Jump to content

LandiRenzo OMEGAS OBD II


Recommended Posts

Да най добре да отида дотам.

Не се разкарвай.Звънни ми през седмицата на тел 0885963681 ще ти отговоря на въпросите и ако ти е интересно да видиш на место тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И аз си монтирах същият ГИ на същия двигател при същите хора. Засега съм много доволен. Не виждам каквито и да било проблеми или разлика в мощностите на колата.

Единствената разлика за сега е цената на пробега за 100км :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, аз след над 1000км градско пак да ги похваля - безупречно работи колата, никакви, ама никакви забележки нямам.

Преразхода на газ спрямо бензин ми е 10% за градското, което мисля е съвсем в границите:)

Супер е системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Честито за новата ГИ Дидо .

При тебе какви дюзи сложиха защото колегата Sonny Liston който всъщност започна първата подобна тема за Landi Renzo

написа че неговите дюзи са BOSCH

На място в същия сервиз казаха че с този модел ГИ монтират дюзи - MED

Някои има ли представа каква е разликата между двете марки дюзи и кои е по добри ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Добр, че ме подсетиха. Звъннах следващата седмица и след като обясних бъдещи 300 коня и, че искам обд ми казаха да оставя трлефон и код на мотора и ще ми звъннат. Още не са. То се оказа, че са ми направили добро, вече всички предлагат по обд компове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добр, че ме подсетиха. Звъннах следващата седмица и след като обясних бъдещи 300 коня и, че искам обд ми казаха да оставя трлефон и код на мотора и ще ми звъннат. Още не са. То се оказа, че са ми направили добро, вече всички предлагат по обд компове.

Ти май нацяло се побърка след като взе да скачаш от тема на тема :D :D :D Нали 10 пъти си се обаждал???Кой прие обаждането???Стига се прави на маймуна! :) Тия коне знаеш ли кога ще ги захраниш с любимите си дюзи???Никога!!!!Колегата с 290к.с. може да ти обясни как се получава.Оф изкарах си без време работа с теб ма пък ми е интересно да хващам зависими и откровени лъжци. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един път се обаждах, да не съм луд да звъня 10 пъти. И не ме наричай лъжец.

Туй аз ли си го измислих;Еми обаждах се, нема 10 пъти да звъня да не съм некъв просяк. Вие требе ми се молите, не аз на вас.

Какво ще кажеш???Кой лъже???Естествено не съм аз! :hilezh: Пази нервите!Жълтите стотинки които изкараш тук след това няма да ти стигнат за хапчета. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туй аз ли си го измислих;Еми обаждах се, нема 10 пъти да звъня да не съм некъв просяк. Вие требе ми се молите, не аз на вас.

Какво ще кажеш???Кой лъже???Естествено не съм аз! hilezh.gif Пази нервите!Жълтите стотинки които изкараш тук след това няма да ти стигнат за хапчета. laugh.gif

Трябва ти преводач за да го разбереш ли ? Ходи прочети кой пост съм ти куотнал и дано схванеш. Не знам за какви жълти стотинки става дума но определено яко сте го закъсали щом си позволявате да пишете постове все едно сте деца олигофрени на 10 годинки. И ви се привиждат разни конспирации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти преводач за да го разбереш ли ? Ходи прочети кой пост съм ти куотнал и дано схванеш. Не знам за какви жълти стотинки става дума но определено яко сте го закъсали щом си позволявате да пишете постове все едно сте деца олигофрени на 10 годинки. И ви се привиждат разни конспирации.

Препоръчвам ти да отидеш на преглед!Психолога може и да ти помогне!Може пък и нищо да ти няма! :D/> :D/> :D/>Обнови и малко репертоара,стана безинтересен! :hilezh:

Редактирано от landir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюзите са MED. Шумнички са, но само отвън се чуват при мен. Важен е крайният резултат, а той е страхотен.

С риск да се потретя - страхотна уредба. Работи повече от перфектно. В целият работен диапазон на мотора. За който не знае - освен течните фази само тази уредба за момента успява да не светне чека след по-дълъг преход на H6 мотора на Субару. Може и до майстори да е - не знам. Други колеги от Суби форума слагаха Romano OBD и всякакви други системи - периодично все ходят за "донастройки", че им светка чека след дълги магистрални преходи.

