Jump to content

Термометър за външна и вътрешна температура


Recommended Posts

За подсветка може да се ползва и ТОВА :hilezh:

някой имали координати на тази фирма,че на тези телефони се включва факс да го еб*.

Или някой ако е пазарувал тази подсветка да сподели каква е цената.

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 137
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Температурата която таблото на климата показва на левия екран е желаната от теб вътрешна температура. Ако натиснеш едновременно бутона за вътрешна цирулация на въздуха и бутона за обдухване на предния прозорец на левия екран на климата ще се появи 1с. С бутона + за повишаване на вътрешната температура цъкаш докато 1с стане на 55с (мисля или съседните) после натискаш бутона за вътрешна циркулация и на левия екран ще ти се изпише външната темп. в градуси (по C или по F в зависимост от това каква ти е настройката)

При мен нещо не се получава или аз не го правя както хората :bia:

Редактирано от staniola
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, термометристите! Дека сте бре? Как ще спите довечера не знам.

---------

Такааа. Горе на снимката виждате дисплея на gambini който в момента ми седи на бюрото и .... мери. :hilezh:

Нещата изглеждат така:

Този "дисплей" е цял термометър с някакъв чип (плюнка). Дисплеят има някаква интелигентност. Например ако му прекъсне датчика известно време не показва нищо. И подсветка няма. После показва - - -

Обаче ако датчика окъси след известно време показва Е

Самият дисплей има 5 жици които са на куплунг. Куплунга е номериран и прилагам смисъла на жиците.

1 - сив - скорост. Е това не разбрах какво прави. Държи се като вход но всичките ми опити не доведоха до нищо.

2 - жълт - вход от термо сензора (другият му край е на маса)

3 - зелен - маса (-12 В)

4 - кафяв - управление подсветка - ако не е свързан = макс яркост, ако е на +12В намаля яркостта

5 - бял - Захранване +Контакт (+12В)

За да тръгне дисплея трябва да има включен сензор и подадено захранване. Яркостта на подсветката е опция.

За да работи това чудо му трябва оригинален сензор (който много прилича на термистор). Сензора трябва да има следната характеристика:

+39.5 = 0.552К

+35.0 = 0.660К

+30.0 = 0.810К

+25.0 = 1.00К

+20.0 = 1.26К

+15.0 = 1.60К

+10.0 = 2.0К

+5.0 = 2.5К (тук се появява * в дясно на дисплея)

+0.0 = 3.3К (тук * се премества в ляво на дисплея)

-6.0 = 4.5К (изчезва * в ляво при показание под -5.5 оС)

-14.0 = 6.8К

-24.5 = 12К

-31.0 = 18.6К

-39.0 = 34К

-45.0 = 66К

Аре бегайте за термометри (и сензори) и действайте. :hilezh:

Ако някой ги намери "на кило" може и аз да си сложа.

---------

Забравил съм - Дисплея консумира около 35мА при напълно светнато положение. Защо го пиша ли? За да знаете че крушката вътре е 0.4 Вата. Т.е. такава каквато не се намира току така.

[/quote

И аз намерих дисплейченцето-термометърче от AUDI 100,но беше с изгоряла предница и инсталация,но като почудо дисплея беше само опушен.сега нямам сензора към дисплея. има ли решение проблема с сензора или да си напиша с червен маркер на таблото +25 градуса да свалям гюрука.

Grizzly ПОМАГАЙ!Удари едно рамо!

Рамо-рамооо.не коляно :hilezh: HAINEKEN

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя термометър вече работи благодарение на ГРИЗЛИ :hilezh::hilezh::hilezh: и разбира се на колегата Явор 20 :hilezh::hilezh::hilezh: .

Гризли ми прати термистор 1 кОМ свързах го и го пробвах, резултатите са повече от добри разлика със стаен термометър 0 - 0,5 градуса С.

Още веднъж искам да благодаря на Гризли и на Явор 20

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"""Забравил съм - Дисплея консумира около 35мА при напълно светнато положение. Защо го пиша ли? За да знаете че крушката вътре е 0.4 Вата. Т.е. такава каквато не се намира току така."""

