Jump to content

Бракувано АУДИ - може ли да се пусне в движение?


maxy

Recommended Posts

Здравейте.

Като за начало се извинявам ако съм объркал раздела.

Въпроса е следния: Попадна ми изгодно едно ауди б4 1.9тди (бракувано но е перфектно) Цената също ми допада. Та какъв е начина тази кола да се вкара в движение, като изключим технотест. Дали е възможно да си купя регистрация + документи? Колко е опасно ако номера на рамата и този на двигателя не съвпада?

Дайте малко мнения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май технотест и после това

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПЪРВОНАЧАЛНА РЕГИСТРАЦИЯ НА МПС

1. Заявление за регистрация /за фирми: с печат на фирмата и копие на “Булстат”/ снимано от 2-те страни

2. Диагностичен лист за техническа изпарвност на МПС

3. Документ за собственост: -митническа декларация – копие 2бр. -фактура и договор при закупуване от фирма вносител – копие 2бр.

4. Квитанция за платена такса МПС

5. Застраховка “гражданска отговорност” 6. Личен паспорт на собственика

6. Документ за самоличност на собстеника с постоянен адрес гр. София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали има вариант да си пусна обява във форума че купувам регистрация и т.н....

Какво те притеснява да го направиш по редовния начин,нали е "перфектна".Първо ще си спокоен и второ незнаеш какво главоболия може да се получат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човека който я продава каза че не може да се мине технотест понеже не разполага с талона (надупчения) с който е бракувана. Иначе не е кой знае какво, просто цената е изгодна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Като за начало се извинявам ако съм объркал раздела.

Въпроса е следния: Попадна ми изгодно едно ауди б4 1.9тди (бракувано но е перфектно) Цената също ми допада. Та какъв е начина тази кола да се вкара в движение, като изключим технотест. Дали е възможно да си купя регистрация + документи? Колко е опасно ако номера на рамата и този на двигателя не съвпада?

Дайте малко мнения :)

Колко е опасно ако номера на рамата и този на двигателя не съвпада?.А замислил си се ако е крадена какъв КУР можеш да яДеш :wall: Твоето АУДИ ако го гепат и ми гопредлагат за 200лв. без документи никога няма да го взема . Дори бих се обадил където трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай се дали можеш да си вземеш фактура от вторични суровини за "купе" и "двигател" със съответните номера.

Това обаче само при условие, че си сигурен, че не е крадено!

Иначе като отидеш в кат - само дето си дал парите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си ги купил от вторични и сглобил отиваш на технотест и ти я озаконяват ако мине теста, в КАТ ще ти дадат талон на твое име и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си намериш кола дето ще се бракува може да намажеш регистрацията, може и да е с номера дето няма нужда да минава в КАТ предполагам че и няма полицай да седне да търси номер на рама и двигател и да ги сравнява с талона.

НО се замисли какво ще стане при едно ПТП когато застрахователя погледне колата и види разликите, изгаряш фундаментално и завинаги. Това е много по вероятно да се случи отколкото нещата по-горе.

Затова ако не стане с технотест не се занимавай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще платиш точно колто искат в сйата си: http://www.technotes...s/TSENI2011.pdf

Ще гледаш изпитване на възстановено ППС.

Успех с начинанието, и на мен ми предстои същата процедура.

Редактирано от KCV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е опасно ако номера на рамата и този на двигателя не съвпада?.А замислил си се ако е крадена какъв КУР можеш да яДеш :wall: Твоето АУДИ ако го гепат и ми гопредлагат за 200лв. без документи никога няма да го взема . Дори бих се обадил където трябва

+1

По добре вместо техно тестове и други харчове си купи едно дръгливо, същото и си ползвувай това за части . Като подмениш повечето неща може да се каже че ще караш кола дето да не толова незаконна и въпреки всичко ти се чудя как коментираш и обсъждаш тези теми публично...... но ти си знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах че хората цели закони променят за да не тикнат някого в затвора, та аз няма да коментирам за няква таратайка. Като сме сиромаси и не можем да си позволим ново? България сме о

съзнай се малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах че хората цели закони променят за да не тикнат някого в затвора, та аз няма да коментирам за няква таратайка. Като сме сиромаси и не можем да си позволим ново? България сме о

съзнай се малко

За това сме на този хал.

Всеки гледа да оправи себе си и да мине по-тънко,ако може и без да плаща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе разбирачи, какво ви пречи, че човека така е решил и споделя с вас.

Като не можете да му дадете отговор, не му даваите съвети.

