Jump to content

Малко помощ с избор на ТВ


Recommended Posts

Все още не съм купил нищо, но ми се изясни общо взето какво искам :

- LED или ако е старото CCFL задължително Panasonic.

- DLNA за да си достъпвам съдържанието на PC-то през телевизора.

- по възможност да има wi-fi, или wi-fi ready с wi-fi dongle, за да може да се върже безжично към рутера (това е плюс, когато тв-то е на стена).

- DVB-T и DVB-C, задължително в MPEG4 тъй като това е приетия стандарт за Източна Европа. Нещо четох, че на Булсатком май не мога да им разкарам приемника, та ще се наложи да се обадя да питам.

- Web browser и Internet TV - не държа на такива изгъзици, все пак има си PC-та за тая работа, единствено интернет ТВ-то има някакви плюсове...

- 100 Hz

Моделите, които съм харесал са:

Технополис:

http://www.technopolis.bg/b2c/details//13583/P11090103/LED-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80-PHILIPS-37PFL6606H - има подарък wi-fi адаптер pta-01 (цената му е около 100 лв).

Техномаркет

http://www.technomarket.bg/products/09078651/philips-40pfl7605h - този модел, няма wi-fi ready, което значи, че не може да бъде свързван към рутер безжично. Цената му е 1100 лв срещу 1200лв на Philips-а от Технополис, който обаче има включен wi-fi dongle за 100 лв. Определено по-оферта е телевизора на Техномаркет - първо е PFL760 срещу PFL660 (предполага по-висок клас) и второ 37-инчовия му вариант струва 1000 лв в Техномаркет. Проблема е, че не мога да прежаля безжичната връзка... :zustimm:

Ето една TOSHIBA... Много ги хвалят, че шибат много...

http://www.technomarket.bg/products/09106453/toshiba-42rl833g - тук се обърках малко пише wi-fi ready и същевременно DLNA Wireless... Ако някой може да каже каква е разликата? Аз мислех, че с wi-fi ready и допълнителен адаптер ще може да се върже DLNA мрежа безжично с рутер. Така ли е?

-------------------старата CCFL технология ------------------

http://www.technomarket.bg/products/09070234/sony-kdl-40ex500aep - тук сони по изключение, търся коментар...

http://www.technomarket.bg/products/09097335/panasonic-tx-l42g20es - този Панасоник виждам няма никакви изходи обозначени, но честно казано имам ли си DLNA не ме интересува дали има 1 HDMI или 4 HDMI-та

Това е веднага щом имам възможност ще ги видя как са на живо... Към момента се чудя само дали да прежаля wi-fi-то? 3D телевизори изобщо не ме интересуват и не препоръчвам на никого да си купува тази все още неусъвършенствана технология...гледане на тв с очила е най-голямата глупост!...Ами ако поискаш да ядеш или да готвиш нещо в кухнята, да не говорим за хората които са с нормални очила или когато ти доидат приятели на гости - 2-ма ще гледат с очилата за 3Д, а другите ще гукат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

7605 трябва да може да работи с PTA01 пишка. :zustimm:

ще питам, но в описанието му не пише wi-fi ready... в нета намерих че наистина работи с ptа-01 адаптер...мерси колега, а дали с този ptа-01 мога да направя безжична DLNA мрежа?

Принципно наще искаха на нова година да купим тв, обаче щеше да е голяма грешка след само 1-2 часа проучване да се изстрелвам към магазините...имаме и друг тв, та засега се търпи...

Редактирано от sayer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи !!!

http://download.p4c.philips.com/files/4/40pfl7605h_12/40pfl7605h_12_pss_bul.pdf

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=40PFL7605H%2F12&dct=TUT&new_tmpl=1&refdisplay=08_NET_TV_WITH_WI-FI_7000-8000&refnr=0081039&scy=BG&slg=ENG

Само ти повтарям, че аз с моя Philips не успях да подкарам през DLNA филми с HD качество, предполагам заради големия трафик и (вероятно) малкия буфер на телевизора.

Иначе, всичко останало си движи супер (снимки, музика, SD филми).

Опитах 4-5 медия сървъри, но може да не правя нещо както трябва...

Опитах и това дето беше постнал за субтитрите (уникод) - не стана.