Аз не съжалявам, че дадох повечко пари и се доверих на тази марка и сервиз. А и с лакомото Суби инвестицията бързичко се избива;)

Методи, според мен това, че други фирми предлагат подобни компове (т.е. евтини копия) като ги комбинираш с дюзи и изпарител не значи, че лесно ще имаш добър резултат, без нужда от безкрайни донастройки и експерименти. Хората от Landi предлагат една готова, тествана и изпипана система. И най-важното - имат инфо от извора как да подкарат тази система на доста широк кръг от автомобили, дори и до момента да не са го правили самите те. За мен това е ценното. Отиваш, даваш си парите и както каза майстора там - пожелавам ти да не се виждаме скоро:) А не да си абонат за "донастройки" и дребни проблемчета. Или пък, че някой нещастен майстор не бил подбрал правилните дюзи за мотора.

Това последното се нагледах и наслушах от хора около мен със всякакви марки коли с бюджетни ГИ.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1358880559' post='1993681']

Методи, според мен това, че други фирми предлагат подобни компове (т.е. евтини копия) като ги комбинираш с дюзи и изпарител не значи, че лесно ще имаш добър резултат, без нужда от безкрайни донастройки и експерименти. Хората от Landi предлагат една готова, тествана и изпипана система. И най-важното - имат инфо от извора как да подкарат тази система на доста широк кръг от автомобили, дори и до момента да не са го правили самите те. За мен това е ценното. Отиваш, даваш си парите и както каза майстора там - пожелавам ти да не се виждаме скороsmile.gif А не да си абонат за "донастройки" и дребни проблемчета. Или пък, че някой нещастен майстор не бил подбрал правилните дюзи за мотора.

Това последното се нагледах и наслушах от хора около мен със всякакви марки коли с бюджетни ГИ.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Дидо не са евтини копия, всичките вършат една и съща работа. И тоя от ланди го каза, всичките от АЕБ пазаруват. Това дето го пишеш са си някакви рекламни проспекти.Понеже софта върши едно и също на всичките от класа на ланди и комповете са еднакви как мислиш, че едните са по добри от другите ? и не говоря наизуст, имам си кабел и ключ и всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо не му се връзвай на тоя!Сега и теб те изкара че си рекламен агент а ние не се познаваме.Аз съм пишел от три профила!Откачена работа!!!Работим с над 40сервиза,имаме наши 7сервиза,23 са с договори и работят изключително със системите на Ланди груп.Мога да звънна на половината и всеки да драсне по два реда на ден всичко ще стане мазало ама що да го правя?Имал кабел и ключ!Добре кабела всеки може да го направи,ключа малко по трудно но кой тип е той?Ключ П,С или S???Всеки един от тях дава определени права за достъп.Системите са няколко вида едва ли ще може да ги изреди а камо ли да ги познава.Тия от Ланди груп да не са луди да поддържат три марки и защо го правят?За да имат три класа системи!Ландиренцо висок клас,Ланди среден клас и Ловато нисък клас като всяка марка си има подкласове.Къде им е разликата?Значи са луди че поддържат толкова системи с еднакви характеристики???Разликата е в комповете тяхната сигурност и възможности,изпарители,дюзи както и софтуера!ЛР разполага с уникален изпарител двустепенен който издържа над 300000км без смяна на мембрани няма такъв аналог никоя друга фирма но е скъп и го прдлагаме единствено на 5,6 и 8 цил автомобили.Няколко реда и за директното впръскване ОБД системите и-Комповете са на АЕБ които копуват и Романо но нямат нищо общо като възможности едните и другите! Мога до довечера да пиша ама има ли смисъл?Не можеш да убедиш човек в нещо което не му е ясно и най важно не иска да го разбере защото е зависим!Затова спирам да му отговарям на заяжданията и нападките още повече се опита безцеремонно да ме излъже. Лек и успешен ден на всички! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо не му се връзвай на тоя!Сега и теб те изкара че си рекламен агент а ние не се познаваме.

Никъде не съм написал нищо подобно за Дидо. Недей да си измисляш разни интриги.

Аз съм пишел от три профила!Откачена работа!!!Работим с над 40сервиза,имаме наши 7сервиза,23 са с договори и работят изключително със системите на Ланди груп.Мога да звънна на половината и всеки да драсне по два реда на ден всичко ще стане мазало ама що да го правя?

