Jump to content

проблем с предницата


Recommended Posts

проблем с предницата на Б4-ката ми всичко съм сменил и колата е супер не устойчива и тропа. В поредица от дупки колата играе на ляво на дясно и увлича волана и трябва да се боря с колата за да я вкарам в пътя при голяма скорост. Всъщност то и на малка си се люлее...

моля някой ако има някаква идея да сподели. Пък и ако се намери майстор да помогне още по добре...

благодаря предварително ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди на реглаж на предницата. А за тропането - значи не си сменил всичко или си попаднал на "оригинални" части.

Редактирано от Zdravkicha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ти се получава вероятно при минаване на бабунки или крив асвалт....Ако е така, съвсем нормално е. На тези коли предниците са много чувствителни към релефа на пътя. Дори при перфектен реглаж и нови части пак е така.

Аз сега съм с абсолютно здрава предница от скоро...лопуркането не го коментирам. Там претенции мога да имам само ако съм с чисто нови кормилни щанги или рейка, нови амортисьори Боге Спорт и усилени тампони на макферсоните.....От нашите колеги тука сигурно единици са си спретнали така колиците :zustimm: За съжаление не съм от тях.

Между другото топуркането и със старите и сега с новите амортисъори спира почти само при високи температури като летните....при хладно и студено време си тропа доволно...там каква е логиката в амортисъорите не зная.

Редактирано от tanuco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото топуркането и със старите и сега с новите амортисъори спира почти само при високи температури като летните....при хладно и студено време си тропа доволно...там каква е логиката в амортисъорите не зная.

Логиката в амортисьорите е никаква.

Нали си чувал за температурни разширения на металите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логиката в амортисьорите е никаква.

Нали си чувал за температурни разширения на металите.

А при другите коли защо не е така, т.е. возят без топургяс :zustimm: и там има метал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да де ама преди да сменя амортисьорите и биелетките нямаше тази неустойчивост и тропане. да не е от амортисьорите (монро рефлекс газово маслени):zustimm: между другото колко пари са тези боге спорт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе явно тези коли си искат твърди амортисьори за предницата, за да се държи стабилно....Меките, маслени амортисьори са за градско каране добре, но с багаж или хора на извънградско при по-остри завои се люлее...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, според мен или амортисьорите са дефектни или пък са менте. Тропането на предницата наистина е трудноотстранимо, но не мога да се съглася, че предницата по принцип е нестабилна. Напротив. Преди да сменя моите, усещах единствено леко залюляване при изпреварване по магистралата с около 120 -130 км/ч. При смяната се оказа, че и двата амортисьора са изтекли. Ако не карах често по магистрала, нямаше и да разбера че са за смяна. Да уточня, че според ЕТКА на Б4 се монтират само газови амортисьори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лошото е, че не само по магистралата е неустойчива и на градско също в поредица или по големички дупки, който не мога да избегна за съжаление :bia: си е доста неустойчива. като лодка е . макар че си мисля,че лодката може би е е по-добре. не знам какво и стана беше си перфектна (е в рамките на допустимото де). а и също така имам чувството , че при тръгване първо гумите тръгват (като че ли се измества на пред) и после колата тръгва :stupid: и ск. лост се скъсва от вибрации (то си е живо местене напред назад). Все пак някой има ли идея някой майстор спец по Б4 в София или околностите. Благодаря предварително колеги :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........Все пак някой има ли идея някой майстор спец по Б4 в София или околностите.........

vladi_di е твоят човек :bia: :

http://audibg.com/forum/index.php?showuser=3086

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...