Jump to content

Събирам информация за 1.8Т и 2.5TDI


Recommended Posts

Къде си попитам едно единствено нещо, че нещо не можах да го намеря на предната страница? И какво лошо видя в това да сме специалисти? :blink: Това, че може би не правиш разлика м/у типтроник и мултитроник си остава твоя грижа. Аз се опитах да изкажа лека корекция.

deliveryman, да бе верно! Не се сетих, че могат да и сменят кутията. Сега звънях на Хонда да си купя една тяхна CVT със 7 скорости, че много ще ми отива на Бора-та :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми тя колата е с БГ номера, значи е купувана от България, ама от коя автокъща не знам, съдейки по КН номерата, най-вероятно някоя дупнишка... Пък може и да е на 128 хил :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sashook - правиш грешка младеж, точно тия двамата хубавци, дето са тръгнали да ти обясняват как седат нещата наистина са разбирачи. Освен това мултитроник е тип ск. кутия, не е това дали се включва от волана или от теглича!

Това за което питаш е допълнителна опция на типтроник-а и се заплаща отделно когато купуваш колата.

Аз се чудя като си толкова еркек, защо тия хора ти се връзват на акъла, ми не те оставят да си я купиш тая колица, пък после като питаш за това онова, аз ще ти продавам части!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

играча, първо не е едно единствено копче, ами са две: плюс и минус. И второ отговор не мога да ти дам, защото това е опция и при двата варианта скоростни кутии. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малии, тоя малдеж как се обърка?Баш па на Уизи, Насти и Деливъримен, да се дърви за АУДИ. :blink:

Редактирано от Jorata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок разбрах :blink:. не съм казал че не разбират, аз нямаше да питам иначе ако си мислех обратното нали :blink:. продавача ми каза че е мултитроник :blink:...ауди не съм карал , не съм се и интересувал от ауди изобщо...та все още очаквам някакъв съвет за тая кола която ви постнах в линка :(

мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате съвет от снимките не мога да ти дам, но след като ти казват че това е мултитроник а то ОЧЕВИДНО не е. След като ти казват че колата е на истински 128 000км. (била е ама 2001г.), след като са я бутнали с една година на горе и след като ти казват че е купувана от България чисто нова, това са достатъчно тънки опити да те минат, които от своя страна лично мен биха ме отказали да купя такава кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре, кажете ми къде да я закарам и кой от тука разбира достатъчно за да може да си направи извод за колата като я прегледа. щом по този номер не става ще я докарам в софия да и направят диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми симпатичен и ще ти дам жокер:

Мултитроник е автоматична скоростна кутия, която на практика има безброй много предавки. В ръчен режим, когато ти сменяш скорости от волана или от скоростния лост, компютър "генерира" 6 предавки от които да си избираш. Основната причина тази А4ка да НЕ е с такава ск. кутия е, че е прекалено нова като технология и се предлага едва на по-новата А4. Ако искаш повече инфо относно мултитроника, потърси с търсачката. Има достатъчно добри обясняния как работи и пр.

Типтроник се нарича малко по-осъвършенстваната автоматична ск. кутия, където освен автоматичен режим на смяна на предавките имаш възможност ръчно, пак от волана или от скоростния лост, да си избереш една от 5те предавки. Типтроник се казва при Ауди, Стептроник при БМВ и т.н.

Има и друга тънкост, от която можеш да разбереш само с един поглед дали колата е с Типтроник или Мултитроник и това е конзолата в която се мести скоростния лост, но това по-натам :blink:

Разгледай под-форума СЕРВИЗИ/РЕМОНТИ, там пише адреса на Жоро от Суходол. За мен той е твоя човек, който ще направи нужната верна диагностика и ще може да си даде богословията за евентуална покупка :blink: Аз поне така бих постъпил на твоя място.

Редактирано от Wizi Wiziev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не, Вертер да ти каже, като му се беше обадил на Жоро да го пита за една А6 2.5ТДИ с типтроник, Жоро направо му казал нема кво да ми я караш не я взимай :blink::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок разбрах :blink:. не съм казал че не разбират, аз нямаше да питам иначе ако си мислех обратното нали :blink:. продавача ми каза че е мултитроник :blink:...ауди не съм карал , не съм се и интересувал от ауди изобщо...та все още очаквам някакъв съвет за тая кола която ви постнах в линка :(

мерси

ми ти казваш 2000г,аз казвам 1999г.,ти казваш купувана е в БГ,аз казвам не е,ти казваш на 128 000км,аз казвам между 200 и 300 хиляди,ти казваш мултитроник аз казвам не е....нещо ни куца диалога май......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ти казваш 2000г,аз казвам 1999г.,ти казваш купувана е в БГ,аз казвам не е,ти казваш на 128 000км,аз казвам между 200 и 300 хиляди,ти казваш мултитроник аз казвам не е....нещо ни куца диалога май......

хихи..ма как уверено звучиш значи :blink:...ок 99 година е, знам го това..не е мултитроник, съгласен съм..мислех че мултитроник му се вика на това дето превключва скоросттите от волана, простете за невежеството...ама как разбра 200-300 хиляди само от 4 снимки вече това не ми е ясно :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама как разбра 200-300 хиляди само от 4 снимки вече това не ми е ясно :blink:

ми разбирач съм бре....даже ти обещавам ако я купиш да ти кажа как съм разбрал....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми разбирач съм бре....даже ти обещавам ако я купиш да ти кажа как съм разбрал....

хубаво разбирач си, ама това ли е целта на тоя форум...да се правим на велики и после да се смеем на другите ??? ако е така кажете...аз просто се обадих да потърся помощ. питам те чсериозно нещо , ти ме караш да си купя колата като вече знаеш че не е читава ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво разбирач си, ама това ли е целта на тоя форум...да се правим на велики и после да се смеем на другите ??? ако е така кажете...аз  просто се обадих да потърся помощ. питам те чсериозно нещо , ти ме караш да си купя колата като вече знаеш че не е читава ???

ти сега не ми обяснявай целта на тоз форум...каквото си ме питал съм ти отговорил и то достатъчно ясно... имам чуството че в един момент точно ти да се правиш на велик...

ако беше потърсил първо малко из търсачката щеше сам да се просветлиш за много неща...затова ето ти един приятелски съвет-започни наново,разтърси се,прочети малко и после ако зададеш конкретни въпроси може би ще получиш конкретни отговори....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...