Това в каква връзка го казваш ? И защо сервизите трябва да са доволни, че им продавате части, не би ли трябвало да питаш клиентите дали са доволни.

Имал кабел и ключ!Добре кабела всеки може да го направи,ключа малко по трудно но кой тип е той?Ключ П,С или S???Всеки един от тях дава определени права за достъп.Системите са няколко вида едва ли ще може да ги изреди а камо ли да ги познава.Тия от Ланди груп да не са луди да поддържат три марки и защо го правят?За да имат три класа системи!Ландиренцо висок клас,Ланди среден клас и Ловато нисък клас като всяка марка си има подкласове.Къде им е разликата?Значи са луди че поддържат толкова системи с еднакви характеристики???Разликата е в комповете тяхната сигурност и възможности,изпарители,дюзи както и софтуера!

Къде съм споменал, че имам за Ланди каквото и да е ?

ЛР разполага с уникален изпарител двустепенен който издържа над 300000км без смяна на мембрани няма такъв аналог никоя друга фирма но е скъп и го прдлагаме единствено на 5,6 и 8 цил автомобили.

Големо чудо, нема начин. На мен единия ми изпарител е на 160 000 км и не съм му сменял мембранката. При вашия що има няколко мембрани нямам представа но освен, че е по скъп и за обслужване ще бъде по скъп. Демек няма да има кирия.

Няколко реда и за директното впръскване ОБД системите и-Комповете са на АЕБ които копуват и Романо но нямат нищо общо като възможности едните и другите! Мога до довечера да пиша ама има ли смисъл?Не можеш да убедиш човек в нещо което не му е ясно и най важно не иска да го разбере защото е зависим!

Всички вече предлагат такива компове и ти каза, че го купуват от АЕБ, така че как точно ще бъдат с ралзични възможности. Много ми е интересно това. И не визирай само Романо. Що не кажеш какво вповече има ландито в сравнение с Бигаз например. Аз ще ти отговоря, нищо. Но сега ще си намериш 1000 оправдания и ще кажеш само общи приказки.

Затова спирам да му отговарям на заяжданията и нападките още повече се опита безцеремонно да ме излъже. Лек и успешен ден на всички! zustimm.gif

Как съм те излъгла бе мамин сладък ? Вие ме излъгахте, че ми обещахте нещо и после ме отсвирихте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв дебил трябва да е човек да продължава да рьси простотии когато са му казали че няма да му отговарят!Пише ама пише като луд. :hilezh:Те в селото го не искат той за поповата къща пита. :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв дебил трябва да е човек да продължава да рьси простотии когато са му казали че няма да му отговарят!Пише ама пише като луд. hilezh.gifТе в селото го не искат той за поповата къща пита. stupid.gif

Айде единия солташак се появи. Виж сега малкия след като напишеш нещо и се омиташ с извинението, че няма повече да пишеш при първия въпрос защо или какво вповече прави от другите си е точно дебилско повеведение. най добре не пиши само щото виждаш удобна възможност да поспамиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми чети ве.То да ти напише нещо човек трябва адекватен въпрос!Ама от теб как да излезе такъв!Чети http://forum.carclub.mk/index.php/topic,2936.0.htm хората са го написали и тогава задай ама адекватен въпрос.Ако можеш де!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми чети ве.То да ти напише нещо човек трябва адекватен въпрос!Ама от теб как да излезе такъв!Чети http://forum.carclub...opic,2936.0.htm хората са го написали и тогава задай ама адекватен въпрос.Ако можеш де!!! biggrin.gif

Това не ми отговаря на въпросите. Защо ланди с комп дето може да чете по ОБД не може да се върже по К и Л линиите на по старите коли след като другите могат. И с какво компа с обд е по добър от на другите производители след като позлват едни и същи компютри от АЕБ. Демек що са по смотани ланди след като ползват същите компове.