Проблема може да е от версията на софтуера на ТВ-то.

Но вече няма ъпдейти за това шаси (все пак е на почти 3г.)

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wifi-то не би трябвало да е приоритет. Там, където върви антенен кабел, не е проблем да мине още един тънък. А вероятно ще имаш и сателитен ресивър, ще искаш да вържеш телевизора към 5+1 усилвател, та кабели - бол.

Миналата година Панасоник имаха IPS матрици до 37". Сега не знам как са. Едва ли в евтините модели предлагат нещо добро.

Самсунг Ц630/Ц650, Сони EX5xx не са лоши модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи !!!

http://download.p4c.philips.com/files/4/40pfl7605h_12/40pfl7605h_12_pss_bul.pdf

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=40PFL7605H%2F12&dct=TUT&new_tmpl=1&refdisplay=08_NET_TV_WITH_WI-FI_7000-8000&refnr=0081039&scy=BG&slg=ENG

Само ти повтарям, че аз с моя Philips не успях да подкарам през DLNA филми с HD качество, предполагам заради големия трафик и (вероятно) малкия буфер на телевизора.

Иначе, всичко останало си движи супер (снимки, музика, SD филми).

Опитах 4-5 медия сървъри, но може да не правя нещо както трябва...

Опитах и това дето беше постнал за субтитрите (уникод) - не стана.

Проблема може да е от версията на софтуера на ТВ-то.

Но вече няма ъпдейти за това шаси (все пак е на почти 3г.)

това намерих от форума на setcombg.com http://forum.setcombg.com/index.php/topic,46043.0.html

"Налична ли е DLNA функция, ако използвам безжична мрежа между телевизора и DLNA сървъра?

Ако безжичният LAN е IEEE802.11b, можете да възпроизвеждате снимки. Въпреки това, възпроизвеждането на музика / видео не се препоръчва, тъй като диапазонът на комуникация може да е недостатъчен или нестабилен.

Ако безжичният LAN е IEEE802.11bа или IEEE802.11g можете да възпроизвеждате снимки и музика.

Безжичният LAN може да влоши качеството на трансфера на данни поради безжичната LAN система.

"

Доколкото виждам на горния Philips 40PFL7605H Wi-Fi-то му е 802.11g, но въпреки това явно не става за възпроизвеждане на каквито и да е филми wireless... Колкото до проблема с DLNA и HD филмите:

"Мога ли да възпроизведа моите HD видео файлове през DLNA?

Да, но зависи от пропускателната способност на мрежовите устройства (DLNA сървър)."

Ще видя и тези Самсунги C630-650, както и Сонито дали ще се вържат в бюджета...все пак максимума е 1200 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък чета, че PTA01 e 802.11n... Съвсем скоро ще го тествам. :D

btw въпросния адаптер е 66 лв. в Зора, мярнах го като ходих да гледам за тв-та, докато в Технополис и Техномаркет цената му е 99 лв. <_<

Видях и невероятната им промоция на Hitachi - http://led.tv.zora.bg/catalog/product_details/tv_led_lcd_hitachi_40h6l03/ :D просто едвам се удържах докато ми обясняваха на колко изгодна цена е модела, виждаше се яко насичане при всяко движение и при прекалено много движение в цялата картина имаше едно специфично трептене, което говори за слаб процесор и 5+ms време за реакция...

Затова пък останах впечатлен от този модел на Sony:

http://led.tv.zora.bg/catalog/product_details/tv_led_lcd_sony_kdl37ex720baep_3d_tv/ - въпреки 5ms време за реакция, процесорът се справя и няма абсолютно никакви насичания...Телевизорът е и 3D с 2 комплекта очила, но за съжаление е скъпичък и излиза извън бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай донгъла да е правилния, че някои модели не харесват "чужди" марки.

Моят е 802.11g (вграден) и това обяснява защо ми насичат HD филмите.

През кабел вероятно няма да има проблем, но се губи смисъла.

А за цената му в различните магазини - това е то - свободен пазар :D

Това, дето си писал, че не ти трябва HDMI вход изобщо не е така, ако искаш да закачиш игрова конзола например.

Ясно е, че искаш да вземеш най-доброто, но при ограничение в бюджета все пак ще се наложи да направиш някои компромиси.

