Jump to content

Датчик в казанчето на антифриза!


thesamorai

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Вчера сменях казанчето на моята б4 и видях отдолу датчик,който на новото го няма.Някой има ли идея за какво е и как се вади,че аз не успях?

Редактирано от RaDi_b4
Редакция на заглавието !
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика в казанчето е, като ти падне нивото на охлаждащата течност да светне лампата на таблото. Мисля че не се вади от казанчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто някои казанчета са без датчик. Предполагам, че зависи с какъв мотор е колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми ще отваряш капака по-често и ще си проверяваш антифриза защото ако намалее лошо няма да разбереш моя работи взима да пилка и свети на таблото оригиналното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика в казанчето е, като ти падне нивото на охлаждащата течност да светне лампата на таблото. Мисля че не се вади от казанчето.

Вади се датчика. Аз го свалях като си промивах казанчето. Има една пласмасова скобичка-черна. С отверка леко се измества, да излезнат "зъбчетата", после с клещи хващаш датчика и поклащайки го, теглиш назад. Аз първо се подведох, че е на резба, докато се усетя. За щастие не съм стигал до ситуация да чакам да светне лампа или да пищи зумер....нямам идея каква индикация дава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вадиш ампулата вътре от отвора на казанчето, но не вадиш самия магнит от поплавъка в казанчето. Дори и да извади датчика, като казанчето му няма поплавък с магнит вътре, ще чака да му светне уреда на таблото.

Казанчето дрънка ли при поклащане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах маа му....при мен няма поплавък :blink: Не, че на такова чудо разчитам де.....имам навик редовно да си гледам маслата, антифриза и спирачната течност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казанчето дрънка ли при поклащане?

Незнам дали дрънка...след 2-3 опита да го извадя го зарязах и си сложих другото казанче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...