъра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам как е устроено охлаждането все си мисля, че е най-добре лаптопа да седи с отворен дисплей под поне 90 градуса за да може да се охлажда качествено.

 

Изненадан съм, че Недко толкова време не е имал проблем, което реално може само да ме радва. Явно все пак е сметнато под-добре от колкото си го представям. Но въпреки това нямам никакво желание да експериментирам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От unibody-то насам, активното охлаждане е от страните дърпа, изкарва отпред под монитора, НО има пасивно такова, което се случва през клавиатурата.

Всеки сам решава за себе си дали иска да рискува или не... аз лично не бих дал 200 долара (визирам докинга споменат от колегата) за нещо което първо не е достатъчно удобно (закачане и разкачане) и второ - може да доведе до "евентуални" проблеми :)

 

... по-добре си вземете по-голямо бюро :)

Редактирано от peerless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма абсолютно никакъв риск - лаптопите си работят прекрасно. Съчинения по картинка братче, години наред хиляди души го ползват без проблеми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...