Jump to content

Кой Mac ?


Recommended Posts

Плюсовете за мен са:

1) Работи много тихо;

2) Има хубав и стабилен дизайн;

3) Исках да избягам от уина – полудявам, лаптопа само фучи, топли... и нищо не прави.

Горните фактори са ми предостатъчни за да предопределят избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бяха ми казали, че ремонтът най-вероятно ще е 4-5 дни.

оставих си лаптопа за ремонт (за проблема с тъч пада) в понеделник към 11.

в 14 часа получих смс, че е констатирана повредата и се чака резервна част - нов тъч пад.

във вторник в 12:47 получих смс, че проблемната част е сменена и мога да си взема компа.

бяха ми го и лъснали и почистили все едно е нов ... :)

та целият сервиз отне 24 часа.

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервизното отношение към техниката на Макинтош е същата като към iPhone - без въпроси се подменят части в най-кратки възможни срокове. Това включва и България! За мен сериозен + за закупуването на техни продукти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това в Дания нали? Нормално ако е така.

И ся кв'о и мен ще ме зарибявате с тоя МАК. Ходих да ги гледам преди време. Най се дразня от 'х' на прозореца. В лявата част е,а не в дясната както е при другите. Може ли да се смени това? Сигурно и други неща ще открия ако се задържи повече в мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аммм, просто навици. Свикнал съм да е в дясно и това е. Колко струва един Про 15 инчов горе долу с 500 гб хард? Линукс върви ли на МАК платформа?

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аммм, просто навици. Свикнал съм да е в дясно и това е. Колко струва един Про 15 инчов горе долу с 500 гб хард? Линукс върви ли на МАК платформа?

Ами Мак платформата си е х86 отдавна, сигурно може, но с какви врътки и колко...някой по-запознат да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да става весело. Не ми е потрябвал МАК все още, но ако сегашния ми се счупи бих се замислил за един МАК, но пусто не ми харесват тия иконки долу. Затова питах дали линукс ще тръгне. Да не разводняваме темата излишно де.

Прекалено много се захласвате по тоя МАК, сякаш другото е боклук. И с моя линукс вече година и нещо се оправям, даже много ми пасна и нямам вируси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервизното отношение към техниката на Макинтош е същата като към iPhone - без въпроси се подменят части в най-кратки възможни срокове. Това включва и България! За мен сериозен + за закупуването на техни продукти.

съгласен съм....както съм казвал и преди 2 години и нещо като зех 3гс-а имаше проблем с микрофона...

дадох го на ремонт и след няколко дена ми се обадиха да си взема нов телефон от магазина.

Това в Дания нали? Нормално ако е така.

И ся кв'о и мен ще ме зарибявате с тоя МАК. Ходих да ги гледам преди време. Най се дразня от 'х' на прозореца. В лявата част е,а не в дясната както е при другите. Може ли да се смени това? Сигурно и други неща ще открия ако се задържи повече в мен.

не е много нормално...ще се очудиш, но датчаните хич ги няма в обслужването.

дори служителката, която ми взе лаптопа малко ме изнерви, но се оказа, че й е първа седмица на работа и й простих.

това за Х-са -ще свикшен за 3 дни....а и реално аз не съм сигурен, колко от програмите ги затварям :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най се дразня от 'х' на прозореца.

Това не е всичко <_< Ти знаеш ли, че като цъкнеш на това Х по "МАК" и самата програма НЕ се quit-ва, а само "минимизира"??? :huh::wall::steinigung:

А представяш ли си също така, че едва СЕГА при последната версия на "МАК" OS X 10.7 въведоха опция за copy+paste на файлове????

.... мани, не си е работа с тия "MAK"-ове :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ти и с дачия ще се оправяш... Това с иконките и х-а е несериозно. Сигурно и ябълката горе в ляво не ти харесва, та може ли да я сменим с круша :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си с някаква alpha, не вярвам дори beta версия на МАК.

... + това за какво са ти иконки долу като имаш толкова много горе? :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да съжали човек, че 1 година съм се тюхкал с линукс. По пътя на логиката щом МАК е х86, то би трябвало МАК ОС да върви не всеки лаптоп нали така? Сега освен да го пробвам да си го дръпна от някъде и да го изтествам няколко дена.

Много се отплеснахме от темата. Може много да си спорим по темата, но при вас излиза или МАК или нищо. Не ги обичам тия неща с крайностите. Същото като с iphone vs htc vs samsung.

Към автора

Слуховете за новите лаптопи на Apple се носят отдавна, а с наближаващата премиера стават все по-настоятелни. Следващият 15-инчов MacBook Pro ще има по-тънко тяло, екран с много висока резолюция (Retina дисплей), както и за първи път USB 3.0 портове, гласи най-новата информация от сайта 9to5Mac.

Очаква се новите машини да се появят на Worldwide Developers Conference следващия месец, а доставките на MacBook значително ще се увеличат през третата четвърт на годината, съобщава DigiTimes. Причината, разбира се, са обновените модели, като за Q3 се очаква Apple да постигне между 30 и 50% по-високи доставки спрямо същия период на миналата година.

Очаква се при MacBook Pro да отпадне и оптичното устройство, което е логична стъпка, особено предвид информацията, че лаптопите ще са по-тънки.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще недей следва твоя път на логиката :) Точно защото Mac не е просто една х86 машина техния Mac OS X е писан да разпознае само конкретен хардуер е доста по-сложно да инсталираш Mac OS X на каквото и да е. От там е избран само хардуер, който е най-подходящ и оптимизиран да работят компонентите оптимално един с друг. Софтуерът от своя страна е писан конкретно за този хардуер. Изобщо нещата са по-различни от колкото изглеждат на пръв, че и на втори дори поглед B)

p.s.

за да си направиш Хакинтош трябва четене и максимално съвместим хардуер.

Има един сайт на име insanelymac.com който е библията на хакинтош

обществото. Там само четеш - не е нужно да питаш, защото пише цял свят

и 99.8% е вероятно твоят въпрос вече да е отговорен. Ако искаш разгледай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...