Jump to content

Audi A6 C5 - отзиви за един от моторите - 2.4 V6


Recommended Posts

Благодаря на всички за изчерпателните отговори.! Реших като е Гарга то поне да е рошава,спрях се на А-8 3.0 TDI предполагам че и поддръжката няма да е евтина, но според мен си заслужава.Харесват ми и S6 и S8 но за там ще трябва як джоб,данъкът сигурно ще е 1000 лв.Немога да я разбера тая държава,щом ти е по нова колата - по голям данък!-що за простотия???Дано не въведат данък лукс че тогава я втасахме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги зачетох се в темата и ми стана интересно. В момента карам а6 2.5 тди куатро 1996г. но мисля да го сменям точно с този модел А6 2.4 бензин, куатро 1998-2002. Интерсува ме мотора правили проблеми на газ а за типтроника съм чувал че прави проблеми и съм се спрял на ръчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук за сериозни разходи се говори.Аз съм с 2.6 предно/ръчка, извънградско с климатик и пълна кола с хора и багаж, ми гори 8/100 бензин.Веднъж съм я изпъвал по бургаската магистрала, като карах само в диапазона 150-200 км/ч, общия разход стъпи на 9.В града е 12-14 на сто, в зависимост от карането и колко е студено.Моторът е железен и определено съм доволен.За 2.4 от това поколение знам, че е по-лош вариант от 2.6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Имам въпрос можели някой да ми даде мнение/сравнение м/у А3 8Л 1.8 125к.с и А6 C5 2.4 165quattro с ръчни скорости??? И двете коли са с газов инжекцйон. Самоче А3-ката е нов внос и не е карана в българия до колкото А6-цата е от 2години в българия и е обслужвана и карана тук. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

до началото на юни месец нямах никакви впечатления от този двигател и като цяло от ауди, но пък за моя радост вече имам база за сравнение.

от 4 месеца имам А6 1999 Avant Quattro автоматик точното тегло СЪС ГИ на колата е 1740 кг. Колата стои на 17ки 225/45 като има нужда от 205/50 ...

Та разходите на гориво са: 9-11 извънградско според зависи на какъв терен се кара и 12-14 градки условия пак зависи според карането зимата ме съмнява на бензин да качи над 15.

На гас цифрите са много променливи: 15/100 лапа в града при нормално динамично каране. смесен разход дава 13-14. извънградско нормално каране докарва приемливите 11-12. на магистралата пак си лапа 12-13-14... . 20 литра разход и на горе докарва когато постоянно си играеш гас до края и пак и пак ... или когато нещо наистина не е наред било то свещи, сонди и т.н.

Със ИЗКЛЮЧЕН климатроник рядко съм я пускал и не съм си правил труда да я засичам.

Обслужването не е толкова скъпо колкото сам може да си втълпиш, че може да бъде.

Като здравина на 128к беше когато си я взех от Мадрид докарах си я на самоход сложих и ГИ тук в БГ. сега в момента колата е на близо 150к. Все още нищо не се е счупило което не трябва да се чупи.

Течове на масло има но се оправят не много трудно и за не много парички.

Като вървене върви си много добре според мен и ако трябва да избирам отново ще взема 2.4 вместо 2.8 ... за мен разликата която се плаща в данъци и застраховки и т.н. не си заслужава.

Автоматикът за сега се държи добре като изключим, че малко по бавно си сменя режимите сръвнен със по новите от 2001-->

Планувал съм едно леко освежаване на двигателчето като спортен филтър премахване на катализатори и малко softwear. за мен не толкова скъпи колкото полезни интервенции....

Тази кола за мен си заслужава но ако е бензин да е 2.4-2.7 ...

Ако не исках да е Avant, Quattro и автомат щях да си взема GOLF 4 1.8 атмосферка на гас и да си жуля из пловдив за 15лв/100км ....

AUDI без екстри като 4х4 автоматика и Avant изпълнението за мен не си заслужава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз карам от над четири месеца Ауди А6 4F с двигател 2.4 V6 - ръчна скоростна кутия.

Какво може да се напише за кола, с такъв двигател, която тежи / заедно с шофьора / близо 1800 кила / май /....

Колата НЕ Е еластична!

Но в никакъв случай не може да се каже, че е мудна....

200 км/час / реални / си ги поддържа от воле....Никакви паразитни шумове и т.н.

Разходът е стабилен, няма какво да се лъжем. В града, очаквай поне 14/100 км.

Но при кола от класа на А6 С5, да се говори за икономичност е фулл нонсенс.

Колега, мнението ми е, че няма да сбъркаш с този двигател, макар че, ако имаш парите си купи по-мощен двигател....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...