Jump to content

EGR клапан А3 8P


slavista

Recommended Posts

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Основно с търпение.

Ето ти примерна снимка на зацапан EGR:

6157900455_a95e61c491.jpg

 

Вземаш джобно ножче или нещо подобно и първоначално изтъргваш едрия налеп. След това, започваш да изтъргваш и финото останало по стените. Може да си помагаш и с химия, но много внимаваш от нея да не попадне във вакума (това за което го е хванал човека на снимката). Бе, ако си новобранец, най-добре не барай с химия.Предполагам забелязваш оста в средата. Тя трябва да е идеално изчистена. Именно тя трябва да се движи и да отваря EGR-a. 

Ето как трябва да изглежда този модул, след почистването:

hqdefault.jpg

 

Сега е време да провериш, дали EGR-а не е със скъсана мембрана. Създай вакум през пишката, която виждаш в дясно на снимката. При изправен модул, трябва да се отвори. Ако не държи вакум, хвърляй и нов.

 

Ако EGR-a е изправен, преди да го монтираш, смени о-пръстените на EGR-а и дросела с нови, за да не разглабяш наново!



И така и така, заради EGR-а ще свалиш и дросела, почисти и него. 

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,при нас вали сняг,но това ще ми е задачата за утре.Но май ми се струва че ще трябва да се бръкна 50? за нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно е да го изчистиш , аз един път го чистих сам а после и с bsdnikolov го чистихме заедно , сваляш го пръскаш  малко WD  парцал и е като нов. :)

Редактирано от Sc00by
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен диагнозата е следната,и да надувам и да дърпам,вакуум няма,издиша,Благодаря на всички и най-вече на bsdnikolov,довечера ще си поръчам по EBAY нов цената 48? и до два дни ще е при мен.Ето как изглежда моя ЕГР предател.

post-90093-0-62523400-1422183306_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Iko , предполагам е имал предвид евро, още повече че писа че живее в Германия и сигурно има предвид и това:

http://m.ebay.de/itm/291316758099?nav=SEARCH

Или това: http://m.ebay.de/itm/281289184950?nav=SEARCH

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колеги живея в Германия и цената е между 48-70?? това е евтиния вариянт,иначе има уж оригинал 160??.Ама да си го държат оригинала.

Редактирано от nasko2374
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да се похваля и да се оплача.Сдобих се с чисто нов АГР клапан и преди 30 мин. го монтирах,колата поработи 10 мин на място,но така или иначе лампата не загасна.Какво следва колеги?Може би трябва да се покара малко,или да се изтрие грешката или има и друг проблем?Очаквам вашите професионални мнения благодаря за което.

Редактирано от nasko2374
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти златен си.А има ли друг начин за триене освен с лаптоп,питам защото платих 72 евро за часта и сегс ако ида на сервиз да ми изтрият грешката цената е 80 евро.

Редактирано от nasko2374
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не му трябва кабел. Когато колата види изправен EGR, сама загася чека на таблото (от опит го знам). 

Първо, провери дали си закачил вакума към новия EGR (тънкото маркуче, случва се за се забрави). Ако е закачено, отивай на диагностика да ти проверят и дросела. Тези пущини чат пат умират заедно. А също провери дали си закачил буксата на дросела и тя лесно се забравя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих се притеснявал докато не се изтрият всички грешки. Ако тогава пропищи отново - тогава е за притесненение.

 

Най-добрият начин - с кабел или четец. Алтернативно - разкачане на акумулатора за няколко минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок колеги благодаря,първо ще я покарам да видим какво ще се случи.Вакума и дросела са закачени,два пъти прових за всеки случаи,ако е дросела горя с още 150 евро.А този кабел какъв е,не трябва ли имам и програма,ако е ваг-ком кабел ще го поръчам от ebay,но програмите тук са скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелът върви със съответния софтуер. 

Бих внимавал с това в Германия - китайските изпълнения са нелегални.

Прозиводителят (Ross-tech) си преследва правата активно,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еи хора евала,откаде и как сте запаметили толкова информация,какви хардове имате в главите,но добре че ви има.

Колега погледнах,но най-евтиния ми излиза на 400 евро.Ужас.Каква е цената в БГ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 евро качествения, иначе ги има и по 20 евро, но те вече са боклуци. Иначе и аз гледах оригинален VCDS basic kit и направо онемях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moonland за кой ли път ти беше прав,днес почивам и мислех да искарам колата на магистралата и да я изцепя колкото може,но за съжаление на отбивката преди магистралата шибаната лампа загасна дори не можах да се кача на аутобана,сега всичко е ОК,благодаря на всички и от сега нататък ще знам като имам проблем къде да пиша.

Редактирано от nasko2374
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Привет! Проблема  е на Ауди А3 1.9 tdi, 105 коня, март 2005 година. Хронологията е тази: светна жълтата лампа на двигателя, прочетох внимателно всички съвети от вас тук във форума. Свалих ERG и го почистих ( ще сложа снимки). След монтажа лампата още светеше реших да карам по дълго. Тук вече се появи моя проблем. Чух много силен шум, все едно линейка минава около мен (помислих че някой маркуч се е извадил, но нямаше изваден или спукан). Колата загуби мощност и не мога да вдигна по вече от 80 км. Отворих капака и забелязах, че като давам газ маркуча който отива към erg се мачка. Моля за съвет къде може да е проблема. Обяснението може да не е с точните изрази, но за жена толкова мога, извинявам се предварително.

20161030_120330.jpg

20161111_123529.jpg

20161111_123612.jpg

20161110_092446.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж турбото дали надува, този маркуч само трябва да се изпъва, а не да се смачква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...