Ти си реши какви.

И не се сърди на продавачите в магазина - и тяхната не е лесна с тия "таргети"... :D

Успех с избора - ти имаш най-важното предимство - парите са у теб и не бързаш ! <_<

Чакаме да видим как ще завърши сагата :D

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това намерих от форума на setcombg.com http://forum.setcombg.com/index.php/topic,46043.0.html

Аз не можах да подкарам безжичния на моя телевизор. Рових из форуми и ме притесни, че рутера ми ТП-линк не е съвместим. Искат Д-линк, Линксис или Белкин.

За HMDI при мен е супер, само че съм с DP и ползвам приставка.

Един въпрос, някой пробвал ли директо картата на Булсата в ТВ-то? Казаха ми, че качеството е по-добро, но нямам такава приставка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно !

Аз съм със собствен conax модул и ползвам само картата на оператора.

Избягваш кабели и т.н., които по default не дават нужното качество.

Все пак на скапан сигнал може би няма да видиш разликата.

А за рутера не съм сигурен, че това трябва да е проблем.

Аз съм с TPLink у нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно никакъв проблем няма с кабелите. Всеки кабел над 20-30лв е достатъчно добър.

Значението на кабела е много по-малко при цифровия сигнал.

Проблемът е с ментеливите приемници на операторите - които хем не дават човек да си купи качествен, хем купуват приемници на килограм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но не съм съгласен.

Оператора ми дава негов цифров приемник със скарт кабел.

Как мислиш (при наличие на хубав цифров сигнал), дали ще е същото както през HDMI или директно от вградения цифров тунер ?

През скарт може да подкараш най-много 576р.

Освен това качеството на HDMI кабела може да има голямо значение при дължини над 4-5 метра заради повече грешки при предаването на данните.

А аз в къщи съм си пуснал 10м кабел, за да ми е удобно и да мога да правя всичко на ТВ-то през лаптопа.

Всяко нещо си има цена. За щастие цените на HDMI кабелите паднаха наистина много и може да се купи хубав кабел на сравнително ниска цена.

Аз не можах да подкарам безжичния на моя телевизор. Рових из форуми и ме притесни, че рутера ми ТП-линк не е съвместим. Искат Д-линк, Линксис или Белкин.

За HMDI при мен е супер, само че съм с DP и ползвам приставка.

Един въпрос, някой пробвал ли директо картата на Булсата в ТВ-то? Казаха ми, че качеството е по-добро, но нямам такава приставка.

Кой е моделът на тв-то и къде изрично се казва, че рутера трябва да е конкретен марка/модел ?

Според мен имаш проблеми с firewall или нещо по настройките на рутера/медия сървера.

За БУЛСАТ и дума не мога да ти кажа.

Мислил съм да ги пробвам, но имам проблем с поставянето на чинията и засега се въздържам.

Иначе, имаше една тема тука, и някои колеги ги хвалеха доста и за двете услуги - цифра и нет.

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кое точно не си съгласен?

Операторът ти е набутал менте приемник със скарт и ти обясняваш, че било добре да се избягват кабелите.

Пак казвам - не кабелите са проблем (е ако са скарт може и да са проблем :bia: ), а приемниците......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не казвам, че трябва да се избягват кабелите.

Ако не си прочел, по-горе съм написал, че съм опънал 10м HDMI кабел (просто такова е разположението на мебелите в стаята).

И не са ме набутали с нищо, защото по-горе (отново :bia: ) съм написал, че си ползвам вградения цифров тунер, а от тях е само картата за conax модула, който също си е закупен от мен.

Казвам, че масово се предлага от оператора цифров тунер със скарт кабел.

Срещу това съм категорично против.

Не може да се говори за HD през скарт.

Всъщност, моят случай може би не е показателен, защото съм на бившите КейбълТел(Пловдив), а те не са много читави (както показа практиката).

И, мнението ми за хардуера, който дават е от преди почти 3 години.

Сега може да дават по-читави тунери с HDMI кабел...

Може...ама надали...

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнения за HD от всеки, който си връзва лаптопа на телевизора, следва да бъдат игнорирани мълчаливо.

(особено от тези с 10 и повече метрови кабели)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок.

Това е абсолютно логично.

Както казах, не мога да коментирам хардуера, който дава оператора.

