Jump to content

Облицоване на клапи за парно на AUDI 80


dimitartp

Recommended Posts

Знам, че по темата е писано и изговорено много, но ми предстои тапициране на клапите и искам Вашето мнение.

Имам идея първо да ги облицовам с подложка за ламинат а отгоре да залепя кожа. Какво ще кажете за идеята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабрично е само плътен дунапрен.

Това е поради две съображения- лесно движение на клапите и обезшуменост.

Повечето хора нащракват с нитачката по един лист алуминиева ламарина и отгоре лепят или подложка за ламинат 2мм, или друг дунапрен.

Защо държиш на кожа + подложка?

А относно лепенето- което и да залепиш отгоре, все тая- лепилото не издържа ли на висока температура, ще се отлепи.

Не забравяй да тестваш движението преди да сглобиш панаира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къса се, според мен не става.

Сложи ламаринка + подложка- 8 нита и 8 дупки не са толкова сложни, нали не искаш да махаш всичко втори път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже нямам поп нитачка и ламарина, и затова може би ми се вижда по сложно.

15 лв в Бриколаж с нитове- 100 бр. После и 10 лв да и искаш, ще я продадеш, ако не ти трябва.

Ламарина- все от нещо ше си отрежеш. Нямате ли вторични суровини наблизо? Склад за строителни материали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алуминиева самозалепваща лента. Вече съмнаправил 5 коли така, не са мръднали десетина години. Ако те интересува, имам и снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алуминиева самозалепваща лента. Вече съмнаправил 5 коли така, не са мръднали десетина години. Ако те интересува, имам и снимки.

И аз така ги правя,няма мърдане.Бързо ,лесно и ефикасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DSC04728.jpg

DSC04730.jpg

DSC04731.jpg

DSC04732.jpg

На лепенката пише само Nashua, Watervliet, NY, USA с червенo-кафяви буквички. Неармирана. Армирана не става за чеп. Има един трик - като разлепвам от нея промазаната хартия за да открия страната с лепилото, поставам лентата на плоскост, така, че като разлепвам хартията, лентата да не се навива на руло. Залепне ли сама за себе си цялото парче заминава на боклука. Също така веднъж залепиш ли с нея, разлепване повече няма. Може да се махне само с яка шпатула. Тая лента съм я купувал за външни и вътрешни ремонти на климатични системи и комини. На покрива преди десетина години съм лепил тенекиен комин с нея и още не е мръднала след толкова много жеги, студ и дъждове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върху алуминиевата лента залепяш ли нещо или така ги оставяш. Само с лента ще уплътняват ли добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не залепям вурху лентата. Целта е не да уплътнява херметично, а да насочва струята въздух в правилната посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и още нещо - не бих слагал никакви развалящи се от вода материали по тия въздушни клапи, защото водата от изпарителя на климатика ще ги повреди. Обърнете внимание, че клапата на смесителя, макар и поцинкована, винаги има следи от корозия, това е от пръските кондензирала вода от изпарителя. Даже и да няма пръски, често се случва оттам да минава и много влажен въздух, който може да съсипе кожата или да отлепи материала от повърхностите, както е в случая с корка.

Редактирано от Бъчи
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в Неделя ще го играя тоя мач. Мисля да действам с фолио за готвене. Ще го завъртя 2-3 пъти и си мисля, че няма да се накъса. Поне не в близките 2-3 години.

Редактирано от Nikkie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...