Jump to content

А6 аце придърпва в ниските


Recommended Posts

Здравейте колеги! След като си закупих ауди а6 ц4 2.0 аце мотор на газ усетих как колата от 1000-2000 оборота придърпва силно, даже и глъхне, след тези обороти няма проблем. И това става само като е в движение колата. Смених кабели с такива на беру и свещи на бриск силвър. Теста който направих веднага беше отличен без придърпване без глъхнене. Но след известно време може би 3-4 часа, когато запалих и тръгнах отново почна по същи начин. Всичко това става само като подавам рязко газ. Ако тръгвам плавно с постепенно натискане на педала няма придърпване. Това става на газ и на бензин. Някой знае ли какво друго да гледам и какъв може да е проблема?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би л-сонда - основно за бензин, но оказва влияние и на газта. Виж какво се случва ако откачиш ЧЕРНИЯ единичен кабел от л-сондата (на отделна обувка е).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, проследи кабелите от ламбда-сондата (монтирана е преди катализатора) и ще го видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колега, грешката е моя, предърпва само на газ и ламбдата ми е забита в катализатора(ако това има значение), след което си намалих газта от регулиращия клапан, защото според мен колата на газ се дави, но въпреки това пак не изчезна това предърпване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблема е само на газ, то най-вероятно е бедна сместа или има недостиг на гориво. По-добре е да увеличиш притока на газ през кранчето на газта докато не изчезне проблема. Как ти е монтирано АГУ-то - имаш ли плочка на дроселовите клапи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

че попрочетете малко де....на газ клапата олеква и това води до шашкане на стъпковото,откачете си потенциометрите и ще се оправи този проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мотора ти е АВК,значи си с електронна инжекция и това което си прочел не ти върши работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мотора ти е АВК,значи си с електронна инжекция и това което си прочел не ти върши работа

С АБК съм. А има ли лек при мен? Ламбда сондата ми е откачен кабела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто отиди да ти регулират дебитомера и газовата и ще спре да придърпва АБК-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто отиди да ти регулират дебитомера и газовата и ще спре да придърпва АБК-то.

Има ли вариянт да ми придърпва на газ от дебитомера? На бензин предполагам че е от него се мъчи и няма мощност, но на газ довчера си беше ок. Счупих "пишката" на едно вакуум клапанче до врътката за обезвъздушаване на маркуча за парното и сега дърпа въздух от там. Възможно ли е да е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при мен след като откача стъпковото моторче при студен и топъл двигател няма никаква промяна в двигателя.

А относно придъпването? Оправи ли се?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано ме съм пробвал това. Аз го откачих защото при палене най-вече при студен двигател на бензин няма постоянни обороти. Чак след изфорсиране почва да не гасне но няма обороти.

Редактирано от k0ko0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид при набиране дали ти придърпва още? При мен на бензин до около 3000 об. се мъчи, после се изстрелва. При студен двигател при палене държи нормални обороти и след няколко сек. почва да се дави и тресе двигателя и пуши черно. Но в момента в който превключех на газ, всичко заспиваше. Ще я правя на бензин, но след празниците. А преди няколко дни, както си карах на 5 та с около сто започна да ми тресе двигателя, все едно работи на три цилиндъра и то на газ. Спрях да огледам, но беше тъмно и реших да се прибера, пък на светло да видя кво става. И така след 2-3 км се оправи при едно настъпване. След два дни карам колата сутринта и докато не беше загряла, всичко ок. Като загря, започна едно придърпване при ускоряване по светофарите. Започнах мнооого плавно да подавам газ и да ускорявам плавно и не придърпваше до около 2000 об. Затова те питам, май имаше същите симптоми и ти. Оправи ли проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мойте симптоми са същите, но не съм я оправил. Ще сменям бензинов филтър и ще видя как ще е. Също така преди като бях смъкнал гофрирания маркуч забелязах, че клапата е леко отворена от една страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с клапата е от много голямо значение.Тествал съм клапа гладка, като стъкло,работи си добре мотора,слагам много леко накривена-ужас.

Другата причина може да имаш "пикаещи" дюзи,просто да са омекнали пружинките им и да пропускват повече гориво.Аз събрах един комплакт от дюзи,коиото отварят най-трудно-при по високо налягане и всичко заспа.Вадиш ги,пълниш една спринцовка със спирт и действаш на принципа на механичната инжекция,ако при много малък натиск хвърчи спирт през дюзите,значи са омекнали,за да са добри механичните дюзи,трябва да натискаш доста силно и да пръска нещо като мъгла-чак да свирят

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес смених бензиновия филтър, пооправи се малко и като вървеж също, на газ и подадох малко и сега едва едва придърпва. Обаче за клапата, сега ще ви покажа една снимка и вие кажете какво виждате защото аз не разбирам :stupid:

Колеги няма ли някой от русе който ги разбира тея работи да хвърли един поглед върху колата ми и да каже кво може би и има.... :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май с това трябваше да започнеш,не съм майстор,но доста опит натрупах с моята кола и мога да хвърля един поглед и да споделя мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа, че досега съм карал без стъпков мотор и с две откачени букси около дебитомера, една лилава и една бяла и сякаш е по добре

...... Може ли това да е от "буренцето"? Бях чел, че като се махне вакуумчето от него и ако има бензин значи е заминало, а при мен бензин няма сухо си е там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...