Jump to content

Монтиране на ГИ


Recommended Posts

колега, аз също поемам отговорности и то не малки, трудя се здраво, понякога си търня и нещо допълнително за бачкане, обаче пак не карам кола на 3 години, а и както гледам скоро няма и да карама. може думата "скоро" да я заменим с - до живот и пак няма да сбъркаме. Имам образование и то от елитен ВУЗ, елитна специалност, говоря няколко езика но в БГ това е положението. не е въпроса до късмет а до ВУЙЧО- някой да те бутне в живота с V-нулево, пък нататък може да си караш ако искаш и ЗИЛ на V-Power racing.

Прав си, че трябва да си купиш кола за каквато имаш пари, но забалежи- тук не обсъждаме да си купиш порше и да го караш на ГАЗ. АУДИ е кола от средния клас- не е нещо върхово, просто на колегата му се иска да има нормален автомобил и да си се вози МАЛКО по-евтино.

по моята кола аз също си сменявм консумативите, но се старя част от операциите да ги правя САМ, не щот мие е кеф, а щот ен ми стигат парите да плащам по разните сервизи и като някой усере нещо да хоя на следващия...същата е логиката и с ГАЗ-та. хората са го казаи преди една камара време- сиромах човек - жив дявол!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

.....нещо допълнително за бачкане, обаче пак не карам кола на 3 години, а и както гледам скоро няма и да карама. може думата "скоро" да я заменим с - до живот и пак няма да сбъркаме.

Не казвай такива силни думи като никога, до живот и т.н. Нищо не се знае. Нещата се променят понякога адски бързо, било за добро или за лошо. А лично аз ти пожелавам в най-скоро време да караш не кола на три години а нова :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали знаеш, че в един перкрасен момент човекс скъсва с младежките си илюзии, че нещата ще се оправят, че ще заживее нормален живот, подобен на този на неговите връсници отатък Елба, където не е мачкал съветски ботуш и т.н.

за мен аз знам, че от тоя момент нататък ме чакат само събития, които ще променят живота ми от зле на много зле! един ден ще влизам в тоя форум и ще си спомням с умиление как едно време съм карал и аз Ауди, а след това ще си се кача на 9-ката и с тролея та право у дома. нема газ, нема бензин....ТОВА Е БГ РЕАЛНОСТТА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка не се излагай ве!!! Купи си Ауди 2.7Т и си бъцни метанец отзад! :blink: Не играй на дребно! Бъди гЪзар! Бъди изключителен гИОзар! Даже се прекръсти Гюзар Газов Метанлиев! Оти Гюзарите са малко на тоя свят, и си пепни пепенка - 4.2 Quattro :hilezh: Въй баце как се нервим, купуват си бангийки по 12-13 бона а после дай пари за бензол. Уй на бати гЮзара!

Колега, аз като имам две коли и едната е с газ, а другата без, като какъв ще ме определиш? Ако обичаш спазвай добрия тон- така ще говориш вкъщи! Всеки има право на избор! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Ауди А3 1,8Т ме разбра най-точно. И аз можех да дам 65000 за чисто нова А4 или за А6 на 1 година. Но именно защото не съм събирал парички съм предпочел да взема по-евтината която мога да гледам БЕЗ ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАМ от цените на Деливериман а не по-гъзарската която ще гълта голяма част от дохода ми който в случая вече мога да заделям.

Ако за една кола е добре да работи на газ нямаше ли да им ги слагат още в завода, как смятате?

Именно затова съм протива побългаряването водено от недоимък - днес няма да сипем бензин а газ, утре няма да сложим оригинални накладки а от Симеон щото разликата в цената е 10 пъти, а в другиден може и да се пребием заради тия накладки а може да затрием и нечии живот, недай Боже детски щото имаме кола ама нямаме пари да сложим едно свестни накладки.

ИКОНОМИЯТА Е МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА.

И на мен не ми е приятно едно пълнене да ми е 120 лв при положение че служебното ми дизелово Пунто хем горивото му е по-евтино, хем харчи по-малко, хем нямам застраховки и поддръжка ама като седна в Ауди-то се чувствам човек, тихо, удобно, комфортно.....

