Jump to content

Смяна на масло и филтри


Recommended Posts

Здравейте, скоро ще ми се налага да сменям малото и филтрите, имам Audi A3 1.9TDI 2008г и искам да попитам какви филтри ми препоръчвате да си взема и евентуално къде мога да ги намеря във Варна. Обадих се в сервиза на Ауди във Варна и там сумата за смяната на масло и филтри е скромните 480лв, затова мисля да си накупя всичко сам и да ги сменя в някой добър сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

За масло бих препоръчал Castrol, а за филтри хубави Mann. Това е моето мнение! Разбира се тези не са от никак евтини на мен за горивен ми беше към 43 лв.

Споделям защото и аз наскоро направих тази процедура!

Дано съм бил полезен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

За масло бих препоръчал Castrol, а за филтри хубави Mann. Това е моето мнение! Разбира се тези не са от никак евтини на мен за горивен ми беше към 43 лв.

Споделям защото и аз наскоро направих тази процедура!

Дано съм бил полезен!

Маслото ще е Castrol Мagnatec 5w40, а за филтрите се чудя между Mann и Knecht но и в двата случая незнам от кой магазин във Варна да ги купя и да съм сигурен че не са менте :hilezh:

Редактирано от dy4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ги купих моите от Юнитрейд в София. Ето малко инфо:

Магазин в ж.к. Дружба 2 :

ул. „Цветан Лазаров” 12, 1582 София,

тел.:02 8074113 или 02 8074118

Ако искаш се обади там и попитай за вариант да пратят.

Иначе може и тук да видиш:

My link

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато разглеждах сайтовете за масла на Castrol забелязах че има Castrol Magnatec Diesel 5w40 DPF 5 литра за 78лв. и Castrol Magnatec Diesel 5w40 B4 4литра за 90лв..

post-63959-0-26129500-1321368181_thumb.j

post-63959-0-43040600-1321368169_thumb.j

Интересното е и че има кутии по 4л, които приличат на тази от снимката на 5-те литра...кое според вас е оригиналното масло ? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито едното колега това е кастрол масло, оригиналното си е в 5л. опаковки с оригинални номера и емблеми на ВАГ групата. Ако си с помпа дюза трябва задължително да пише VW50501 или VW50601 или VW50700, ако е помпа дюза с ДПФ задължително трябва да е само VW50700.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато разглеждах сайтовете за масла на Castrol забелязах че има Castrol Magnatec Diesel 5w40 DPF 5 литра за 78лв. и Castrol Magnatec Diesel 5w40 B4 4литра за 90лв..

post-63959-0-26129500-1321368181_thumb.j

post-63959-0-43040600-1321368169_thumb.j

Интересното е и че има кутии по 4л, които приличат на тази от снимката на 5-те литра...кое според вас е оригиналното масло ? :blink:

колега, за твоя двигател, Кастрол препоръчват това масло:

Engine BLS

Capacity : LubeCap 3,8 liter

Use : Normal

Intervals : Change 15000 km / 12 months

Products : Castrol EDGE 5W-30

Use : Extended drain (max)

Intervals : Change 30000 km / 24 months

Products : Castrol EDGE 5W-30

аз бих сложил него, защо ти е 5-40, като предполагам с 5-30 няма да имаш никакви проблеми и да ти го гори, отгоре на това, това масло ти препоръчват, виж и в книжката също какво пише. А за филтрите, бих си взел Mahle - Knecht, такива си и взимам и нямам проблеми, мисля че също са по добри от Ман. тях можеш да си ги купиш от варна от ауто плюс, ето и координатите им, Varna shop

Street Dyakovich 20

tel: 052 / 60 01 94

ако за маслото също се чудиш, пиши ми на лични, ще ти кажа от къде да си купиш немско на добра цена, всичко най :hilezh:

п.с. има масла кастрол, които са предназначени за английския пазар, там опаковките за по 4 л. то също е оригинално, предполагам идва от там, за това е в тези опаковки, или от азиатския или африканския или какъвто и да е друг пазар, много не съм запознат там с нещатата.

Редактирано от wolff1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, за твоя двигател, Кастрол препоръчват това масло:

Engine BLS

Capacity : LubeCap 3,8 liter

Use : Normal

Intervals : Change 15000 km / 12 months

Products : Castrol EDGE 5W-30

Use : Extended drain (max)

Intervals : Change 30000 km / 24 months

Products : Castrol EDGE 5W-30

аз бих сложил него, защо ти е 5-40, като предполагам с 5-30 няма да имаш никакви проблеми и да ти го гори, отгоре на това, това масло ти препоръчват, виж и в книжката също какво пише. А за филтрите, бих си взел Mahle - Knecht, такива си и взимам и нямам проблеми, мисля че също са по добри от Ман. тях можеш да си ги купиш от варна от ауто плюс, ето и координатите им, Varna shop

Street Dyakovich 20

tel: 052 / 60 01 94

ако за маслото също се чудиш, пиши ми на лични, ще ти кажа от къде да си купиш немско на добра цена, всичко най :hilezh:

п.с. има масла кастрол, които са предназначени за английския пазар, там опаковките за по 4 л. то също е оригинално, предполагам идва от там, за това е в тези опаковки, или от азиатския или африканския или какъвто и да е друг пазар, много не съм запознат там с нещатата.

Благодаря ти много. Със сигурност ще посетя Ауто плюс за филтрите..утре ще взема да прочета какво пише в книжката на колата за маслото...Аз имам една останала туба Ауди Longlife 3 5w30 от смените ми в сервиз на Ауди..така че сигурно Castrol 5w30 ще е добре...но ще прочета за по сигурно :blink:

Но като цяло да си призная това с вискозитет хич не ми е ясто 5w30...5w40..10w40 и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много. Със сигурност ще посетя Ауто плюс за филтрите..утре ще взема да прочета какво пише в книжката на колата за маслото...Аз имам една останала туба Ауди Longlife 3 5w30 от смените ми в сервиз на Ауди..така че сигурно Castrol 5w30 ще е добре...но ще прочета за по сигурно :blink:

Но като цяло да си призная това с вискозитет хич не ми е ясто 5w30...5w40..10w40 и т.н.

и тубата Ауди Longlife 3 5w30, ще ти свърши работа, ако е 4 литра или там колкото ти се полага 5, всички масла са еднакви колега, само да са ти по спецификацияата, колата май ти е със ДПФ филтър и за това се препоръчва 5-30 масло със спецификация 507.00, слагай такова, 5-40 е по дебело, уж по малко горяло лятото но това са глупости, слагай това което ти е за двигателя! А пък най - добре е оригиналното масло, Кастрола надали ще е по добър, общо взето дори пише за оригиналните масла, че уж Ауди изисквали съставки които са били за техните двигатели и т.н. лошо няма. Виж си в книжката, за филтрите, по номера на шасито, ще ти кажат кои са за тебе, сега ги погледнах, не са чак толквоа скъпи, можеш и да ги питаш за някой добър сервиз където да ти сменяат маслото, някой голям с изградено име, не вярвам да има проблеми, пук и не е чак тава голяма философия. Ако те интересува още нещо питай :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мога да ти съдействам със закупуването на напълно оригинални филтри и масло от Юнитрейд със сериозна отстъпка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мога да ти съдействам със закупуването на напълно оригинални филтри и масло от Юнитрейд със сериозна отстъпка.

Нали колегата paintmaster съдействал за отстъпките там !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече не, за отстъпки на оригинални части се обръщайте към Raino :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...