Мнения за HD от всеки, който си връзва лаптопа на телевизора, следва да бъдат игнорирани мълчаливо.

(особено от тези с 10 и повече метрови кабели)

Това си е твой проблем.

Не те карам да ги четеш.

Нито да ги коментираш.

Подминавай ги мълчаливо.

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес ходих в Техномаркет и видях тв-тата, които бях набелязал...Тошибите за 1100+ лв се оказаха пълни боклуци с доволно насичане на картината.

Имам забележки и към Philips-а, който бях харесал и се бях засилил да взимам http://www.technomarket.bg/products/09078651/philips-40pfl7605h .

В по-детайлни картини при движение, части от картината се размазват и губят острота и освен това се забелязва леко, едва доловимо насичане при резки движения. Насичането е при по-бързи движения и много наподобява "призрачен ефект". В един момент се зачудих дали това е нормално и не си въобразявам, но един приятел, който беше с мене и също има Филипс каза, че неговия телевизор няма такива проблеми. Забелязах също, че отвреме-навреме по краищата на телевизора картината губи качество в най-крайните пиксели...

Отново модел на Sony издържа теста - http://www.technomarket.bg/products/09070234/sony-kdl-40ex500aep . За съжаление обаче в диапазона до 1200 лв. този е от старата технология CCFL LCD телевизори. Бях решил да взема задължително LED с DLNA, но ще се наложи да избирам - или LED без DLNA и Wi-Fi, или LCD CCFL с тях.

ПП: относно wi-fi адаптерите за безжична връзка на ТВ с рутера, наистина се оказа, че за стриймване на HD файлове е нужно да са от спецификацията 802.11n с честота задължително 5Hz, които осигуряват до 300 Mbit/s рейт. PTA01 на Филипс става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах, налага се да направиш някои компромиси заради ограничението в бюджета.

Все пак имаш напредък и май си почти готов с избора :lol:

Има още нещо:

Докато си в магазина и гледаш телевизорите, наредени един до друг, все ти се струва, че твоя е малко по-зле от съседния.

Като го отнесеш у дома - няма по-хубав от него. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ex500 е с 10 битова матрица. Щом си го харесал, купи го, докато го има. По-добър е от 7605.

Самсунгите имат по-добра мултимедийна поддръжка и ако намериш Ц630/Ц650 със Самсунг матрица е по-добър избор от горните две.

Като изключим 30-те вата по-ниска консумация и по-тънкия дизайн (което води до по-лош звук) с какво те привлича ЛЕД?

За мен винаги водещо е било качеството на картината - мултимедийните възможности на един ТВ не могат да стъпят на малкия пръст на един медиен плеър, слабия звук се лекува с външни колонки, но "слабата" картина не се лекува и си обречен да си я гледаш, докато имаш телевизора.... по този повод - колкото повече инчове, толкова по-добре - размерът има значение.

Съвета ми е, да вземеш един лаптоп с ХДМИ и да си пуснеш собствено видео (ХД и СД) за тест. Преди това виж по спцеиализираните форуми (като този на сетком или ревютата на флатпанелхд) препоръчителни настройки, или включи телевизора на режим синема. Ще добиеш по-реална представа за качеството на картината и какво ще виждаш у вас.

Плазмения Панасоник 42v20 също ти е в бюджета - висок клас е, хубава картина - погледни го и него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

robobug е много прав (<_<) - и за звука и за тестовете.

Не се доверявай само на настройките и сигнала в магазина.

Вземи си качествени клипове 720p и 1080p, както и цветни заливки (аз имам някакви вкъщи - ползвахме ги при избор на тв на един приятел - ако искаш може да ти ги пусна на поща).

Направи си препоръчителните настройки и виж как изглеждат нещата.

Със заливките ще видиш дали има проблеми с неравномерност на подсветката и предаването на основните цветове, както и за кофти пиксели.

Ако нещата не са добре още при заливките, няма какво да гледаш по-нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е моделът на тв-то и къде изрично се казва, че рутера трябва да е конкретен марка/модел ?

Panasonic TX-P42G20ЕS

Съвместими рутери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти ако очакваш някаква невероятна картина от ЛЦД си в грешка. Ако искаш качествена картина, отговора е Плазма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...