Jump to content

Монтиране на ГИ


Recommended Posts

Здрасти на всички.

Навил съм се да си сложа газов инжексион и се надявам колегите с подобни двигатели да ми препоръчат каква да е уредбата и каде да я сложа.Аз съм от Бургас но мога да отида кадето и да е само работата да бъде свършена качествено.

Благодаря на всички предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не се учудвай че няма много мнения. Тук скопяването на коли не е на почит.

Колко автомобила с газов инжекцион си карал?

Аз не съм карал дизел и не бих се изказвал като става дума за дизели.

Сега карам ADR двигател с газов инжекцион BRC Sequent. 1 година, 0 проблема, 0 разлика в мощноста.

Знам, че сега ще стане страшно :hilezh:

Редактирано от rolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай, колегите от форума още не знаят че в Инголщадт са уволнили целия екип дето е проектирал моторите да работят с бензин понеже се оказало че с газ се движели по-добре а тъпаците не са се сетили и сега наемат специалисти от Газпром, Булгаргаз, Горубляне и всички знайни и незнайни ,,майстори,, ,,специалисти,, и ,,разбирачи,, да газифицират колите безплатно за шоферите в Бугарско дето имат пари за кола ама нямат пари да я хранят. Идеята им е както новите жилища са газифицирани на входа на блока да има също щуцер, вечерта се прибираш и както си включваш Жи Си Ем-а да се зарежда така и колата я оставяш да се пълни през нощта.

П.С. що не си купувате дизели или малолитражки като не стигат парите за бензин. Толко ли не ти мина идеята преди да си купиш бензиновата кола която искаш да осакатиш с газова уредба че бензинова кола+газова уредба=дизелова кола?

Имаше една готина приказка - НА ГОЛ ТУМБАК-чИФТЕ ПИщОВИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, върви си, даже на газ повече върви, нали затова на новата А4 вместо резевоар за бензин ке слагат шишета за газ, за газена ламба:hilezh: Ако свърши газта доливаш от запалката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли ми обяснил защо на бензинова кола да слагам газова уредба, моля те

Ами, хипотетично, не можеш да си намериш читав дизел от модела, който търсиш. Аз гледах за 1.9 ТДИ 110 к.с. преди година. Кочина до кочина. Купих 1.8, 1600 лв. БРЦ и останаха пари да карам на газ доста месеци. Е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз търся Ауди А6 3,0 ТДИ Куатро 2006-то лето за 25000 лв ама няма, надявам се ме разбираш.

Нищо лично, просто се опитвам да обясня че е по-разумно да си вземеш по-млада жена вместо да подмладяваш дъртата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз търся Ауди А6 3,0 ТДИ Куатро 2006-то лето за 25000 лв ама няма, надявам се ме разбираш.

Нищо лично, просто се опитвам да обясня че е по-разумно да си вземеш по-млада жена вместо да подмладяваш дъртата

Гигантски аргументи.

Ти за 25 бона щото не си си взел чистак нова Киа?

Моето мнение - всеки да кара на квото гориво иска.

Извинявам се на всички, които дразня с това, че карам на газ.

Редактирано от rolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то има и по инерция на газ дето карат за 3лв на 100 има и такава тема!!!! газовия инжекцион е по добре от нормална газова, но никога няма са стане както на бензин........въпреки че соред много хора на газ е същото и вървяла като самолет!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли ми обяснил защо на бензинова кола да слагам газова уредба, моля те

:blink: ми щото човека така е решил,не всеки има петролен кладенец в къщи(разб.торба с пари повече от колкото са ну нужни)така,че всеки е прав като гледа от своята си камбанария.......................................... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то има и по инерция на газ дето карат за 3лв на 100 има и такава тема!!!! газовия инжекцион е по добре от нормална газова, но никога няма са стане както на бензин........въпреки че соред много хора на газ е същото и вървяла като самолет!!

По моите наблюдения повечето от тези дето карат по инерция са с бензинови коли, щото още си спомнят табелката на бензиностанцията. Пича с 3/100 не го броя, той си е башка.

Предната ми кола беше 2.6 (споко, на бензин я карах). Няма как да кажа, че 1.8 e самолет, но това няма нищо общо с горивото.

Редактирано от rolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти на всички.

Навил съм се да си сложа газов инжексион и се надявам колегите с подобни двигатели да ми препоръчат каква да е уредбата и каде да я сложа.Аз съм от Бургас но мога да отида кадето и да е само работата да бъде свършена качествено.

Благодаря на всички предварително

Първо искам да поясня , че не съм карал кола с монтиран газов инжекцион , случайно наскоро подочух това - онова.

Имам приятел(немец) , който преди година си купи мерцедес 2.8(или 2.6) бензинов Е клас . Колата беше на 2 година и половина. Та този мой приятел един ден ми се обади и рече , че си е монтирал газов инжекцион БРЦ на тази кола. Щях да получа инфаркт на миокарда :hilezh:

Но до ден днешен си е доволен и няма АМА никакви проблеми свързани с уредбата.

Лично аз не бих си сложил. Споделям ти само думите на човек с достатъчно пари за да кара Порше.

Аре наздр. :blink:

както е казал попът: Свят голям,путки много ! :blink:

П.П. Аз съм за BRC. Слагай и не му мисли !!!

