Jump to content

Ауди 100 2.5тди климатроник


venkobreiko

Recommended Posts

Колеги каква ли е причината климатика да ми духа толква слабо а е на макс на дигиталното табло топло или студено все слабо духа?Така я взех колата преди месец и искам да го оправя дразнещо е сега като почнат горещините няма да истудява добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи първо да ти погледнат климатичната система - има ли достатъчно фреон, пали ли втората перка когато трябва и т.н.

Edit: сега видях, че се оплакваш от скоростта на вентилатора - виж дали няма студени спойки по управлението, дали няма извадени/липсващи части по въздуховодите

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каде трябва да видя а впрочем да вметна ,че като махнах пластмасовата кора там дето е перката на вентилатора(отпред като се вдигне капака на мотора черната пластмаса дългата)и видях че тубата дето е перката е отваряна и е лепено по нея и дебелия въздуховод е цепнат малко.Също и единия маркуч за фреона е лепен явно е имало манипулация по климатичната система , но незнам от каде да почна ще проверя първо въздуховодите де ,но друго какво трябва да се гледа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каде трябва да видя а впрочем да вметна ,че като махнах пластмасовата кора там дето е перката на вентилатора(отпред като се вдигне капака на мотора черната пластмаса дългата)и видях че тубата дето е перката е отваряна и е лепено по нея и дебелия въздуховод е цепнат малко.Също и единия маркуч за фреона е лепен явно е имало манипулация по климатичната система , но незнам от каде да почна ще проверя първо въздуховодите де ,но друго какво трябва да се гледа?

Трудно ли се сваля онова чудо голямото с перката че одеве погледнах и май е вързано цялото парно с него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като махнеш кората под чистачките,намира се под дясната(пасажерската чистачка),една черна пластмаса отгоре се отвиват 2-3 болта и филтъра се вади нагоре т.е. не е легнал а се вкарва прав.Това е по спомени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много колега утре ще пробвам да го извадя и ще пиша какво съм направил.Хубаво е когато има хора да се отзовават при нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има на 100, но не пречи да провери. Обаче мисля, че трябваше да се махнат чистачките и лаисната която е под захващането на рамената за да излезе филтъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте проблема при мен беше моторчето за парното сигурно тук е същото всички изброени маниполации леки направих за да ибегна сваляне (големия филм) на парното и всичко останало дано колегата има повече късмет има да е само филтър ама всички стари собственици на ауди знаят че това им е слабост ние новите с стари аудита незнаем ама бързо влизаме в час по принуда.

ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ КОИТО СЕ ОТЗОВАВАТ НА НОВИ САБСТВЕННИЦИ НА Ц4 КАТО МЕН И КОЛЕГАТА ЧЕ ОПИТА СИ КАЗВА ДУМАТА САМО С ЧЕТЕНЕ СЕ ОПРАВЯ ЧЕ МАЙСТОРИ НЯМА ЧИТАВИ ЗА ДВАДЕСЕТ ГОДИШНИТЕ НИ КОЛИЦИ :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги преди малко разглобих около парното и не намирам никакъв филтър има само някаква клапа на климатика под жабката и за какво служи това чудо май че и нянъв вакуум вурзан имаше предполагам, че за да я отваря.Иначе имаше дупка там дето е вентилатора(перката) и запалих и пуснах парното и вурти здравата изкарва доста въздух през дупката.Според мен има някаде нещо друго, но нямам идея какво но такъв филтър не намерих.Мисля че ако моторчето не работеше нямаше да се пуска и перката значи не е от него,ако имате някакви идеи моля споделете ги че е неприятна тази работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помагайте колеги незнам от каде да почна до сега пак се въртях около колата но нищо не откривам перката си върти вътре, но почти никаквяа струя въздух няма в купето като че ли нещо го спира, но какво може да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги оказа се, че е ротора на моторчето на парното много лошо износен е и ще го сменяват и сега ще съм без кола една седмица като го сложа обратно ще пиша за резултатите.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...