Е те за тва си плащам за гяволъка да карам що-годе свястна кола и си трайкам но няма да си осакатя А4-ката именно защото съм давал пари за нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,,за мен аз знам, че от тоя момент нататък ме чакат само събития, които ще променят живота ми от зле на много зле! един ден ще влизам в тоя форум и ще си спомням с умиление как едно време съм карал и аз Ауди, а след това ще си се кача на 9-ката и с тролея та право у дома. нема газ, нема бензин....ТОВА Е БГ РЕАЛНОСТТА,,

КОЛЕГА РОНИ, ДА НЕ СЪМ ТЕ чУЛ ДА ГОВОРИш ТАКИВА НЕщА чЕ шЕ ТИ СКЪСАМ ЗАДНИКА ОТ БОЙ, ЯСНО ЛИ Е?

Тук сме за да си помагаме, едва ли ако на някой му се стече лошо живота ще го изоставим без да му помогнем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вмькна,че има и фабрични газови /не на ауди,но и от Волво не са по лоши и тьпи.../Мисля,че с тази световна политика,все повече автомобилни марки ще налагат алтернативните горива...Но по темата:пич,няма да бьдеш до живот с тази кола...-слагай ГИ,карай с пьлна газ и си свиркай... :hilezh:

П.с:да не забравиш да си включиш и климатика... :blink:

П.с2:аз мойта от подписа я взех с монтирана газова/не инжекцион/ и грам дори не сьжалявам... :hilezh:

:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Богатите са богати защото не пилеят а икономисват. В САЩ най-големите компании използват рециклирани консумативи за ксерокси, принтери, батрии за лаптопи и др. защото излиза по-евтино и икономисват милиони долари. Е аз като карам на газ да не би да се чувствам по-малко човек, напротив чувствам се повече защото за да си ида до Шумен и обратно не давам 80 лв. а давам 40 лв. с другите отивам на ресторант с жена ми и си прекарвам добре. АЙДЕ АНАЛИЗИРАЙТЕ ТОВА!

п.п. Да не говорим че замърсявам околната среда по-малко.

Редактирано от pif
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , моля ВИ , не обръщайте боя в скандал !!! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по тази логика тъпаците сме тия които си купуваме коли според възможностите, а не си купуваме по гъзарска кола с газчица така ли? Хората са измислили дизел- за по евтино гориво, вие твърдите че бензина е по велик, а всъщност карате на газзззз? Газирано алди 96-99г. ухаа мммче г'Юзерия.

И кой е виновен за беднотията на държавата? Искате ли да ви кажа кой?

ИМЕННО тези гЮзеланковци дето се правят на тарикати и ми краднат гориво по бензиностанцийте за да си налеят у голф двойките малко бензин че по цела година го карат на газирани напитки!!!! Такъв е манталитета на българина, такъв си е и такъв ще си остане! Защото същия този тарикат който си слага гЮзерийска газчица на алдито (което му е 99 година а не си е купил ауди 90-94 с по малак двигател) онзи ден е уредил братовчед си бай Гюзеланку на работа- за да могат да краднат 2мата - 2 пъти по ефективно и 2пъти по сигурно :hilezh: Гюзелация батко, г'юзелация...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по тази логика тъпаците сме тия които си купуваме коли според възможностите, а не си купуваме по гъзарска кола с газчица така ли? Хората са измислили дизел- за по евтино гориво, вие твърдите че бензина е по велик, а всъщност карате на газзззз? Газирано алди 96-99г. ухаа мммче г'Юзерия.

И кой е виновен за беднотията на държавата? Искате ли да ви кажа кой?

ИМЕННО тези гЮзеланковци дето се правят на тарикати и ми краднат гориво по бензиностанцийте за да си налеят у голф двойките малко бензин че по цела година го карат на газирани напитки!!!! Такъв е манталитета на българина, такъв си е и такъв ще си остане! Защото същия този тарикат който си слага гЮзерийска газчица на алдито (което му е 99 година а не си е купил ауди 90-94 с по малак двигател) онзи ден е уредил братовчед си бай Гюзеланку на работа- за да могат да краднат 2мата - 2 пъти по ефективно и 2пъти по сигурно :hilezh: Гюзелация батко, г'юзелация...

Ти маи си от тия тарикатите дето разбират от всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От постовете на Audi90 и OgiFanta заключавам, че карането на газ е не само по-екологично, но и по-здравословно ... поне що се отнася до психическото равновесие.

Не знам защо толкова много сте се загрижили, че някой е решил да си сложи на колата газ :dance::hilezh::blink: Мисля мисля и стигам до извода, че просто ви е яд! Какво става, когато някой на бензиностанцията застане до вас със същия автомобил и напълни за 50 лв. 60 л. бутилка, а дисплеят на вашата колонка показва 120 лв. - естествено той е "селски хитрец", "тъпак" (епитетите на Оги Фанта няма да цитирам), а вие сте видите ли каймака на обществото и малкото стожери на петролната индустрия, които чинно си плащат спекулативните цени на ОПЕК и безумно високите акцизи на държавата. Еми браво! Очаквайте да получите медал от инженерния състав на Ауди и отличие POWER USER от петролните шейхове.