Редактирано от wizard2000bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

причината да се слага газ е мн проста- парите не стигат- това все пак е БГ. всеки го има тоя проблем. аре разни хора, дето са си авили на масрафа да не оплюват останалите тук. Ад също съм на ГАЗ, и от от 5 години. ако се спазват някои елементарни правила (като например да се кара от време на време и на бензин) няма да имаш никакви проблеми. просто ще се возиш малко по-евтино- това е! Да, признавам че дизелът също е вариант, но не е подходящ за всеки....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви спорът ви беше много полезен за мен.Обадих се в пловдив и си резервирах ден за ГИ. Ще слагам BRC.

Карал съм дизел не са лоши но за мен бензина че даже и на газ си е перфектния избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай, колегите от форума още не знаят че в Инголщадт са уволнили целия екип дето е проектирал моторите да работят с бензин понеже се оказало че с газ се движели по-добре а тъпаците не са се сетили и сега наемат специалисти от Газпром, Булгаргаз, Горубляне и всички знайни и  незнайни ,,майстори,, ,,специалисти,, и ,,разбирачи,, да газифицират колите безплатно за шоферите в Бугарско дето имат пари за кола ама нямат пари да я хранят. Идеята им е както новите жилища са газифицирани на входа на блока да има също щуцер, вечерта се прибираш и както си включваш Жи Си Ем-а да се зарежда така и колата я оставяш да се пълни през нощта.

П.С. що не си купувате дизели или малолитражки като не стигат парите за бензин. Толко ли не ти мина идеята преди да си купиш бензиновата кола която искаш да осакатиш с газова уредба че бензинова кола+газова уредба=дизелова кола?

Така си е ама не слушат :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ex-x-x- как ми се иска да си карам колата САМО на бензин и да не ми пука от разход, цена на бензина и др подобни, ама пусто като сме се родили в Булгаристан кво да напраим?

тук има типични Българи- вдигнали малко глава, събрали парички и вече се надсмиват на обикновените хорица, за които живота е ежедневен гърч! МНОГО ясно, че на бензин колата върви по-добре и всичките там подробности, ама бензина е 1,82 срещу 0,88 на газ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

причината да се слага газ е мн проста- парите не стигат- това все пак е БГ. всеки го има тоя проблем. аре разни хора, дето са си авили на масрафа да не оплюват останалите тук. Ад също съм на ГАЗ, и от от 5 години. ако се спазват някои елементарни правила (като например да се кара от време на време и на бензин) няма да имаш никакви проблеми. просто ще се возиш малко по-евтино- това е! Да, признавам че дизелът също е вариант, но не е подходящ за всеки....

Никой нормален човек няма да ти каже че си е надвил на масрафа защото повишаването на приходите води до промяна на начина на живот а не до складиране на пари под дюшека :hilezh: В България не е срамно да не ти стигат парите защото в общият случай дори и да си кадърен въпроса опира в голяма степен на късмет. Колегата Audi 90 е прав за това което казва но според мен ти не го разбираш. Той има предвид че когато си купуваш лична кола ти си купуваш такава която ти доставя удоволствие и можеш да глезиш. Не е идеята да обереш всички възможни фондове /баби, дядовци, кредити и т.н./ и да вземеш кола на която ако например се развали нещо по окачването ти да чакаш следваща заплата, печалба от ТОТО и др. за да я оправиш.

Така че не става дума на оплюване а за несъгласие с начина на мислене. Всеки би искал да кара ново ауди но не всеки може да си го позволи и затова се купува и кара кола която отговаря на статуса ти в момента. Аз например си позволих да си купя Audi на 36 години а пък виждам момченца на по 18-19 с последните модели А6 и А8 ама кво да правиш, сигурно просто са по-умни и по-кадърни от мен и затова е така :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........вдигнали малко глава, събрали парички и вече се надсмиват на обикновените хорица

Винаги ще има обикновени хорица. Идеята е да се излезне от това определение което ако изключим наркотици, проституция, търговия с оръжие и други мутренски занимания става с труд, качества и късмет. И тогава не си от обикновените хорица. /Не винаги е възможно но така е в цял свят не само тук/ А парички не се събират а се изкарват с бачкане, нерви и поемане на отговорности. Т.е. не е задължително да си айдук. Е по този начин няма да караш последната А8 ца но ще имаш кола на 4-5-6 години, ще я караш с кеф и с този вид гориво за което е предвидена и няма да изпадаш в нервно разтройство когато дойде време за смяна на консумативи. :hilezh:

Редактирано от audi A3 1.8T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично за мен разликата в цената на горивата е определяща за решението ми да сложа ГИ. Мисля че няма нищо лошо в това че съм си купил бензин с намерението да мусложа газово. За мен (не искам никой да обременявам с мнението си) бензин с ГИ е много по удачен вариант в българиа от дизел, като се има предвид качествата на дизеловото гориво. А кой каква кола си е избрал и дали е според жоба му оставете всеки сам да си прецени. Има си фенове и на бензин и на дизел и на газ.

Аз примерно не понасям футбол това означава личе че е калпава играта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка не се излагай ве!!! Купи си Ауди 2.7Т и си бъцни метанец отзад! :hilezh: Не играй на дребно! Бъди гЪзар! Бъди изключителен гИОзар! Даже се прекръсти Гюзар Газов Метанлиев! Оти Гюзарите са малко на тоя свят, и си пепни пепенка - 4.2 Quattro :blink: Въй баце как се нервим, купуват си бангийки по 12-13 бона а после дай пари за бензол. Уй на бати гЮзара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...