Jump to content

Ефект върху работата на дюзите от добавки в нафтата


buzzi

Recommended Posts

Пак реклама .

Ами ти като рекламно лице на Хадо (щот разбрахме ,че твой приятел е дистрибутор) дай снимково доказателство ,че това е най доброто .

Така ще имате и повече продажби а и ние ще сме по добре запознати с Хадо технологията

А песните дали са стари или нови щом ни харесват ще си ги слушаме.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 111
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В голяма дилема съм дали да не пробвам да си сложа добавка в нафтата но от този спор още повече се обърквам?!?! някой да сподели преки впечатления ако е пробвал хадо или кастрол тда на помпа дюза AJM .нищо не ми говорят някакви скрииншотове и други подобни!благодаря:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мое мнение ти казвам, ако имаш пари за добавки и не очакваш чудеса, вземи си. Нищо лошо няма да стане на двигателя, даже обратното. Ефект осезаем ще има ако дюзите са ти много зле. Ако са наред, на дали ще усетиш разлика, но поне ще е една безвредна профилактика. А относно марката добавка си зависи от теб, и не го казвам с цел реклама, но Хадо е 3 пъти по-евтин от ТДА-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sweetloo въпросът е дали има смисъл от нея и дали помага на такъв мотор като моя...може би задавам глупав въпрос но имам колата от 2 седмици и съм мераклия и искам всичко да е както трябва.благодаря айде със здраве!:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли проблем с мотора? По принцип тия добавки няма как да те спасят от ремонт, но поне могат да ти направят профилактика. А какъв ще е ефекта върху твоя двигател никой не може да ти каже, пробвай ако искаш, ако не ти хареса повече не слагай, нищо не губиш. По принцип в дизела от бензиностанцийте си има някакви добавки там, и господ не знае какви са и дали са полезни за двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, да допълня темата относно добавките. Вчера пътувах Пловдив-София и на пълен резервоар изсипах една добавак която се продава на бензиностанциите на Петрол, даже не и знам името за около 4лв. за 50 л. Останах очарован честно казано, много по добро ускорение и дори друг звук на мотора.За разход все още е рано да споделя, трябва да изгоря резервоара и да засека, но като поведение колата е друга. Другия път мисля да си взема ТДА на Кастрол или от дискутираната в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ме бива много по снимките, но пък си гледам често на VAG показанията на дюзите и забелязах, че за 2 месеца нещата почнаха да се променят. В началото дюзите даваха следните стойности: Cyl1 +0.25 Cyl2 -025 Cyl3 +020, после почна да дава около това: Cyl1 +010 Cyl2 -045 Cyl3 +050, стигна до: Cyl1 +040 Cyl2 -25 Cyl3 070, а днес бяха на: Cyl1 +089 Cyl2 -025 Cyl3 +090

Това изменение в тези диапазони какво трябва да означава? Температура на водата е около 60 градуса когато съм гледал стойностите.

Редактирано от sweetlioo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюзите се гледат винаги на топъл мотор над 85оС на охладителната течности и празен ход на двигателя. Увеличават ти се корекциите, това не е на добре, но въпреки това си в границите, които дават.

Аз изхабих едната добавка сега съм сипал чиста нафта и съм покарал малко без добавки. Направих вече снимки на дюзите при тези условия. Като изхабя тази нафта, ще сипя следващите 20л със зимната добавка на Хадо, а после може още едни 50л. с нея и ще направя пак снимка на корекциите на дюзите. :rolleyes:

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че е дадено от -2до+2 корекция, но до колко е допустимо в действителност да има корекция? Възможно ли е от горивния филтър да ми бягат така стойностите? Интересното е, че хем слагах добавка, хем така се получи. Скоро пак ще пробвам с добавка, но този път цяла тубичка смятам да сложа в не повече от 20л. пък да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте вече направих първата част от експеримента със зимната добавка Хадо. Ето данните с чиста зимна нафта без никаква добавка, на топъл мотор и изключени всички възможни консуматори: :rolleyes:

027117894.jpg?r=0

027117892.jpg?r=0

Както бяха указанията сипах малката опаковка преди да заредя 20л нафта, след като ги изгорих заредих около 50 л. чиста нафта, изминатите километри са повече от 1000 и са предимно извънградско, към края на тези литри съм направил вторите замервания, пак на топъл двигател, с изключени консуматори. Дизеловото гориво вече е лятно :)

027117975.jpg?r=0

027117976.jpg?r=0

Не съм намерил някаква разлика в палене или работа на мотора във всички режими на работа. Това го отдавам на няколко факта, разпръсквачите на дюзите съм ги сменял преди около 20000 км, турбокомпресорът е почистен от сажди и отлагания преди около 2000..3000км. Всмукателният и изпускателен колектор са почиствани много добре преди около 6.7000км, подгревните свещи са сравнително нови и работят. И не на последно място преди да започна с тази добавка използвах друга подобна добавка за повишаване на цетановото число около 2..3000км преди това. :)

Това е за сега от мен. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както и предполагах,състоянието на мотора ти е добро,данните са близки ,без големи разминавания, осезаем ефект може да се очаква при коли на които нищо не е правено,при теб профилактиката е на ниво.На моята нищо не е пипано и на това отдавам по големите разлики .

Благодаря за обективността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Привет,

Данните АПРИЛ и МАЙ

Това е след 1,5 резерва от ШЕЛ обикновен. Резултатите показват намаляване (и разкрачване) на стойностите, като 5 и 6 цилиндър отиват към граничната стойност -1,5.

Имам намерение да покарам още с обикновенна нафта и без добавки, да видя до къде ще стигнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...