Аз обаче избрах синьото гориво, както и много други европейци от държави, където автомобили със заводски уредби се продават отдавна :blink: !А ако имаше по-голям интерес към алтернативните горива и начини за придвижване, сега можеше хибридните коли по пътищата да са много повече. Но не ... ние сме гъзари и зареждаме само 98 за 1.98 лв. Е аз обаче не мога да си го позволя и затова карам с газ на 0.78 ... малее колко съм прост - пък и нагъл с Ауди. Те газовите уредби уж били само за лади и москвичи - на мойта пък пише made in Italy - защо тея италианци са правили газови уредби за СССР :dance:. Ма то мойто Ауди пък е старо, така че срама не е толкова голям. Но един ден, когато стигна по-висок стандарт ти обещавам, че няма да си купя като твойто Ауди и да му сложа газова ... не се безпокой. За същите пари ще си взема една Lexus RX Hybrid. Брех тея японците и те много тъпи - направили кола за 50 000 Евро пък да се зарежда от щепсела в гаража ... голям смях :flehan: ... а имало един слоган: VORSPUNG DURCH TECHNIK :dance: .

Колкото до препоръчания от вас "икономичен" дизел - не мерси! Аз нафтова печка няма да си купя никога - имахме такава вкъщи ... смърди, трака и пуска черни кълбета (каквито между другото пускат всички 1.3, 1.7, 1.9, 2.5 и 3.0 и D и TD и TDI,). Затова я изхвърлихме отдавна ... а сега в нашия квартал прекарват ... познай какво ... даааа - газ! :blink: Но ако се затъжа за приятния черен облак от сажди винаги мога да изчакам някой Икарус 1976 или рацер с "икономично" А6 2.5 ТДИ 2003 да се изреже на спирката - ефекта е почти еднакъв! VORSPRUNG = 0 :bia: Shame on you AUDI! :D

ПС: btw. Ауди90 интересно е , че именно от вашата фирма ИВЕКО до скоро предлагаха бусове преоборудвани на метан ... що не вземеш да драснеш едно протестно писмо до борда на директорите, че това не се връзва с твоята жизнена философия!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до препоръчания от вас "икономичен" дизел - не мерси! Аз нафтова печка няма да си купя никога - имахме такава вкъщи ... смърди, трака и пуска черни кълбета (каквито между другото пускат всички 1.3, 1.7, 1.9, 2.5 и 3.0 и D и TD и TDI,). Затова я изхвърлихме отдавна ... а сега в нашия квартал прекарват ... познай какво ... даааа - газ!  :hilezh: Но ако се затъжа за приятния черен облак от сажди винаги мога да изчакам някой Икарус 1976 или рацер с "икономично" А6 2.5 ТДИ 2003 да се изреже на спирката - ефекта е почти еднакъв! VORSPRUNG = 0  :dance: Shame on you AUDI!  :blink:

Айдееее включи и дизелистите :dance:

ПС: btw. Ауди90 интересно е , че именно от вашата фирма ИВЕКО до скоро предлагаха бусове преоборудвани на метан  ... що не вземеш да драснеш едно протестно писмо до борда на директорите, че това не се връзва с твоята жизнена философия!?

Разбрал си много точно какво казва колегата AUDI 90. Ама си пропуснал нещо съвсем мъничко, микроскопично, а именно че става въпрос за личен автомобил, а не за бусове, таксита, циментовози, фадроми и др.

Не ти ли се струва че са различни личната и товарната кола?

Айде и малко обяснение: Ако караш 80ка на 12-13 години , правиш около 20 000 км/годишно и разхода ти за бензин на година е горе долу половината че и повече от стойността на колата и я ползваш защото не ти се виси като сопол по спирките, тогава може би е оправдано да караш на газ. Същото важи и ако редовно си ходиш на село и носиш буркани, лук, картофи и др. Но в случая става въпрос за А4, а пък както казахме в България не сме такива баровци за да ползваме А4 за товарна. Нещата опират не само да караш кола а и да изпитваш удоволствие от това. Така че вече е въпрос на мнение. И начин на мислене. Някой кара с удоволствие и на газ :flehan: Ама това зависи от представата за удоволствие. За мен лично не би било и просто давам мнение по въпроса. Лично мнение. Без ангажименти. Например за теб както четох е удоволствие да караш по инерция, загасена кола - странно но пък я какъв разход докарваш :blink:

