Jump to content

размер на гуми


ivan11

Recommended Posts

Шах и мат а :lol:

По темата:

Виж този Калкулатор за гуми вкарваш оригиналния размер и после искания и виждаш дали е допустимо или не,и какво ще е отклонението при движение на автомобила със скорост 100км./ч.

Според него и двата размера са допустими,но при 225 няма отклонение в скоростта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, колата със 17 ще вози твърдо, но с 235 ще е една идея по-добре, както за пътниците, така и за окачването... грешката на скоростомера ще е 1км/ч при скорост от 100 км/ч, ще е малко по-мудна. Знай, че колкото е по-малък балона, толкова по-ясно се проявяват слабостите в окачването! Двата размера стават, но виж на лепенката за налягането на гумите или в книжката си за размер 17". При В5 фейслифт след 2000 мисля, че беше 235/45/17.

Така го дават и ТУК

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, колата със 17 ще вози твърдо, но с 235 ще е една идея по-добре, както за пътниците, така и за окачването... грешката на скоростомера ще е 1км/ч при скорост от 100 км/ч, ще е малко по-мудна. Знай, че колкото е по-малък балона, толкова по-ясно се проявяват слабостите в окачването! Двата размера стават, но виж на лепенката за налягането на гумите или в книжката си за размер 17". При В5 фейслифт след 2000 мисля, че беше 235/45/17.

Така го дават и ТУК

:zustimm: И въобще не се колебай, че това е правилният избор.Колегата правилно те е насочил. Моята е Б6 и имам заводска табелка, на която са показани размерите. 225/45/17 - няма.....има 235/45/17.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Моята е А4 Аvant B5 00 фейса. Въпроса ми дали ако сложа 4х235/45/17 при пълен оборот ще ми опират ? (с заводско окачване съм ) Или другия вариант, който мисля е 2х225/45/17 отпред и 2х235/45/17 отзад. Някой ако е пробвал и знае, нека сподели :)/>

Редактирано от Skari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно се спрях на гуми 225/45/17 с джанти 17-ки с 30 ЕТ, та въпросът ми е дали ще опират във веждите ? ( Става на въпрос за ауди а4 б5 феиса 00-01 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако компенсирам от към гумите ? 215 или дори 205, просто джантите са мега яките ще сложа снимка за да видите защо толкова много искам да ги сложа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

225/45/17 до ЕТ35 си е екстра!!!! но не вярвам ЕТ30 да опира.,... иди на втора употреба гумаджия да ти монтира една и сложи за да видиш!!!! както отпред така и отзад с един седнал човек!!! :respekt: и дай да я видим тъз Жанта ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе въпреки всичко аз я поръчах таз джанта и понеделник-вторник пристига, като ми приеха обявата обаче снимките изчезнаха така, че джантата ще я видите като доЙди при мен :) Ще направя всичко възможно да стане :)(:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...