Jump to content

AFB 2.5 TDI


Morkov

Recommended Posts

Не съм отварял моята, но гледам по снимки тука Replacing crankcase breather on 2.5 V6 TDI че нямат гарнитура - което е малко странно :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

А някой разбра ли и как се сменя самия клапан - през масления филтър, през филтъра за картерна или другаде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, каква Германия за тази мембрана, има я в Авто Хит на бул. Христо Ботев оригинална с щампа на АУДИ.менте не се предлага. Да уточня, мисля но несъм сигурен, но тази мембрана "клапан" е само за моторите AFB другите са с тръбичка, но принципа е един и същ.

Свалят се тръбичките от ГНП-го, ЕГР клапана, Турбината и чак след това капака на картерната вентилация, мисля че беше с осем болта /глава шестограм/ , аз си го направих сам с брат ми и малко по гъвкави ръце.

Успех и дано съм помогнал.

Уборих всички майстори и форумни такива. 700км. извънградско и нула разход на масло, в сравнение преди 100км. и 0.500л. масло

Редактирано от sladura_vkp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли че си го сменил през кутията на филтъра на картерната вентилация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи като застанеш над дв. , м/у двете глави и видиш филтъра на картерната вентилация е там странично седи този капак на мембраната тоест между двата филтъра странично от ляво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...