Jump to content

Има ли смисъл да сипвам алпин дизел вместо обикновен?


buhoveca

Recommended Posts

е как? нали затова се вдигна цената на дизела? мин 5% трябва да е биокомпонента от тази година

Нали го махнаха биодизела покрай протестите уж да се намали цената. Ама явно съм пропуснал информацията, че отново го добавят. И логично цената изведнъж се вдигна с 12ст. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тия направо се изложиха с тая надценка на дизела :rolleyes: Ще има пак протести и се говори по медиите, че щели да преговарят тия нашите политяги с колегите си от ЕС да се намали ставката на акциза, ама знаеме ли ги нашите дупедавци какво ще направят...ще видим... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 00:00ч. Дизел с още 0.04 ст. нагоре. Цената за барел пада, но при нас цената се вдига.

Оффтопик

Не е точно така, от 03.01. цената на Брент (луковите глави, купуват Юралс, който следва цената на Брент) се повиши с близо 5 долара. В същото време цената на долара се качва. Това ме навежда мисълта, че ще има още повишения скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 00:00ч. Дизел с още 0.04 ст. нагоре. Цената за барел пада, но при нас цената се вдига.

Това е така, защото явно в Булгаристан нафтата не се прави от петрол. :icon_arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги как мислите какви ще са плюсовете ако сипвам Alpin Diesel или V-Power или обикновен дизел.

се си мисля че в наща хубава страна сичко е измама. някои ако е карал с този тип дизел да сподели защото и аз съм карал ама разлика не виждам може би защото сам я мешал обикновена с по хубава .Разхода подобрява ли се вървежа работата на самия мотор палене сутрин

Има смисъл единственно ако от ЕС те субсидират за разликата в парите между обикновенната и т.нар необикновенна :zustimm:

Редактирано от BAHOLINO A4 TDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не сте прави като пишете че няма разлика от едната и другата нафта.Най-простия начин за да се убедите е-100гр нафта от евтината и също толкова от скъпата и във фризера.Не го направих с цел дали ще замръзне а да видя състоянието което ще се получи.Евтината нафта 30 процента не е нафта а сяра отаена по долната част на чашката.Скъпата около 10 процента много по слабо видима сяра.А що се отнася до замръзване на -30гр скъпата беше добре а обикновенната на боза-но нямаше лед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям спор беше това с алпин-дизела. Имам френд, който е шофьор на цистерни на ОМВ. Той твърди, че два пъти в месеца има курсове до Австрия, където зарежда нещо като добавки. Тук ги сипват в нафтата и твърдят, че е Алпин-дизел. Има ли резон, няма ли, никой не знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям спор беше това с алпин-дизела. Имам френд, който е шофьор на цистерни на ОМВ. Той твърди, че два пъти в месеца има курсове до Австрия, където зарежда нещо като добавки. Тук ги сипват в нафтата и твърдят, че е Алпин-дизел. Има ли резон, няма ли, никой не знае.

Странна работа как част от зимна добавка (няма да споменавам верига) се озова в мен миналата зима. Някой шофьор явно е пропуснал да я сипе. Хората после плащат с 20 стотинки отгоре за уж качествено гориво. Вяра да нямаш на тия неща. Не казвам, че навсякъде е така, но...

Купувате си лично добавка, сипвате всеки път и сте спокойни. И не на последно място се спестяват не лоши пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че всеки е открил бензиностанцията, от която е доволен! :hilezh: Аз лично си зареждам само от едно място и почти не ми се налага да слагам другаде (все пак 1000 км. мога да мина с 1 резервоар). За мен си има смисъл от Алпина или както се казва сега МАХ Моушън и явно на бензиностанцията на която зареждам не спестяват от добавката...

По информация добавките не ги сипват шофьорите, а същите ги карат за смесване там където се зарежда горивото. Така че не е невъзможно някой шофьор да е прибрал малко от добавката ,която вози...

Редактирано от Audi addiction
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От близо година зареждам в Rompetrol efix Diesel доволен съм, не цапа ауспусуте изобщо, преди зареждах в Лукойл и на две три мивки чистих ауспусите с препарат, за вървежа нищо не мога да кажа, не намирам кой знае какви разлики.

Редактирано от BIRIMBAUA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя на OMV max motion е просто ново име зимния го зареждат от преди повече от 2-3 месеца , но за градуси и ползи немога да ви кажа понеже в Бургаска област като цяло горивата идват от завода на лукойл след това се слага добавката при пълнене на танкера на самата бензиностанция това е като цяло.И честно казано има доста смесени мнения за това гориво лично аз не зареждам на ОМВ , но колегата слага и от двата дизела и казва , че не е очарован от max motion а напротив даже минава по-малко километри спрямо нормалния , но както казах има смесени чувства за други е добър и т.н.

Най-добре е човек да си пробва и сам да си прецени и най-важното да направи реална оценка не като повечето да си въобразяват , че max motion е с нещо по-добър от другия дизел масово като дойдат да зареждад и кажат зареди от скъпия дизел и ги питам имали разлика и те естествено отговарят ДА и каква е тя и мълчат като пукали това за мен са роби на ОМВ icon_wink.gif

Вече на се кара дизел от Австрия само добавката е от там (ако шофьорите лъжат значи и аз лъжа).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...