Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 3


sky

Recommended Posts

Стига после да не те влязат идеи от тези къде на мен ми се прокрадват :)

.... ха сега да си сложа волан със скорости, ха да си сложа S броня с ледове, ха да си сложа 4 ауспуха :) ха сега и един само-затъмняващ се пакет с автоматично прибиране на страничните огледала, ха и едни s-line спирачки, че да спира по-добре, хоп и едно маняшко лилаво стъкло, че да не ми пече слънцето :hilezh: и още колко неща са ми в главата :hilezh: ........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Решил съм да си я сложа и тази екстра като си закупя втора ръка компонените за навигацията от някоя морга и в сервиз ми ги монтират на колата.Въпросът ми е освен ДВД-то на навигацията какво още трябва да закупя за да имам работеща такава -кабели,инсталация???? Кой може да ми ги монтира и колко според вас ще ми излезне вскичко.Благодаря ви предварително.

Колеги,никой ли не може да помогне по моя въпрос с подробна информация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баба дай да ти дам моята да я покараш, направи ъпгрейдите като имаш мерак, па после ми я върни.

Това с огледалата и волана със скоростите го имам, само бронята и спирачките направи, от мен да име.

На лилявата не държа, винаги си купувам слънчевите очила да са с поляризация.

Van4ev1: накратко - забрави за тази работа. Колите са доста сложни и подобни присадки отнемат много време и са трудоемки. Ще падне и голямо разглобяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,никой ли не може да помогне по моя въпрос с подробна информация?

Трябва ти навигацията и антената. Комплекта струва 2000 лв. - http://www.kufatec.de/shop/en/product?info=284

От там нататък имаш махане на пода за да прекараш кабела отпред до ектрана, както и тавана за да сложиш антената. Общо взето 2-3 дена работа.

http://web.archive.org/web/20071021004155/http://a6.stufftoread.com/wiki/index.php/Nachr%C3%BCsten#DVD_Navigationssystem_nachr.C3.BCsten

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих си двд-то и антената от една морга за 300 лв,но нямат оптичния кабел и също така не знам в кой сервиз да оставя колата за да я монтират навигацията-от Пловдив съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DVD-то се закача във оптичният кръг, т.е вадиш оптиката от усилвателя свързваш с пач кабел усилвателя и двд-то и после кабела който преди ти е излизал от усилвателя сега вече ти излиза от двд-то.

По този начин се вкарва нов модул в оптичният кръг.

За повече информация кое след кое устройство се навързва потърси из златните теми във форума схема на устройствата в 4ф.

По-скоро ти трябват захранващите кабели с буксите и може би има кабели и към някакъв комп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,търся от няколко дни но нищо не мога да намеря за тези кабели и цялата схема,не мисля аз да правя сам тази сложна процедура за това искам да я оставя на читав сервиз и да си свършат работата,но не знам къде.От моргата където намерих антената и двд-то казаха че ми трябвало само оптичния кабел....но знам ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли идея от какво се образуват тези кръгове около датчиците за паркиране?

На снимката не си личат много добре, но на живо са доста видими.

555283_4960014514461_1913107142_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига после да не те влязат идеи от тези къде на мен ми се прокрадват :)/>

.... ха сега да си сложа волан със скорости, ха да си сложа S броня с ледове, ха да си сложа 4 ауспуха :)/> ха сега и един само-затъмняващ се пакет с автоматично прибиране на страничните огледала, ха и едни s-line спирачки, че да спира по-добре, хоп и едно маняшко лилаво стъкло, че да не ми пече слънцето :hilezh:/> и още колко неща са ми в главата :hilezh:/> ........

Тва пък е най-големия кеф, да ти е наред колата, да идеш да си купиш нови джанти, да подобриш нещо :) Не е катонда трошиш нерви да се чудиш как да ходиш на работа щото три дена ти правят нещо по окачването или да дадеш пари за две навигации за дюзи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DVD-то се закача във оптичният кръг, т.е вадиш оптиката от усилвателя свързваш с пач кабел усилвателя и двд-то и после кабела който преди ти е излизал от усилвателя сега вече ти излиза от двд-то.

По този начин се вкарва нов модул в оптичният кръг.

За повече информация кое след кое устройство се навързва потърси из златните теми във форума схема на устройствата в 4ф.

