Jump to content

Поставяне на обкновена газова на АСЕ


Recommended Posts

Здравейте колеги, от около 2 седмици съм собственик на една стотица 2000 куб. АСЕ мотор. колата си работи много добре на бензин но съм се мераклисъл да и сложа газ. Имам цяла изправна газова уредба и днес реших да направя интервенцията. Прекарах тръбите сложих клапани, испарител, вързах тоците. Реших да е с щуцери а не с плочка (след часове четене по темата). Пробих говрето преди дросела и там заустих щуцерите(2Х 8мм вътрешно). НО не мога да се справя с настройките. След обстойно четене на темите на VBI, направих неговия вариант на байпаса. Накратко казано въобще не може да се регулира дебита и оборотите. Ако завъртя врътките почти до край колата има добри тихи обороти но няма никаква мощност ако отвия врътките врътките оборотите падат и колата работи и върви като трактор. Има нещо което испускам ама .... Давайте акъли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имах 100ца и беше с същите проблеми на газ ,помня че изваждах един маркуч като е на газ за да няма тези проблеми но не се сещам кой беше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш 3-ти извод за "байпас" за ниските обороти от страна на изпарителя. Така както си пробил гофрирания маркуч не е много ясно дали ще стане. По-добре сложи плочка на дроселовите клапи или щуцер точно под дебитомера - там,където влиза отдушника на картерните газове - махаш го и слагаш медна тръбичка срязана на 45С нагоре по посока дебитомера. Все пак с плочка е най-добре, лошо си направил, че си пробил гофрирания маркуч. Струва сума пари, а от него зависи как ще работи на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш 3-ти извод за "байпас" за ниските обороти от страна на изпарителя. Така както си пробил гофрирания маркуч не е много ясно дали ще стане. По-добре сложи плочка на дроселовите клапи или щуцер точно под дебитомера - там,където влиза отдушника на картерните газове - махаш го и слагаш медна тръбичка срязана на 45С нагоре по посока дебитомера. Все пак с плочка е най-добре, лошо си направил, че си пробил гофрирания маркуч. Струва сума пари, а от него зависи как ще работи на бензин.

Имам трети извод направен от пласмасов троиник. Плочката внашия край е 50 лв. и не ми се рискува да я купувам. Потемите пише ,че с щуцер става пак, НО къде да се забие щуцера.

Моля колегите с газифицирано АЦЕ да дадат съвети. А моце и някоя снимчица да пуснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3-ти извод с пластмасов тройник не става ;). Направи една снимка на двигателя да видя как си свързал АГУ-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр колега не знам от къде си но в септември има един газаджия който може да се справи с проблемите ти аз също имам 100тачка и ми я направи на метан и мога да кажа че колата си работи перфектно на тихи и високи обороти и не гасне като пуснеш климатроника 0878601688 Янко не искам да прозвучи като реклама но съм мн доволен от него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр колега не знам от къде си но в септември има един газаджия който може да се справи с проблемите ти аз също имам 100тачка и ми я направи на метан и мога да кажа че колата си работи перфектно на тихи и високи обороти и не гасне като пуснеш климатроника 0878601688 Янко не искам да прозвучи като реклама но съм мн доволен от него

Мнооого съм далече от Септември, от Лом съм. Мотора ти АСЕ ли е ?Прати една снимка къде ти е заустен метана.

Утре ще кача снимка на мотора. Възстанових си стъпковия мотор,щото на бензин не работеше както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колега мотора е 2000 16 v ace само че всичко е мн професионално изпипано има плочка за метана ламбда контрол и стабилизатор на тихите обороти колата ми гори 10 лв градско и 7 лв на дълго мога да го докажа на който пожелае върви прилично и щом като искаш снимки утре ще се постарая да ги получиш няма никакъв проблем лошото е че си от мн далече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

РЕШЕН. Забих маркуча в филтерната кутия на мястото на тоя за картерните газове и колата заспа на газ. Второто нещо е,че махнах стъпковия мотор и на негово място сложих врътка за газ за да регулирам тихите. Сега с врътката ми държи 900-950 с клима и 1000-110 без клима. Смесено дълго(доедно село на 12 км. с скорост 90-100) и градско (Лом) 10 лв(8литра и нещо)газ, 63км. и не е угаснала още. На бензин не знам колко ще харчи с врътката, НО не ме и интересува. При тоя разход на газ, на бензин ще се кара само в сервизни ситуации( свършила газ) :zustimm: :zustimm: :zustimm:, Много ми е щастливо че се получи щото автомобила ме кефи като возия и комфорт, само това ме ядеше, че харчеше повечко откъм пари но с газ се живее.

Редактирано от kretio74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо да ограничиш входящия въздух ако не си го направил вече. да намалиш сечението на входния отвор на възд. кутия. Така колата ще е по нахранена иначе ще и е бедна сместа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ограничил въздуха, но днес ми настоиха газта на газ анализатор и с 10лв минах 85 км дълго :blink: :blink: :blink: и на мен не ми се вярва ма е факт. нема да пипнем никъде докато нещо не се счупи :zustimm: :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми математиката казва 9.2 разход. Перфекно. около 10/100 газ извънградско си е нормален разход. Вози си се с кеф и тва е :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колега мотора е 2000 16 v ace само че всичко е мн професионално изпипано има плочка за метана ламбда контрол и стабилизатор на тихите обороти колата ми гори 10 лв градско и 7 лв на дълго мога да го докажа на който пожелае върви прилично и щом като искаш снимки утре ще се постарая да ги получиш няма никакъв проблем лошото е че си от мн далече

Здравей прати и н а мен за газовата!за което благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...