Jump to content

Термометър за външна и вътрешна температура


Recommended Posts

  • Отговори 137
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

къде точно си го закачил, че не ми става ясно?

Днес ще го закачам до сега успях само да оправя осветлението на дисплея, което се оказа не лека задача свързана с редица конструктивни проблеми и да обърна поляризацията на дисплея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам дисплея които е на таблото, може ли по някакав начин да го накарам да проработи. Примерно да ползва данните на тези които ги продават, а да излиза информасията на оригиналния дисплеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам дисплея които е на таблото, може ли по някакав начин да го накарам да проработи. Примерно да ползва данните на тези които ги продават, а да излиза информасията на оригиналния дисплеи?

намерете ми един такъв дисплей и след една седмица ще имате работещо устройство, няма начин просто дисплей който е направен за това да не може да му се измисли електроника и да тръгне, а не да си блъска главата с тея китайски боклуци.

дисплея който имаш има ли си собствено осветление илиползва такова от таблото

ако можеш снимай го да знам какво да търся

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето за това става въпрос:

Като гледам подсветката си е на него най-вероятно осветлението става със светодиоди. Кажи моляти се откъде го намери и може ли да се намери още едно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за това, снощи до 2,30 ч. през нощта го правих.

Това е дръжката на шофьорското място.

Редактирано от pif
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти го вържи на Гамбини,па аз после ше ти намера дисплей...имам два тамън...Тъкмо ше вържеш и моя :dance:

Чакам да мине Новата година, щото всеки е драснал нанякъде и после ще се заема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ау едно такова дребно дисплейче искам и аз. Ще пасне идеално в таблото. То си е от там де :-)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

p1020028ds5.jpg

Ей, термометристите! Дека сте бре? Как ще спите довечера не знам.

---------

Такааа. Горе на снимката виждате дисплея на gambini който в момента ми седи на бюрото и .... мери. :D

Нещата изглеждат така:

Този "дисплей" е цял термометър с някакъв чип (плюнка). Дисплеят има някаква интелигентност. Например ако му прекъсне датчика известно време не показва нищо. И подсветка няма. После показва - - -

Обаче ако датчика окъси след известно време показва Е

Самият дисплей има 5 жици които са на куплунг. Куплунга е номериран и прилагам смисъла на жиците.

1 - сив - скорост. Е това не разбрах какво прави. Държи се като вход но всичките ми опити не доведоха до нищо.

2 - жълт - вход от термо сензора (другият му край е на маса)

3 - зелен - маса (-12 В)

4 - кафяв - управление подсветка - ако не е свързан = макс яркост, ако е на +12В намаля яркостта

5 - бял - Захранване +Контакт (+12В)

За да тръгне дисплея трябва да има включен сензор и подадено захранване. Яркостта на подсветката е опция.

За да работи това чудо му трябва оригинален сензор (който много прилича на термистор). Сензора трябва да има следната характеристика:

+39.5 = 0.552К

+35.0 = 0.660К

+30.0 = 0.810К

+25.0 = 1.00К

+20.0 = 1.26К

+15.0 = 1.60К

+10.0 = 2.0К

+5.0 = 2.5К (тук се появява * в дясно на дисплея)

+0.0 = 3.3К (тук * се премества в ляво на дисплея)

-6.0 = 4.5К (изчезва * в ляво при показание под -5.5 оС)

-14.0 = 6.8К

-24.5 = 12К

-31.0 = 18.6К

-39.0 = 34К

-45.0 = 66К

Аре бегайте за термометри (и сензори) и действайте. :bia:

Ако някой ги намери "на кило" може и аз да си сложа.

---------

Забравил съм - Дисплея консумира около 35мА при напълно светнато положение. Защо го пиша ли? За да знаете че крушката вътре е 0.4 Вата. Т.е. такава каквато не се намира току така.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Grizzly ти си абсолютен няма друг като тебе :D:bia::bia::bia::D:D:D

намам думи отивам да си легна! :D

Ще те давим в алкохол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D:D:D

значи остана да го монтираме и да се смеем на тези които ни се смееха на нас :bia:

хората са го казали: Които се смее последен се смее най-добре :bia:

а за мечката :bia: (нечовек) то се е видяло ще го давим в алкохол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала! Бях го отписал проекта :D Китайския термометър боднах в Сеата, а борд ПЦ- то от Астра Ф продадох :bia: Почва се едно лудо ровене сега за дисплеи и датчици :D

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моета кола има два кабела които отиват до дясното пръскало на предното стакло,за какво служат.Някой можели да ми каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за новия ми проект днес го започнах:

Много е добро само подсветката да е червена! :hilezh: ще ме светнеш ли какъв е дисплея, от обикновен термометър от Метро ли е? дай малко повече подробности че скоро мо предстои разглобяване на километража (ще си правя метални тингове около уредите) и няма да е зле и едно такова чудо да си избачкам! мерси предварително!!! :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митаче, ако при теб тези рингове станат - можеш ли да помислиш за малка скромна серия ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митаче, ако при теб тези рингове станат - можеш ли да помислиш за малка скромна серия ....

Помислил съм по въпроса вече и сериозно ще се захвана към края на месеца. Ще направя един километраж ще пусна снимки и ако се хареса и има желаещи ще се постарая да направя повечко! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е добро само подсветката да е червена! :respekt: ще ме светнеш ли какъв е дисплея, от обикновен термометър от Метро ли е? дай малко повече подробности че скоро мо предстои разглобяване на километража (ще си правя метални тингове около уредите) и няма да е зле и едно такова чудо да си избачкам! мерси предварително!!! :respekt::D

Значи термометъра е от тези които продават в Кауфланд за 8,50 лв. подсветката ще е червена с черен дисплей и червени цифри но нямах търпение да пусна снимките иначе още работя по въпроса вчера стигнах до платката успях и нея да навра отзад и обърнах поляризацията на дисплея. Иначе диодите ще бъдат червени но вчера изгорих последните два които имах и днес съм купил нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи термометъра е от тези които продават в Кауфланд за 8,50 лв. подсветката ще е червена с черен дисплей и червени цифри но нямах търпение да пусна снимките иначе още работя по въпроса вчера стигнах до платката успях и нея да навра отзад и обърнах поляризацията на дисплея. Иначе диодите ще бъдат червени но вчера изгорих последните два които имах и днес съм купил нови.

Кажи как става обръщането на поляризацията на дисплея та да стане черен с бели цифри ( ама обясни като на машинен инжинер дето не разбира много слаботокови работи)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го в полуготов вид:

Митак в таблото на Б4 няма да стане защото при нас там е зумера за забравени фарове.

Поляризацията на дисплея можеш да я обърнеш като обърнеш слюдата която се намира най-отпред на дисплея, тя е залепена за самия дисплей и трябва с тънък нож да я разлепиш след това да изчистиш лепилото, което е останало по слюдата (най лесно става с корисилин, но много бързо и подсушаваш за да не се деформира слюдата) и след това я обръщаш обратно и имаш черен дисплей с бели цифри :respekt:

Редактирано от pif
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...