Jump to content

Що така с тия бриджове


Recommended Posts

Пускам темата, да видя какво мислите и вие, че за мен е много странно и необяснимо случилото се.

1342049746371140121327773013ipNE6HwFVSFLJlgk69kN.JPG

Гумата е bridgestone 050 225/40/18 92Y, изпускаше от едно известно време и денс реших да е ремонтирам, но се оказа, че няма ремонт.. Гумата е на няма 2 год и не е чак за хвърляне. Видно е, че разцепването е по контура на грайфера и не вярвам понеже е стигнала към края на живота си да е цъфнала така..Гумаджийте също нямаха обяснение за това явление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се получава най-често когато гумата е карана мека, при мен в сервиза имам един Мишелин 19ка каран мек и като тръгна да си я помпа момчето експлодира на същото място, но по цялата гума (буквално с хирургически прав разрез отдели страницата на гумата :hilezh: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви сте такива високо-атмосферни типове бе,че стигате до 2.8 :hilezh: ша литнете с тия въздухарки,при положение,че препоръчително предни до 2.2 задни 2.3-4...подкрепям дон диего +1 :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже зимата е хубаво да са на 2 атмосвери,иначе 2.2 :zustimm:

А по темата,или е била мека или е дефектна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е дефектна би трябвало дефекта да се появи по-рано :gruebel:

А колко да е напомпана гумата зависи от теглото на автомобила (затова има специално каталози за налягането в гумите на различните коли)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

toro на каква кола си ги карал тия гуми да видим какво трябва да е налягането?

ПП: За А4 дизел седан 18ки намирам да му дават 34psi при нормално натоварване

Редактирано от Don_Diego_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мазда 3 мпс, реално не съм ги карал аз, понеже е моя от 1 месец. По книгата дават 2,3-2,4

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как на 2,0 2,2 това не е гума за Ауди80 при тоя размер 225/40/18 92Y нали при първата дупка и ще направи балон прав е bobigot над 2,5

Не ми говорете на изуст щото дразнете...при по-голямата гума съотношението ще е различно от това при по-малките гуми "за ауди 80" ! ако вкараш това което буташ в малката гума едва ли,като го набуташ в голямата гума пак ще ти е 2.2 атмосфери и голямата гума ! ако ми го докажеш съм склонен да повярвам.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблеми с Бриджстоуни 20". Фабричните гуми на комбито на 20 хиляди км, с перфектен грайфер, износени равномерно, започнаха да вият като електричка и се наложи да ги сменям... ама няма да е със същата марка.

Тези на снимката ми изглеждат много износени обаче, да не си ги карал с вратите напред?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бяха чак за хвърляне, имаха 25% грайфер да речем. Талигата е 1450кг, не е от леките, за класа си. 34 psi са точно 2,3-2,4 бар

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...