Jump to content

След зареждане колата не иска да пали!


s4_v

Recommended Posts

Брат, дюзи се ремонтират и то не евтино. По ми се струва да ги занесъл на стенд за почистване и регулиране. Но ако ги беше сменил с нови сигурно щеше да пропищиш от сметката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 литар спирт в нафтата :steinigung: колега 1 бидон вода ли ше гориш и от къде да се е взела тая вода,не се заяждам просто немисля че нафтата е виновна <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, без да се заяждам, погледни си малко правописа и тогава говори. А 1 литЪр спирт за горене в 55 литра нафта.., говорим за 0,018 литра спирт на 1 литЪр нафта. По правилото в химията подобни се разтварят в подобни, водата се разтваря в спирта. За разлика от водата спирта гори, съответно по-този начин със спирта се изгаря водата в резервоара. Всички знаем, че горивата в България не са много добри. 5 години съм карал мерцедес дизел, винаги съм сипвал спирт и никога не ми е правил проблеми, даже точно обратното. Майстора, който ми оправи колата каза, цитирам: "Тази нафта не я слагай и в косачката си!". Не съм майстор на двигатели помпа-дюза и се доверявам на човека, който я оправи. Това е, поздрави :respekt:

P.S.- дюзите са 2 употреба

Редактирано от s4_v
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, без да се заяждам, погледни си малко правописа и тогава говори. А 1 литЪр спирт за горене в 55 литра нафта.., говорим за 0,018 литра спирт на 1 литЪр нафта. По правилото в химията подобни се разтварят в подобни, водата се разтваря в спирта. За разлика от водата спирта гори, съответно по-този начин със спирта се изгаря водата в резервоара. Всички знаем, че горивата в България не са много добри. 5 години съм карал мерцедес дизел, винаги съм сипвал спирт и никога не ми е правил проблеми, даже точно обратното. Майстора, който ми оправи колата каза, цитирам: "Тази нафта не я слагай и в косачката си!". Не съм майстор на двигатели помпа-дюза и се доверявам на човека, който я оправи. Това е, поздрави :respekt:

P.S.- дюзите са 2 употреба

е ти хубаво си я оправил, продължавай да наливаш спирт :hilezh::zustimm:

Редактирано от wolff1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ти хубаво си я оправил, продължавай да наливаш спирт :hilezh::zustimm:

Проблема се появи след 20 литра налята нафта, не след 300 км каране с нищожно количество спирт. Все пак форумите не са да се заяждаме, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този "MaxxMotion" и на мен не ми харесва! Аз карам за първи път ВАГ дизел ПД, но забелязох, че с тази нафта колата работи по-твърдо, т.е. вибрира повече! Като купих колата 'и слагах само такава, но после ми се наложи и сложих "ЕКТО"... колата затихна, после пробвах тази от "Еко", която май е още по-добре... Разход - един и същ! Сега паднаха температурите във Варна ще я видим... Българска работа е с тези горива и какви цени! :steinigung:

Редактирано от Proff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се появи след 20 литра налята нафта, не след 300 км каране с нищожно количество спирт. Все пак форумите не са да се заяждаме, нали?

приятел, отговорих в стил, както си отговорил на колегата пред мене, първо трябва да погледнем себе си нали, всичко най :zustimm:

Редактирано от wolff1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казаха ми да сипвам, за да не замръзва нафтата. Та как го разбирам аз, при температурните разлики ден/нощ в резервоара се образува конденз(а отделно в нафтичката си има вода, все пак сме в България). Водата се разтваря във спирта, а спирта гори. Ако от уж зимната нафта този конденз замръзне, става лошо.. Не, че при мен беше по-добре. Незнам, да кажат другите съфорумници, аз се наредих вече. Но не мисля, че проблема дойде от спирта, по-скоро всичко стана от нафтата :zustimm:

Редактирано от s4_v
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се правиш на химик защото някой ти казъл да сипваш спирт в нафтата си е чисто престъпление спрямо колата ти.

Ще ти дам съвет - карай на добавка, нищо че е 10 пъти по-скъпа от спирта, поне си сигурен в резултата. 2-ра зима ще съм на Castrol TDA и мога да ти кажа че проблем със замръзване/желиране на нафтата до сега не съм имал. Все пак караш кола за 10к+, не си струва да рискуваш с разни "изпитани методи". Ти от къде знаеш че има конденз в резервоара? Виждал ли си го?

Иначе нафта сипвам само от обикновенната на ЕКО. До сега съм нямал проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе нафта сипвам само от обикновенната на ЕКО. До сега съм нямал проблеми.

Не си първия който хвали нафтата от ЕКО! Чувал съм от различни хора от различни градове само хубави неща. И аз съм фен на ЕКО, ама на алтернативните им горова ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казаха ми да сипвам, за да не замръзва нафтата.....

Колега, в бензина се сипва спирт за горене, за да разтвори водата. В нафтата съм чувал, че само бензин се сипва, за да не стяга парафина, въпреки че чимната нафта трябва да си има добавка за тази цел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...