Карайте си новте и поддържани в сервизи на Porshe каляски и си свиркайте.

Редактирано от KCV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говореше се,а може вече да е факт,че бракуван автомобил не може вече да мине технотест и съответно да се регистрира.

Прието е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прието е

Би ли цитирал документ?

Щото иначе се получава люпене на семки.

Споед наредба № I-41 може. : http://www.rta.government.bg/n_uredba/n-i-45.pdf

Наредбата я има тук: http://www.rta.government.bg/n_uredba.html

А колко трябва да се бръкне собственика тук: http://www.technotest.bg/resources/TSENI2011.pdf

при условие, че ползва услугите на тези: http://www.technotest.bg/bg/company.html

НАРЕДБА № I-45 ОТ 24 МАРТ 2000 Г. ЗА РЕГИСТРАЦИЯТА, ОТЧЕТА, ПУСКАНЕТО В ДВИЖЕНИЕ И СПИРАНЕТО ОТ ДВИЖЕНИЕ НА МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА И НА РЕМАРКЕТАТА, ТЕГЛЕНИ ОТ ТЯХ (ЗАГЛ. ИЗМ. И ДОП. ДВ, БР. 105 ОТ 2002 Г.)

В сила от 14.04.2000 г. Издадена от Министерството на вътрешните работи Обн. ДВ. бр.31 от 14 Април 2000г., изм. ДВ. бр.48 от 14 Май 2002г., изм. ДВ. бр.105 от 8 Ноември 2002г., изм. ДВ. бр.68 от 1 Август 2003г., изм. ДВ. бр.105 от 2 Декември 2003г., изм. ДВ. бр.1 от 3 Януари 2006г., изм. ДВ. бр.21 от 10 Март 2006г., изм. ДВ. бр.34 от 25 Април 2006г., изм. ДВ. бр.59 от 21 Юли 2006г., изм. ДВ. бр.93 от 17 Ноември 2006г., попр. ДВ. бр.99 от 8 Декември 2006г., изм. ДВ. бр.57 от 13 Юли 2007г., изм. ДВ. бр.20 от 26 Февруари 2008г., изм. ДВ. бр.40 от 18 Април 2008г., изм. ДВ. бр.53 от 10 Юни 2008г., изм. ДВ. бр.94 от 27 Ноември 2009г., изм. ДВ. бр.80 от 14 Октомври 2011г.

Чл. 15. (1) При промяна в регистрацията собственикът на превозното средство представя следните документи:

...

7. (изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) при възстановяване на прекратена регистрация протокол за изпитание от акредитирана лаборатория от Изпълнителна агенция "Българска служба за акредитация" (ИА "БСА");

...

Чл. 20. Регистрацията на откраднато превозно средство се прекратява след обявяването за издирване по писмено искане на собственика или на лицензиран застраховател, изплатил тотална щета. Данните се нанасят върху носителя на информация по отчета.

Чл. 21. (1) Възстановяване на регистрацията може да се извърши при поискване от собственика с данните от отчета на превозното средство по реда на чл. 14 - 17.

(2) Използването на рама и двигател от превозни средства с изплатена тотална щета се допуска след писмено съгласие на застрахователя.

(3) Възстановяване на прекратена по чл. 20 регистрация на превозно средство се извършва след прекратяване на издирването и писмено съгласие на застрахователя, ако е изплатена тотална щета.

(4) (Нова - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) Използването на рама или двигател от регистрирано превозно средство се допуска след прекратяване на регистрацията му или след регистриране смяна на рамата (двигателя) с друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година и аз минах по тази процедура само дето имах продупчения талон и аз си бях собственик, тъй като причината за брак беше по икономическа причина след като(един мерцедес ме изтрязка много здраво отзад та се оказах между чука и наковалнята) за техно тест ми искаха само старя продупчен талон и изправна кола за 15 минути с документацията все едно минаваш ГТП, за КАТ ми искаха големия талон, гражданска, протокола от техно теста, документ от застрахователя изплатил щетата че няма претенции към автомобила. В техно тест минах много бързо без забележки, докато в КАТ търсеха под вола теле като един ми търка с отверка мин.20 минути под едната буква на алуминиевата табелка с номера на рамата и изиска ренген след като видя че няма за какво да изкрънка някой лев продължи да търка още някоя друга минута и ме пуснаха да си ходя. Та въпреки тези дребни главоболя :wall: мисля си че е по разумно да си си редовен, че другия начин днес ще минеш утре не се знае. Успех :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...