Jump to content

Audi A4 B6 не се отключва резервоара


kvm

Recommended Posts

Оказа се, че моторчето което отключва и заключва капака на резервоара със сигурност е изгоряло и трябваше ръчно да го дърпам за червения шнур :) Та питането ми е, достатъчно ли е само да го сменя с някакво старо от морга или задължително трябва да се ходи в сервиз да го запознаят с колата един вид?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че моторчето което отключва и заключва капака на резервоара със сигурност е изгоряло и трябваше ръчно да го дърпам за червения шнур :) Та питането ми е, достатъчно ли е само да го сменя с някакво старо от морга или задължително трябва да се ходи в сервиз да го запознаят с колата един вид?

не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

b5 е вакумно на отделен вакумен маркуч ти сигурен ли си че е електрическо

Да ти кажа честно не се бях замислял че може да е вакумно, така че не съм сигурен дали е електрическо... Но каквото и да е изглежда лесно за смяна и щом не трябва да се обучава значи мога и сам да си го сменя. Така си мисля поне аз :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ е вакумно. Електрическо е.

Сваля се кичето отдясно на багажника, сменя се с друго от морга или ново. И готово.

Мерси, значи остава само да го намеря от някоя морга и го сменям. А като казах морга, досега не съм ходил - за пръв път ще ми е :) Само съм чувал за някакъв Италианец... От къде да започна да търся, за София става въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Младост в посока към Горубляне вляво има огромна морга,на бате Тони.Има обява във ФВфорума и има много коли там.Пазарувал съм от него! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши после дали лесно се намира и кви пари си го пазарил, че и аз съм на твоя хал.

А дали е съвместимо с някой друг модел ауди или VW

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Намерих го съответното моторче, не че е дефицитно ами просто вчера почнах да го търся, че бях свикнал да си отключвам резервоара ръчно :) В първата автоморга, мисля че е точно тази, която колегата nasko1978 по-горе описва ми го дадоха за 20 лв. От някакъв VW е, а на старото ми пише Ауди, но иначе са едно към едно, пробваха го на буксата и работи, така че и от друг модел ще стане ако нямат точно от Ауди. Сега остава да го монтирам, надявам се да стане тази година :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да ти развалям удовлетворението, но зимата ми замина и на мен ново в Порше струва 22лв.

По тази причина винаги първо проверяваи орг. колко струва и тогава се занимави с морги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да ти развалям удовлетворението, но зимата ми замина и на мен ново в Порше струва 22лв.

По тази причина винаги първо проверяваи орг. колко струва и тогава се занимави с морги.

Дааа, явно малко сбърках, но като за първо посещение в автоморга а и за 20 лв. няма да си развалям кефа :)

Прав си, благодаря за съвета - пък и новото си е ново, за мен вече е късно, но и други хора питаха за този проблем, така че вече знаете от къде да си го купите :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да ти развалям удовлетворението, но зимата ми замина и на мен ново в Порше струва 22лв.

По тази причина винаги първо проверяваи орг. колко струва и тогава се занимави с морги.

Кое струва ново 22 лв колега?

http://www.ebay.ca/itm/Fuel-Door-Actuator-02-05-Audi-A4-S4-B6-8E0-862-153-Gas-Flap-Motor-Cable-/280957541677

това ли е...

много странно, но наистина излиза че струва 33 лв...ново истинско..

VAG 8E0 862 153; - 33 лв.

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторчето.

Незнам какво му е странното,просто преди да се търси алернатива един тел. до Порше да си свесиш часовника

Редактирано от vlado0808
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно е че аз го гледах на линкове в ebay и втора ръка беше 2 пъти по-скъпо, отколкото като е ново.

Гледал съм го ново и в чужди сайтвое, по около 120лв е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...