Редактирано от audi A3 1.8T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли темата доста смешна и безмислена?Живеем в свободна държава и всеки има право на избор.Защо трябва да си налага начина на мислене?Всеки е достатъчно голям и разумен да определи какво гориво да използва.Дали газ,бензин или дизел........Това е излишен спор.Нали уж това е АУДИ КЛУБ БЪЛГАРИЯ.........А какво излиза-само се карате за глупости.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте да се придържаме към темата, въобще не съм съгласен с колегата OgiFanta даже не разбрах какво се опитва да каже :hilezh: , но колегата Ауди90 мисля, че е искал да каже следното: Много ясно, че ако съм си насмогнал на масрафа да си купя новата А4-ка, А6-ца или А8-ца, които грубо струват към 50000 - 60000 лв. нови ако не и повече значи аз съм в такова финансово положение, че разликата в цените м/у газта и бензина въобще не ме интересуват и никога ама никога не бих сложил на такива произведения на изкуството некви бутилки с газ или метан или каквито и там алтернативни работи които се предлагат на пазара, обаче при тоя вариант аз съм толкова богат, че ако ми одраскат А6-цата на паркинга ще си купя нова, а няма да изчуквам тази (защото сега може да не съм богат но съм маняк и такъв ще остана и тогава, като забогатея - маняк), но при положение че карам любимата марка но 15 годишна и като си платя разходите за ток, вода, квартира, кабелна, интернет, памперси, храна и ми останат пари за 20 лв. гориво е предпочитам то да е ГАЗ а не БЕНЗИН

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдееее включи и дизелистите :blink:

Разбрал си много точно какво казва колегата AUDI 90. Ама си пропуснал нещо съвсем мъничко, микроскопично, а именно че става въпрос за личен автомобил, а не за бусове, таксита, циментовози, фадроми и др.

Не ти ли се струва че са различни личната и товарната кола?

А не ти ли е минавало през главата, че не всички си ползват личните коли само като лични, а им се налага и да си вършат работата с тях? :hilezh:

Десо има служебна кола, кара си я през деня. За уикенда се кефи на бензиновото Ауди - много ясно...

Ти колко км. правиш на година? Защото аз като сложих метан на 17 годишното ми Ауди ми се НАЛАГАШЕ да правя около 50000 на година. С разход над 10 извънградско просто нямаше как да стане - аз не искам да бачкам само за снобарията, нали се сещаш? :dance: От друга страна съм съгласен, че да купиш скъпа и лъскава кола и да я караш на алтернативни горива е малко странно - в крайна сметка или можеш да си позволиш лукса, или не. Ако говорим за А4 96-7 година обаче, няма нищо странно. Те вече са достатъчно стари и достъпни, за да станат масови коли и в този ред на мисли да се купуват от всякакъв тип хора.

И като заключение - от няколко месеца карам кола 2002 година и не ми минава през главата да я газифицирам. Но причината не е защото колата е доста нова или защото се притеснявам от мнението на разни индивиди. Просто не ми се налага. В момента работата ми е само и единствено в офис, ако ми се налага командировка горивото ми се плаща. На месец правя около 2000 км. Каква газ, какви пет лева? В момента (пък и в бъдеще вероятно ще е така) карам колата си само и единствено за удоволствие. А в този случай спор няма, че подобни трансформации са безсмислени. Само не забравяйте, че има и хора, на които работата им е свързана с прекалено много каране! Там случая е друг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло искам да кажа : Не излизайте с предтекста - скъп ми е бензина затова карам на газ! Като ти е скъп си седи дома АЛАНКОО!

Качвате се на коли с турбини по 150-160!!!!! КОНЯ !!!!! не магарета и после ревете че ви харчи много!

От такива като вас в момента на пазара се предлагат авто части от "Намибия" с неясен произход и качество - защото "нямате пари" за подръжка на 160 коня кола (защо си я купихте тогава АДЖЕБА?) и търсите алтернативни заместители на всичко!!! Гориво, накладки, спирачни дискове, гърнета всичко е боклуци, и после катастрофи и чудесий!!

Немам пари бе! Ама карам кола всички екстри 96-00г. е верно :

- сипвам и антифриз от кварталното магазинче в блока (щото е по евтино)

- нося си краден спирт в шишенца от кварталната поликлиника за чистачките

-слагам и накладни от зрънчо "Лъки Бой" защото пак ми е по евтино (ще ставам богаташ бе!!!)