Аз отговор на тея въпроси не видях на линка, а само некви общи глупави рекламни брошурки. От тебе ясно, че отговор няма да получа така, че не се напрягай повече да пишеш глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Умнико чети или и туй не можеш.Дай ми аналог като този http://www.plimont.com/galery4/upload/2011/05/28/20110528063020-01294614.jpg Система която работи без филтър без обслужване практически.Той ти отговори по горе!Никъде не видях написано че не може да чете по стари ОБД.От кога е според теб ОБД протокола?Неспасяем :stupid:/>/> :stupid:/>/> :stupid:/>/>

Редактирано от jimib
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Умнико чети или и туй не можеш.Дай ми аналог като този http://www.plimont.c...20-01294614.jpg Система която работи без филтър без обслужване практически.Той ти отговори по горе!Никъде не видях написано че не може да чете по стари ОБД.От кога е според теб ОБД протокола?Неспасяем stupid.gif/>/> stupid.gif/>/> stupid.gif/>/>

Добре ти малоумен ли си да изтъкваш като предимство, че няма филтър ?

От началото на 90-те години. ОБД II е след 2000 година.

Пак не ми отговаряш на въпроса защо другите могат, а ланди не може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е написано че не може да чете стари ОБД?Ти писа че ОБД-то започва от 1996г,ти писа и излъга че си се обаждал 10 пъти и излъга оплете се малоумнико. Да наричаш проучване на Frost &Sullivan, Citigroup... рекламна брошура и система без филтър за никакво предимство е брътвеж на болен мозък. :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко реда и за директното впръскване ОБД системите и-Комповете са на АЕБ които копуват и Романо но нямат нищо общо като възможности едните и другите! Мога до довечера да пиша ама има ли смисъл?

Колега, наистина няма смисъл да пишеш повече. Постовете ти са рекламни, пълни с дезинформация и липса на всякаква конкретика.

Просто не разбирам защо те търпят и не пишеш само в платените раздели.

Конкретни забележки:

- компютрите еднакви ли са (както твърдиш в други постове) или различни?

- последно правили ли сте чипнат 2.7т (щеше да проверяваш), малко е смешно да търдиш, че няма проблем за 300кс от 1.8Т, а 2.7 да не може да направите :) (предполагам, нямате уговорка с колега с олроуда да му направите настройка при евентуален чип, защото просто уредбата му не е предвидена за такъв);

- ще кажеш ли накрая какви са тия тайни протоколи за ОБД, с които работи ЛР;

- можеш ли веднъж ясно черно на бяло да напишеш какви са разликите между отделните системи на ЛР или така е по-лесно - винаги да си от позицията на притежаващ информация и можещ да затапи друго мнение, но никога не казващ всичко докрай?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се връзвай на тоя.Явно има проблеми нещо с психиката,избива комплекси или нещо такова не съм лекар и не мога да му поставя диагноза.Майната му свят като цвят всеки луд с номера си.Хубав ден на всички. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е написано че не може да чете стари ОБД?Ти писа че ОБД-то започва от 1996г,ти писа и излъга че си се обаждал 10 пъти и излъга оплете се малоумнико. Да наричаш проучване на Frost &Sullivan, Citigroup... рекламна брошура и система без филтър за никакво предимство е брътвеж на болен мозък. stupid.gif

Тоя дето се е регнал с ник ландренцо е написал в съседната тема. Той е по тъп и от тебе:

Какво ОБД колата е 2000год? rotcol.gif

За коли с ОБД комуникация и съответния протокол ако го поддържат разбира се.Това са автомобили обикновено след 2002год.Най добре е след 2005-06 тъй като първите са с много елементарен протокол.

Обаждах се един път както и съм написал. Вземи чети няма всичко да пиша по 10 пъти само щото някой е бавноразвиващ се олигофрен. За нищо не съм лъгал. Лъжеца е този дето зад ника ландиренцо, а почвам да си мисля че седи и зад твоя ник. Единия като спре да пише почва другия да пише. Странно съвпадение.

Да. всеки може да си плати на всеки да направи измислено поручване и от не виждам какво доказва.

В България каквато и система да имаш без филтър е пълно малоумие и трябва да си супер тъп да го казваш това, че е предимство.

Колега не се връзвай на тоя.Явно има проблеми нещо с психиката,избива комплекси или нещо такова не съм лекар и не мога да му поставя диагноза.Майната му свят като цвят всеки луд с номера си.Хубав ден на всички. zustimm.gif

Пак ли ще се правиш на велик и ще пропуснеш всички въпроси които са към теб. Тебе трябва да ти се забрани да пишеш във форума или по скоро да си платиш да си правиш реклама в съответния раздел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...