По-скоро ти трябват захранващите кабели с буксите и може би има кабели и към някакъв комп.

Колега в златен фонд няма тема за схемите на устройствата при 4ф :gruebel:/> ......а захранващите кабели за къде се свързват?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в златен фонд няма тема за схемите на устройствата при 4ф :gruebel:/>/>/> ......а захранващите кабели за къде се свързват?

Прикачвам ти PDF по темата...

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли идея от какво се образуват тези кръгове около датчиците за паркиране?

На снимката не си личат много добре, но на живо са доста видими.

Да не си им пръскал нещо да не замръзва около тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прикачвам ти PDF по темата...

Благодаря много ,до колкото разбрах за да имам навигация трябва само да си сложа ДВД-то на навигацията и антената,ДВД-то се сързва към захранване и към оптичния кабел който е прекаран вече до багажника,тоест няма да се разглобява пода на колата и централната конзола.ДВД-то се свързва и с усилвателя за говорителите с друг кабел.Единствено се разглобява тавана за да се сложи антената.Допълнителни модули и преправяне не са нужни щом на централната конзола има копче "NAVI" . Моля поправете ме ако греша.Не ми стана ясно само защо някъде има спомената антена за ГПС-а която е в задните реотани на стъклото,а другаде се говори за антена тип " опашка на акула" -която е на покрива.

Редактирано от Van4ev1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опашката е антената. Трябва да си отключих навигацията в някой ауди дилър. Ако е крадена обаче или колата от която е взета е обявена за издирване забрави да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как става това отключване и колко струва.Самата навигация не е крадена от колата,взимам я от морга където има 3 такива аудита с навигация,ако колите са крадени вече не знам....dry.gif Остава въпросът- къде да ми я монтират?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми стана ясно само защо някъде има спомената антена за ГПС-а която е в задните реотани на стъклото,а другаде се говори за антена тип " опашка на акула" -която е на покрива.

Когато говориш с Порше за отключване на компонент протекшъна на монтираното DVD, ги питай и за антената. Наистина според информацията в този менюъл може да се ползва антената от стъклото, като Shark антенката на покрива влиза в действие само когато има кумулативно ползване на мобилната тел. стойка+нави+ радио. Т.е има вариант да избегнеш монтажа на покрива

п.п. отключването да е 20-30 лв и става като се вържат към компонента, и го отключат за твоята кола като тогава правят и проверка да не би случайно колата донор да не е обявена за крадена. Може да поискат документ за покупка.

Редактирано от MSM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че в Порше,от където взех колата,ги разпитах как може да се монтира навигацията,исках някой да ми обясни,но не ми обърнаха никакво внимание,само ми казаха че при тях процедурата щяла да струва около 5 000 лв (или нещо от сорта) - и да не се занимавам изобщо :steinigung:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си им пръскал нещо да не замръзва около тях?

Не, нищо не съм пръскал. Ако бях пръскал, нямаше да питам.

Предполагам, че е нещо свързано с ултразвука, но бях любопитен някой знае ли конкретно каква е причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че в Порше,от където взех колата,ги разпитах как може да се монтира навигацията,исках някой да ми обясни,но не ми обърнаха никакво внимание,само ми казаха че при тях процедурата щяла да струва около 5 000 лв (или нещо от сорта) - и да не се занимавам изобщо :steinigung:/>/>

Не са правили тази процедура и понеже е скъпо само ще си изгубят времето да ти определят цени. Затова и са те метнали по тъча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от време на врвмв ми светва ESP да кажем 1 - 2 в седмицата на какво се дължи това ако трябва да предприема някъкви предварителни мерки ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих си двд-то и антената от една морга за 300 лв,но нямат оптичния кабел и също така не знам в кой сервиз да оставя колата за да я монтират навигацията-от Пловдив съм.

Не очаквай стъпка по стъпка инструкции. Тоя кабел не е стандартния с който си вързваш телевизора и домашното кино и който го има във всеки магазин. Иди в Порше Пловдив, покажи кво си купил, да проверят в системата и да ти кажат тоя кабел колко струва. Не мисля, че някой ще ти продаде само кабел, дори и да намериш кола разпарчетосана на части. Всъщност трябваше още преди да си купиш каквото и да е било да ги накараш в порше да ти извадят списък части със сериите им, за да си сигурен, че не си си купил нещо, което не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...