Jump to content

Ефект върху работата на дюзите от добавки в нафтата


buzzi

Recommended Posts

Като любител на химията по колите,поствам снимки на 13 канал на дюзите ми,надявам се темата да не е се затрие,отварям тема за добавките в нафтата.

Наливал съм в нафтата всичко,без ЛЪКИ МОЛИ и масло.Най-конкретни впечатления имам ОТ ХАДО,http://xado.unacs.bg/dobavki-za-benzin-i-dizel.htmlлятото не съм наливал нищо освен ШЕЛ ВИ ПАУР

Преди ,вижте температурите ниско долу на прозореца,обичам да имам материал за сравнение

преди

025733143-thumb.jpg?r=0

и след ,преди няколко седмици

025733149-thumb.jpg?r=0

Снимките са без никакви консуматори на загряла кола

Ако има някой нека сложи и снимки на чистени дюзи.

Знаете че софта е моднат ,но за съжаление няма как да се увеличи налягането на горивото,само количеството,тоест няма как с моднат софт да ми се оправят дюзите от само себе си.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 111
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нали знаеш,рано или късно всички опират до дизела.В казармата нафтирахме едни зверове по 14 метра дълги и 3 м широки,изприщваха ми се ръцете,бях се зарекъл да не докосвам нафта,ама те така те :) съдба.Само 21 години издържах,чудя се къде съм блеял та не съм открил тая манна небесна,от 11-13 л бензин на 7-8 л нафта ,дали не е за предпочитане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш,рано или късно всички опират до дизела.В казармата нафтирахме едни зверове по 14 метра дълги и 3 м широки,изприщваха ми се ръцете,бях се зарекъл да не докосвам нафта,ама те така те :) съдба.Само 21 години издържах,чудя се къде съм блеял та не съм открил тая манна небесна,от 11-13 л бензин на 7-8 л нафта ,дали не е за предпочитане?

Съгласен съм,но все още нямам семейство и мога да си го позволя,а единственото,което отговаряше на моите критерии и възможности,като динамика и мощност е някой душегуб,другото е или слабо или скъпо.Затова предпочетох да си давам парите за бензин отколкото за ремонти.Сигурен съм,че един ден и аз ще опра или до нафтата или до газта.

Сега по темата,гледах една серия на Топ джиър,ставаше въпрос точно за добавките ама беше за бензин в крайна сметка се оказа,че няма никакъв смисъл от тях.

Редактирано от zografa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в крайна сметка се оказа,че няма никакъв смисъл от тях.

Предаването надали е правено в Бг с тукашни бензини и дизели :)

По темата - един път съм слагал добавка на ЛикиМоли за CommonRail , ефект ... стана значително по тих мотора и на много газ пушеше. За момента карам с ЛукОйл Ecto Diesel и съм предоволен от разход и вървеж (1.9TDI-PD + чип)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей че хубава тема! Кажете или препоръчайте добавки за зимата за дизел, от които сте доволни и от къде могат да се закупят?

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газ за осветление,от железарията за 3.50.Идеалната добавка за зимата пък и не само.Това е само за дизел,за бензин има други но рядко съм усещал ефект,или добавките са били неефективни или бензина ни е хубав(тука смях).

Редактирано от RTV6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно защото е мн субективно ,слагате снимки на показанията на дюзите и се вижда има или няма ефект,не се говори за икономии,тихи мотори ,скорости и тн.Заложете на показанията на дюзите,колкото по близо до нула,толкова по добре,златната среда.

Въпреки че нашите мотори не са толкова чувствителни, колкото комон реила,надявам се показанията да са достоверни.По инфо от човек,който само с японски дизели се занимава,там работата на дюзите се виждала прекрасно и обикновено имало положителен ефект от добавката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с тази,може и да намериш,ПД нещата са по различни ,там и допуска е по голям.И моля,слагайте снимки :)

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допуск за какво е по-голям при PD? Имам минати около 2к км с ЛукОйл Ecto и може тези дни да направя лог на дюзите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти па,при ПД не помня на кой канал се гладаха дюзите и май бяха -3+3,а при нас са -2+2,не помня ,разликата е голяма ,както и самите мотори са мн по различни.НО СЛЕД като добавката дайства на комон раил,при роторна помпа ,моя случай,при ПД ще е любопитно какъв ефект ще има,те твоите дюзи са едни евтини,дано никога не се налага да го видиш извадени :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз най-голям ефект на ПД съм забелязал с 7-8% бензин и здраво изпъване(над 3000 об.) по магистралата.Тогава стойностите са ми падали с по 0,1-0,2.А на ПД стойностите на дюзите минат ли +2 или -2 пишете ги бегали..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

buzzi не мога да видя разликите на снимката от преди добавката , след добавката се виждат.

П.П аз сипах една добавка не знам как се казваше сипах я на 30-35 литра а тя беше за 55 литра разлика: по тих мотор и по осезаемо набиране , добавката беше за почистване на горивната система взех я от ОМВ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто сравни стойностите на всеки един цилиндър в едната и другата снимка,какво не ти е ясно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най после flehan.gif сигурно е имало проблем с нета не искаше да ми зумне и си помислих че снимката не може да се зумне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗИМНИТЕ добавки пак свършиха, :zustimm: смях,след 15 декември новата доставка,за момента като профилактика докато не е толкова студено съм на летния вариант,просто в тях няма добавката против замръзване,ефекта е същия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших че на всеки резорвоар гориво ще доливам различна добавка да какво ще се получи.

Колата е Пежо Партнер 1.6HDi що годе предпоследно поколение комън рейл с пиезо инжектори. За съжаление няма как да постна логове без да ровя по компа и т.н.

Ползвам каквито добавки намеря е ЕКО-то защото от там зареждаме, сипвам само добавки за чистене а не такива против замръзване. Засега съм ползвал една малка на REDEX и сега сипах някаква друга на Flush-Lube или нещо подобно. Следващата която съм намислил е на STP или тази за която стана въпрос по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Снощи купих една ШЕЛ - 10,00 лв е в прозрачно шише - специално за дизел.

50мл на 50литра се слага.

Нямам впечатления още.

аа и отворих я на касата, докато плащах - мирише отвратително, т.е. не е някаква вода ;о)))

Редактирано от Sako8222
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С добавка Хадо дизел лукс лятна на 20 литра нафта и колата е по-пъргава и леко се кара, с леко натискане на педала за газта се усеща веднага по-рязка реакция от колата, а преди реакцията беше по-бавна. Ще сложа и на 50 литра следващата доза и ще наблюдавам поведението. Между другото колата ми след регулирани на дюзи има придърпване/лашкане при около 1000-1200 и 1800 оборота на 3,4,5 най-осезаемо. След слагане на добавката усещам в 1000-1200 оборотите намалено лашкане, а не предишното силно изразено. Това е засега :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...