Крушка 0.4 може да се намери в м-н за мерцедес,оригиналните подсветк са 0.4вата,цена от 3.80 до 8лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колегата Pif заряза темата. А не би трябвало. Питат ме как изглежда всичко това. Ето как:

Дисплей

post-442-1174493481_thumb.jpg

Датчик. Намира се някъде под предната броня. Примерно по средата на А6. Не ме питайте - не съм виждал и нямам такъв. :hilezh:

post-442-1174493574_thumb.jpgpost-442-1174493582_thumb.jpg

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Малко да изтупаме от прахта темата :bia:

От вчера у нас кротко си лежи дисплей(с изгоряла подсветка :hilezh: ), куплунзите и датчика за външна температура :dance:

Освен смяната на крушчицата, ме тормози факта, че е счупен корпуса около термисторчето в датчика за външната температура(ще кача довечера снимки). Самия термистор е целия намазан с термопаста. Вече си направих нов корпус около термистора от корубата на игла за спринцовка, та се чудя дали изцяло да го напълня с термо паста или само да го намажа, преди да залепя новия корпус ?

П.С. grizzly :bia: , с каква и колко бира да те подкупя, за да ми смениш крушката и да замериш дали бачка датчика, след каот му сложа новия корпус :flipoff:

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Сдобих се с т.нар. Aussentemperaturanzeige или термометър за външната температура. Парт номерът му е 4 A0 919 272. Отзад пише "BORG" и "Made in Germany". От него излизат 5 кабела - сив, жълт, зелен, кафяв и бял. Тези кабели са обединени в 5-пинова мъжка букса, която се свързва към моторната инсталация (но не на моята кола) посредством женска, от която излизат кабели с различен цвят. Колата ми има климатроник, който показва външната температура на един от диагностичните канали, откъдето заключавам, че със сигурност датчикът за външна температура е налице. Свалих таблото, но никъде не видях да имам такъв кабел. Подозирам, че сигналът, чрез който климатроника показва температурните стойности са достатъчни, за да подкарат и този дисплей, но нямам идея какво трябва да направя, за да го накарам да проработи. Идеи? Ето така изглежда дисплеят:

6757_1.JPG

Редактирано от MadFan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Стара тема, но ме накара да се заиграя.Имам алтернативен термометър.Смених му подсветката/от зелена слаба към цвета на таблото/.Обърнах поляризацията.Сега дисплея е черен, а цифрите светли.Подсветката стана прилично.За всичко това благодаря на колегите и ценните им съвети в темата :respekt: НО, проблема е в захранването и слабите ми познания в тази материя.Термометъра се захранва от две малки батерийки по 1.5В.Изкарах му кабели за външно захранване от платка подобна на тази използвана от Митака по-горе в темата.Необходимо е защото постоянната работа на диодите ще смаже батерийте за нямя време.На финала чак разбрах, че за работата на уреда е пуснато 1.5В от едната батерия, а подсветката дърпа 3В от двете батерий...Е да ам аз разполагам с една платка,която ми понижава напрежението до една стойност.Ако от нея дръпна втори + и го понижа с някакво съпротивление от 3В до 1.5В, каква стойност трябва да има съпротивлението и ще стане ли въобще? :blink: Другата ми идея е да изолирам диодите и да им пусна отделно захранване.Моля знаещите да сложат едно рамо.Ще кача и малко снимки.

post-4964-0-50136400-1332324051_thumb.jp

post-4964-0-94219400-1332324060_thumb.jp

post-4964-0-55780500-1332324069_thumb.jp

post-4964-0-98644900-1332324084_thumb.jp

post-4964-0-35811300-1332324115_thumb.jp

post-4964-0-09276900-1332324137_thumb.jp

Редактирано от rumenggr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Здравейте колеги и аз като вас реших да си сложа такава екстра на моето ауди и след дълго умуване къде да сложа термометърче понеше мястото в колата не отговаря никак най-накрая реших да го сложа над огледалото между двта сенника и се получи много добре

първо използвах от онези китайските където се продават по големите супермаркети и по битаците в последствие се оказа че подсвтеката е много слаба и след дълго търсене се спрях на един който е с хубава подсветка показва час и напрежението на акумулатора и идеално се вписва с интериора на колата

http://audibg.com/fo...68925_thumb.jpg

post-44360-0-99799500-1357571670_thumb.j

post-44360-0-26303200-1357571711_thumb.j

post-44360-0-15183400-1357571751_thumb.j

post-44360-0-63874800-1357571916_thumb.j

Редактирано от dian bonchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...