- тургам си гуми от завода "БАБА ВИДА" и си правя сметката, така хем пари за дискотека, хем пари за жената децата фамилията...

Ето от това негодувам специално аз, защото сами не си създаваме стандарта, а си деградираме прогресивно!!!! Някой ще кажат как ще градиш с тези смешни пари... Всичко се гради от нулата, демек почва се с 1на блуза на гърба ти - Лакосте - а не с 5 блузи "Adibas"..........................................................

С едно изречение : не се опитвайте да лапате лъжица по голяма от устата си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OQI FINTA:

Всичко се гради от нулата, демек почва се с 1на блуза на гърба ти - Лакосте - а не с 5 блузи "Adibas"..........................................................

С едно изречение : не се опитвайте да лапате лъжица по голяма от устата си!

---------------------------------------------------------------------------------

Батко абе много крайни изказвания направи, самата тема беше друга-АМА ЯВНО ИМАШ ДА ИЗБИВАШ МНОГО КОМПЛЕКСИ И СИ РЕШИЛ ЧЕ ТУК Е МЯСТОТО. :flehan:

Ако четеше по-внимателно и зачиташе написаното от другите колеги щеше да видиш нещо елементарно/Иска се съвет за изпълнение, а не ТВОЕТО МНЕНИЕ ДА БЪДЕ ИЛИ НЕ.

По един друг въпрос 150-160 коня на газ са си пак достатъчно коне за една кола да се кара и да и се кефиш/тук с колегите основно караме аудитата за удоволствие или за работа-А НЕ ЗА ПРЕСТИЖ/ПО УЛИЦИТЕ ИЛИ ЗА ТОВА ЧЕ СТОЯТ В ГАРАЖА/ ИЛИ ДА СЕ СЪСТЕЗАВАМЕ.

А сега като си толкова отворен да ни осветиш нас какво става като сложиш АГУ/ГИ/ на кола и защо да не се слага?

Аз мога да ти кажа няколко преимущества: евтино гориво-за същите пари минавам минимум 50% повече км, считай свършвам повече работа/НАЛИ САМИ ТРЯБВА ДА СИ ВДИГАМЕ СТАНДАРТА/, използвам доста по-чисто екологично гориво, имам алтернативно гориво/2>1/. КАТО САМ СИ ВДИГНА СТАНДАРТА ЩЕ СИ ВЗЕМА ДРУГА-ама както са тръгнали нещата-или с фабрична АГУ/метан/ или некоя електрика-други няма да се произвеждат. :hilezh:

Проблема по пътищата не е от хората, които са си поставили АГУ, а от тези които НЕ СА СИ ПОСТАВИЛИ И САМИ СА СИ ВДИГНАЛИ СТАНДАРТА-ние си знаем възможностите и за нас е по-важно да стигнем от А до Б с 90-120 км/ч. :hilezh: /За града има ли смисъл да го коментирам/

За авточастите бях пуснал една тема какво правят/не правят/ китайците /преди това бяха японците/ - прочети и се замисли дали ти не ползваш същите части като нас но на двойна или петорна цена :blink: ВЪПРОС НА СТАНДАРТ ИЛИ НА ГЛУПОСТ :dance:

Ами завода Баба Вида май не работи, многооо голема лъжица за нашта уста/страна/, както и много други-УТРЕ МОЖЕ И АЕЦ ДА ЗАТВОРЯТ. А сега вземи да прочетеш нещо за заводите на DEBICA, SAVA, MATADOR и т.н. СОЦ.СТРАНИ. Нашите ги няма защото някои си вдигнаха сами стандарта. Ако го имаше/купен от световен производител/ щях да слагам гуми от него. Защото зад DEBICA стои ГУДИЪР - гумите са едни и същи само че за източна Европа търговската марка е DEBICA.

И НЕ Е ВЯРНО ЧЕ ВСИЧКО СЕ ГРАДИ ОТ НУЛАТА-ТАКА МИСЛЯТ ГЛУПАЦИТЕ

В живота може да има и върхове и спадове и фалове, но когато започваш от ново вече си си направил изводите, натрупал си знания от предишните успехи, разбрал си причините за неуспехите и т.н. НАТРУПАЛ СИ ЦЕНЕН ЖИТЕЙСКИ/САМ ИЛИ НАГОТОВО/ ОПИТ, КОЙТО НЕ СЕ ЗАЧЕРТАВА.

Хайде остани си със здраве драги ми СМЕХУРКО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...