Jump to content

Събирам информация за 1.8Т и 2.5TDI


Recommended Posts

ти сега не ми обяснявай целта на тоз форум...каквото си ме питал съм ти отговорил и то достатъчно ясно... имам чуството че в един момент точно ти да се правиш на велик...

ако беше потърсил първо малко из търсачката щеше сам да се просветлиш за много неща...затова ето ти един приятелски съвет-започни наново,разтърси се,прочети малко и после ако зададеш конкретни въпроси може би ще получиш конкретни отговори....

ок мерси много за съвета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз да се включа по въпроса :blink:

Значи бях се спрял на А6 2,5ТДИ Типтроник Авант, с вс.екстри, обаче след кратко напътствие от капацитетите които пишат в тази тема, се отказах от 2,5 ТДИ поради причините изброени по-горе, наистина звъннах на Жоро, той каза въобще да не си купувам такава кола, водих я и при Мишо където само на първо четене отидоха едно 2000лв :blink:

От една седмица карам колата на Насти, А6 1.8Т Quattro Avant, невероятна е машината, а за тези които си мислят че не върви, мога да има кажа само да слезнат от облаците. Колата си е самолетче дори на 1600кг, аз кола под 140коня не съм карал :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как са отишли 2000 лв не разбрах като си я завел при Мишо. Тази която аз съм си харесал ми гарантират че всичко и е сменено преди 5хил километра..ремъци, филтри, масла, накладки и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гарантират, викаш? :blink:

Ами ако изтропа, какво правим?

Ще ти кажат "Извинявай" и продължаваме напред :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаша казва,че тези 2000 лв. е трябвало да се дадат за съответните наложителни смени и ремонти,ако я купи.Не че ги е дал за здрасти на майстора.А за гарантираните сменени консумативи,позволи ми да се усъмня.Казвам го от личен горчив опит,въпреки че съм доста в час,пак изгорях от предоверяване.Бех ти препоръчал да не вземаш "обслужена" кола,освен ако не е от много близък човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е странно как въпреки многото говорене по форуми и другаде, все се намира някой, който да си мисли, че точно на него ще му се падне колата дето я е карал немски пенсионер и на която добрият български джамбазин й е сменил всички консумативи.

За 2.5TDI е добре човек да си калкулира едни 5000 бона отгоре на цената, на която я е купил, освен ако не си мисли, че той е богоизбраният, дето ще набара кола за 15-16 000лв, дето ще е на 6 всичко и само ще кара.

Аз също се хвърлих у дълбокото преди известно време, макар че си знаех, че ще се пие вода и сега съм къде 3000лв. назад, освен цената за покупка, а става при мен става дума за А4 и 1.9TDI.

В крайна сметка обаче всеки е свободен да си прави каквото си иска и да си троши парите за каквото намери за добре. Едно обаче е ясно-Ауди не е Рено, Опел, Форд (карал съм някой от тези марки) и е продънило не един доста дълбок джоб, еле па като си говорим за 2.5TDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ма не търса А6 , ами А4. джапанки си имам :blink:. наистина ли няма никой в тоя форум дето да ми каже поне една добра дума за 2.5tdi :blink:

нема бате,Дидкото е в чужбина :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те точно за този мотор едва ли.. (е Дидкото - да)

От всички разновидности на 2,5 ТДИ ти си се наточил на единственните нефелни, всички ти викат недей, а ти пак напъваш..

Вземи си по-късния вариант (155 к.с.) - по-добре да инвестираш повечко първоначално в колата, отколкото после в ремонти..

И аз навремето бях пред подобна дилема - но нямайки възможност да си купя модел след 2000 с по-читав вариант на мотора си купих класика в жанра - 5 цилиндровото говедо :blink:

И не съжалявам нито за секунда... Е верно, че сега да става да гъзарееш с него, щото всички му викат ауди 100 (нема надписи отзад) и разни оптимисти се ребрат по светофарите..

Та ти си прецени - гониш представителен външен вид или безпроблемен и сравнително евтин пробег. И колко още си готов да дадеш..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ма не търса А6 , ами А4.

Е то от тия години на производство няма значение дали е А4 или А6 2.5TDI. Скъпата поддръжка е на тоя капризничък V6, а не на цифрата дето ще ти я пише отзад на капака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо ми каза помеждудругото, че ако той купувал 2,5 TDI би си заделил 3000лв и би ги вложил веднага след покупката в мотора като по-този начин гарантира поне 100000 км без проблем, ама на мен са ми малко множко и се отказах :blink:

сега си карам бензинчето и още не мога да му се нарадвам :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ма не търса А6 , ами А4. джапанки си имам :dance:. наистина ли няма никой в тоя форум дето да ми каже поне една добра дума за 2.5tdi :dance:

Колега, аз имам 2.5тди на А4 и съм страшно доволен - вярно консумативите са скъпи, но освен тях засега друго не съм сменял. Разликата е, че съм си я купувал от Германия лично - излезе ми маса пари, на истински км е / е сега се почва дискусията :blink::blink::blink: /, а и моят е 155к.с.

Жората, що си мислиш, че никой не купува 2.5 тди за 20-25К на година? Ако имаш път към морето прати едно ЛС да те разубедя

Редактирано от audi4life
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега :blink:. а кво значи 20к на година бре? аз туй дето ми го предлагат е 17к.

Иска да каже, че никой не купува 2.5тди за да го кара САМО 20-25 хил км на год - ама на всяко правило си има изключения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно позитивно мнение за 2,5 ТДИ - 155 к.с.

Ако случите на гледана кола :blink: нямате грижи - върви по-добре от бензиновите, има страхотна динамика и гори много по-малко

НО колегите са прави, че колата, която си харесал има много разминавания!

Търси друга!

Както казва Nasti никога не купувай най-евтиното предложение на пазара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

годината

произхода

километрите

обслужването

съжалявам за многото еднакви постове, нямам идея как са се появили. А иначе мултритроника и годината хората ми казаха истината, просто аз съм се заблудил. Но за обслужването и километрите наистина не съм наясно как разбрахте че ме лъжат и наистина ви моля да ми кажете къде могат да ми го кажат това със сигурност. утре карам колата в софия на некой сервиз, ако не намеря от тука, ще я карам в аутотехника па ще видим кво ще стане...А иначе повече от 20хил километра не мисля че ще карам на година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...