Jump to content

Лагер на компресора


DAKINE

Recommended Posts

Колеги имам нужда от съвет.

Онзи ден газих в едно наводнение и май удавих компресора на климатика.Сега като запаля започва да свири лагера и като се включи компресора,механичният шум спира.В момента в който изключа звездичката и започва наново.Също забелязох че прави супер много конденз и като загася се чува да духа фреон още поне 20 - ина секунди.

Да ме посъветвате за ремонт или за смяна на компресора и този конденз и фреонов шум нормални ли са.

Благодаря на всички участвали в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено лагера е за смяна а за кондеза погледни дали не си на вътрешен въздух ако не тогава в влязла вода.Фреона е нормално да продължи известно време да се чува след като си Off.

Виждам че си от Варна и мога да ти препоръчам да отидеш да ти сменят лагера на компресора в един сервиз който е на около връстното.На бул.Христо Смирненски не знам кой номер е но преди там имаше една бензиностанция и след нея.

Редактирано от koko76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитах един познат,каза ми че смяна на лагер ще ми струва колкото компресор втора ръка.

Ако имате представа колко е въпросният ремонт,не знам дали за смяна на лагера трябва да се точи фреон и да се връща обратно.изобщо разкача ли се компресора или става на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 лв.дадох за смяна на лагера ,занесох им компресора свален.Купих го пак за 50,втора ръка.Има и шанс да вземеш компресор в по-лошо състояние от твоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагера е около 30лв,смаяната става без да се точи фреон,само се откачва компресора и пада надолу и се сменя .Пред блока го правих тва аз,иска се скоби.Иначе майстор,поне колкото лагера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагера е около 30лв,смаяната става без да се точи фреон,само се откачва компресора и пада надолу и се сменя .Пред блока го правих тва аз,иска се скоби.Иначе майстор,поне колкото лагера.

Да, може и да стане и без демонтиране на компресора.

Ама, лагера да струва колкото компресор.... :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говорите за различни неща: едното е лагера на шайбата, който е проблема при колегата, а вътре в компесора има доста странни лагери... това вече струва повече от компресор от морга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говорите за различни неща: едното е лагера на шайбата, който е проблема при колегата, а вътре в компесора има доста странни лагери... това вече струва повече от компресор от морга

Там вода не може влезе в морето да я хвърлиш колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...