Jump to content

Ауди Б4 2.0 АБК


radil

Recommended Posts

Като температурата требе и да е над 100 градуса, което нема как да стане ако ще черен да ти е капака на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз казвам как е при мен и никого не ангажирам с мнението си!Така гласи и точка от правилата на всички форуми!

Колкото до мояата кола:

Купена е от човек от форума,на който-ЕВАЛА,Преди малко,по-малко от две години и не е дала дефект досега!Та не знам с кое реле има проблем или няма.Друг е въпроса,че датчика може да е сдал багажа!?С това съм по-съгласен.Но да не споря повече.

Извинявам се ако съм засегнал някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги!

Мина доста време след ремонта и всички проблеми са отстранени но в момента имам друго притеснение.Двигателя работи много добре и равномерно както студен така и топъл , но след като загрее до към 70 80 градуса и започва да се чува сякаш чукане на един или на няколко повдигача.Маслото е сменено с Penasol 10/40 увериха ме че е много добро и със сигурност е немско , но дали не и идва редичко и затова като загрее да почва да пречуква.

Относно разхода на масло колега искаше да споделя на къде е и за момента може би вече 1000 км грам не е пипнало нито антифриз..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Мина доста време след ремонта и всички проблеми са отстранени но в момента имам друго притеснение.Двигателя работи много добре и равномерно както студен така и топъл , но след като загрее до към 70 80 градуса и започва да се чува сякаш чукане на един или на няколко повдигача.Маслото е сменено с Penasol 10/40 увериха ме че е много добро и със сигурност е немско , но дали не и идва редичко и затова като загрее да почва да пречуква.

Относно разхода на масло колега искаше да споделя на къде е и за момента може би вече 1000 км грам не е пипнало нито антифриз..

Ако не си сменил повдигачите като си свалял главата - абсолютно нормално е да попричаткват.

Както се казва - втора младост на двигателя. :hilezh:

Няма как маслото да е "тъничко" - по книжка е такова за Б4 - аз лично карам с 15В40 и нямам проблеми...

Принципно е добре, свалайки главата, да я ревизираш напълно - клапани, водачи, повдигачи, гумички - за да знаеш, че по тоя въпрос си приключил веднъж завинаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си сменил повдигачите като си свалял главата - абсолютно нормално е да попричаткват.

Смених само гумичките и то в сервиз където ми правиха шлайфа и ми напаснаха и клапаните но преди да я отворя нито един повдигач не се чуваше да чука.Дали има вариант да се разбере кой(кои)е и да го подменя предполагам може да е влязло прахоляк докато са били извадени иначе не ми идва на акъла от какво друго ще се разчука ей така изведнъж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених само гумичките и то в сервиз където ми правиха шлайфа и ми напаснаха и клапаните но преди да я отворя нито един повдигач не се чуваше да чука.Дали има вариант да се разбере кой(кои)е и да го подменя предполагам може да е влязло прахоляк докато са били извадени иначе не ми идва на акъла от какво друго ще се разчука ей така изведнъж

Няма как да резбереш кой повдигач точно ти чука - а ако ще отваряш главата пак - смени ги всичките.

Колко силно чука - ако при затворен капак не го чуваш, нямаш повод за притеснение според мен...нормално е. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да резбереш кой повдигач точно ти чука - а ако ще отваряш главата пак - смени ги всичките.

Колко силно чука - ако при затворен капак не го чуваш, нямаш повод за притеснение според мен...нормално е. :hilezh:

като карам го чувам само и си мислих да не би да не съм затегнал изпускателя защото по принцип в купето се чува по подобен начин и не съм проверявал в интерес на истината но като се наведа до мотора се чува и то по-откъм купето(демек първите 4 повдигача) а не ми е проблем само капака да и отворя и да ги подменя предполагам свалени може да се разберат кой е сдал багажа или греша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...