Jump to content

Феби Билщайн-страна производител?


Recommended Posts

Може ли да се разбере по парт.номера на Феби в коя страна е произведена съответната част,kакто стана ясно за частите на Ханс Прийс в тази тема Topran .Наложи се да търся някои резервни части та се възползвах от възможността за отстъпка и си накупих някои от,които на Феби.Цената дойде наполовина на VAG частите,та ми е малко съмнително.За втори път правя компромис с важни части и ако може,да се разбере от къде идват споделете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да се разбере по парт.номера на Феби в коя страна е произведена съответната част,kакто стана ясно за частите на Ханс Прийс в тази тема Topran .Наложи се да търся някои резервни части та се възползвах от възможността за отстъпка и си накупих някои от,които на Феби.Цената дойде наполовина на VAG частите,та ми е малко съмнително.За втори път правя компромис с важни части и ако може,да се разбере от къде идват споделете.

не си ли пише на опаковката, ако такова може би по бар кода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не пише "произведено в ...", само "feby Germany",арт.номера по febi с името на частта на немски и още 4-ри езика.Ако ви пиша номера по бар кода?До него има още един 20 цифров номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не пише "произведено в ...", само "feby Germany",арт.номера по febi с името на частта на немски и още 4-ри езика.Ако ви пиша номера по бар кода?До него има още един 20 цифров номер.

първите 3 цифри от бар кода ти дават страната производител, но може да е само на опаковката, не е задължително и на частта, щом пише на немски и германия там, уж добре, ти си знаеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да се чудиш колега поръчвай си от КОКО_C4 или gsb...

Купил съм ги вече :hilezh:

първите 3 цифри от бар кода ти дават страната производител, но може да е само на опаковката, не е задължително и на частта, щом пише на немски и германия там, уж добре, ти си знаеш :)

Една цифра стои пред бар кода и 12 вътре.Всички започват еднакво първите 7 цифри.Следващите 5 съвпадат с номера на частта+още една цифра: 4027816270706. Значи 402на коя държава е?Все пак да не е опакована китайска част.

Редактирано от autorazsipnik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купил съм ги вече :)

Една цифра стои пред бар кода и 12 вътре.Всички започват еднакво първите 7 цифри.Следващите 5 съвпадат с номера на частта+още една цифра: 4027816270706. Значи 402на коя държава е?Все пак да не е опакована китайска част.

402 е германия, спокойно, феби произвеждат и в китай, и да е, не означава че частта е лоша, но най вероятно ще е в германия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...но може да е само на опаковката, не е задължително и на частта...

Така,след като прочетох това се загледах в частите,за съжаление някои ги монтирах преди да питам,но по-важните не съм.На обтегача има на две места "DE" и още некви 2 щампи.Дано да означава Германия.На веригата има една щампичка "JWIS" и тва май си е опаковано от феби.Какво означава,ако съм прочел правилно,става ли за монтиране?unsure.gif

402 е германия, спокойно, феби произвеждат и в китай, и да е, не означава че частта е лоша, но най вероятно ще е в германия.

Благодаря за бързия отговор!

Редактирано от autorazsipnik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,след като прочетох това се загледах в частите,за съжаление някои ги монтирах преди да питам,но по-важните не съм.На обтегача има на две места "DE" и още некви 2 щампи.Дано да означава Германия.На веригата има една щампичка "JWIS" и тва май си е опаковано от феби.Какво означава,ако съм прочел правилно,става ли за монтиране?unsure.gif

Благодаря за бързия отговор!

става приятел, всичко става, само желание да имаш :) еми най вероятно DE = deutschland

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих доста обяснения за разчитането на бар кода,но не съжалявам ,че питах първо вас.Иначе едва ли щях да се сетя да гледам какво пише по частите.Ето един линк дето може да е полезен на други незнаещи : EAN-13.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Феби е общо взето опаковачна фирма за части с ниско качество идващи от Китай,Турция и подобни. Според мен на 99% от алтернативните части им е такъв случая.

Ще чуеш, че цената спрямо оригиналните е толкова по-ниска защото не били в оригинална опаковка иначе били абсолютно същите части със същото качество.Това е меко казано смешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключа написаното от Иво - shwepi останалите писаници са в основната си част откровени лъжи и измислици.

Наистина има алтернативно Febi, но то е маркирано по съответстващ начин.

Тази пролет купувах на колега тампони за макферсона на А4 и апознайте - вътре бяха оригиналните с печат и оригинален номер даже незапилен. Същото се е случвало със скъпия тампон за задния мост на Пасат В5. Втулката на долния крив носач от окачването на А4р А6 и А8 също пристига чист оригинал по Febi. Ролките в кутиите на Febi са абсолютно същите, като тези в кутиите на INA. :hilezh:

Наистина обаче в голямата си част тампоните на Febi отстъпват по качество на BOGE и Lemforder, но аз винаги предупреждавам. Някои тампони на мотор обаче си идват също чист оригинал.

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото е трябвало да си вземеш от усиления вариант, но явно не са те светнали. :hilezh:

Второ аз тези тампони по Феби никога не ги предлагам въпреки, че работя с 2 от фирмите вносители - Аутодинамик и Манимпекс.

Винаги от Аутодинамик взимам BOGE, независимо, че са прозведени в Бразилия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключа написаното от Иво - shwepi останалите писаници са в основната си част откровени лъжи и измислици.

Наистина има алтернативно Febi, но то е маркирано по съответстващ начин.

Тази пролет купувах на колега тампони за макферсона на А4 и апознайте - вътре бяха оригиналните с печат и оригинален номер даже незапилен. Същото се е случвало със скъпия тампон за задния мост на Пасат В5. Втулката на долния крив носач от окачването на А4р А6 и А8 също пристига чист оригинал по Febi. Ролките в кутиите на Febi са абсолютно същите, като тези в кутиите на INA. :)

Наистина обаче в голямата си част тампоните на Febi отстъпват по качество на BOGE и Lemforder, но аз винаги предупреждавам. Някои тампони на мотор обаче си идват също чист оригинал.

Абсолютно вярно, а същото се отнася и до сродната им фирма - СВАГ.

Райно брат, що пишеш глупости баш там дето не разбираш? Опачковъчна фирма били - а огромното им собствено производство де го слагаш? То не е лошо когато можеш да си го позволиш да си купуваш само оригинални части, ама в 90 % от случаите са хвърлени пари на вятъра. Няма никакъв смисъл примерно да слагаш оригинално масло и филтри, оригинален ангренаж, оригинални дискове и накладки. Безмислено скъпо.

Специално за усилените тампони на макферсона, единственото читаво е Лемфъордера или Боге, но никой в момента ги няма налични, защото цената им е х2 спрямо масовите от Бразилия. Феби и СВАГ са пълен ташак според мен специално за тези тампони.

Имах 4 усилени тампона на Лемфъордер - в кутиите бяха Боге с немси лагери ИНА с оригинални номера и тн и ги продадох. Ще трябва пак да поръчам явно. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчвай читавите я, то народа се напати от менте тампони по магазините:) И на мен ми трябваше малко време докато ми уври кратуната :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ako febi пакетират само за Германия качественни части,нормално е да ги плюят тук.Веригата и обтегача бяха същите марки каквито изкарах от колата=оригинални части на половин цена.Не се загледах в шалтера за палене ,ABS гривната и накрайника.Но да питам друго щото не разбирам от железа: Та поръчах си по един накрайник от VW и един от Феби.Оригиналния е от бяла стомана ,а другия черен.Това какво означава?Да не е материал с различна здравина ?Трябва ли да ме притеснява това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...