Jump to content

Мнения за масло COMMA


Recommended Posts

Пробвал съм го на дизелов автомобил - гореше го и неработеше много добре двигателя с него.

В сравнение с него Тотала примерно, е в пъти по-добро.

Нали разбираш колко глупаво е мнение от сорта "пробвал съм го на дизелов автомобил". Какъв автомобил, в какво състояние е мотора. На някой гроб със същия успех можеш да сложиш и Кастрол и да имаш същите резултати.

Аман от частни случаи. Тук става въпрос маслото бива ли го или не. Еми според мен е много добро и идва на добра цена. Някои от синтетиките на Комма са близо като цена до Кастрол. Комма се произвежда в английска рафинерия на Мобил. Доставката е по 1-2 пъти в месеца с 22 тона ТИР. Директно от Англия. Лично участвах в първата доставка за Ауто Хелп. Маслото е внасяно и преди в БГ от друг вносител. Вносът е по линия на ГрупАуто Интерешънъл.

В сервиза 80% от колите ги обслужваме с Комма. От 2 години насам. Няма никакви промени в качеството. Никакви отрицателно отзиви от клиентите.

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобилът е 123-ка на Мерцедес на 10 000 км след основен ремонт когато сложих Комма - преди това масло - с предишното не гореше, с Коммата го гореше.

Ремонтът е правен като за "наши" хора - не от некадърници

След това слагах друго няколко пъти - колкото налея, толкоз източа - и милиметър от щеката не намаляше и в момента не го гори.

Като най-добре се държи двигателя с Igol 10W40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм го на дизелов автомобил - гореше го и неработеше много добре двигателя с него.

В сравнение с него Тотала примерно, е в пъти по-добро.

Аз пък мога да ти докажа обратното и то нагледно, защото още не съм изхвърлил вала и биелата на едно дизелово пежо, карано само с Тотал последните 3 г. а в същото време аз лично карам и двата си дизела с Кома и можеш да ги чуеш как работят .. ;)

Едната ми е с 2 дневни брояча и можеш да видиш на колко километри е маслото и колко го "гори" ..

И гледам че си писал и за ремонти, само ми кажи кой ти го е правил и ще ти кажа дали е като за "наши хора" .. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали?

Аз съм с Комма 10W40. Първите 5-6хил. км стоеше на макс. След това започна да до пипа.

...

А този феномен как ще обясниш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чел съм статий от тестове на масла от различни производители но с различен харч. след определен пробег маслата като износване са в норма и по никакъв начин не вредат на двигателя. всичко е в допуските. просто харча е различен по каквито и да е причини и т.н. но не означава че маслото е лошо. ето ти 1 пример за това: www.autoreview.ru/_archive/section/detail.php?ELEMENT_ID=115136&SECTION_ID=4970

Редактирано от jim1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, разбира се. Всеки некадърен производител се опитва да защити боклуците си.

И какво да правим когато конкурентните масла не си губят вискозитета след 6000км?

Нее, те са некачествени по смисъла на "качеството" да изчезнат през ауспуха.

-------

Колега Вие сте винаги неграмотен или само като защитавате боклуци?

Статий е римски пълководец. :hilezh:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти си явно доста дебела глава и сигурно бюров професор. изобщо предполагам и не си я погледнал тази статия, което е нормално за "супер разбирачите" като тебе. хората ти правят лабораторен анализ на масло, скийш ли след 10к км. и ако беше погледнал че "качествените" производители на масла като кастрол, мотул и мобил имат харч от 1,3 л. до 2. на 10 000 км. но не са загубили качествата си, а може би за тебе те не са "качествени" в което не се и съмнявам, нямаше да напишеш дебилското си мниение. тъпизмов е български пълководец :hilezh:

Редактирано от jim1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност разликата в качеството на маслата се изразява в това освен да мажат добре като нови,така и да запазят качествата си по дълго време...какво става например като след 4-5К км.падне вискозитета на маслото с 30%....еми просто е протича през сегментите в цилиндъра и изгаря леко полеко...и това е в добрия случай,щото некое бесно менте,може и основен ремонт да причини....

CA

Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих си сложил масло, което няма съответнния "approval", като например COMMA. Уж се имат за голям производител, а маслата им не са тествани от съответните автомобилни производители. Това важи и за много други марки, които имат само съответен "level", т.е. производителя заявява някакви стойности, но дали е така, само той си знае. Гледайте дали маслата са с "level" или "approval". :rolleyes:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих си сложил масло, което няма съответнния "approval", като например COMMA. Уж се имат за голям производител, а маслата им не са тествани от съответните автомобилни производители. Това важи и за много други марки, които имат само съответен "level", т.е. производителя заявява някакви стойности, но дали е така, само той си знае. Гледайте дали маслата са с "level" или "approval". :rolleyes:

за това си прав но апрувала е с давност. зависи от производителите. при някой 2,3, 4 год. важното е поне веднъж да е било одобрено :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги закупих си масло Comma 5w40 мисля Ам авто Пловдив и още при отварянето на капачката разбрах, че си е пълно менте и го усетих това на автомобила си.Бях го взел за Фиеста 2002г. и за няма 1000км. падна на минимума.За сравнение преди това бях сложил mannol, по принцип е нормално да падне но не и за 1000км, това ми е четвърта смяна и поне от тези доставчици не бих го вземал Comma X-Flow Type G.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги закупих си масло Comma 5w40 мисля Ам авто Пловдив и още при отварянето на капачката разбрах, че си е пълно менте и го усетих това на автомобила си.Бях го взел за Фиеста 2002г. и за няма 1000км. падна на минимума.За сравнение преди това бях сложил mannol, по принцип е нормално да падне но не и за 1000км, това ми е четвърта смяна и поне от тези доставчици не бих го вземал Comma X-Flow Type G.

защо като си бил доволен от едно, отиваш на друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото карах с Comma X Flow 10 - 40 доволен останах. Сега съм с 5-40 за зимата на Енеос, ще видим как е. По принцип всеки двигател сам по себе си е различен, така че това е много относително. Може да купиш масло за 6,80 лв / литър и да не го "пипа", и съответно 22 лв./литър за някое "марково" и да го гори. Ясно е че сме в България все пак ... :D:2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги закупих си масло Comma 5w40 мисля Ам авто Пловдив ..

Колега взимай проверени масла - примерно от колегата Владо - http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=77310

Махни ги тия неизвестни масла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих си сложил масло, което няма съответнния "approval", като например COMMA. Уж се имат за голям производител, а маслата им не са тествани от съответните автомобилни производители. Това важи и за много други марки, които имат само съответен "level", т.е. производителя заявява някакви стойности, но дали е така, само той си знае. Гледайте дали маслата са с "level" или "approval". :rolleyes:/>

Що говориш глупости? Последното масло Comma което купих беше одобрено от БМВ,Мерцедсес и Фолксваген!

Виж ако си купувате от най-евтиното-нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сипах на бабата комма,има поло бяло ,:rolleyes:/>ходи само на пазар с него и по центъра ,каза че съм и сменил двигателя с такъв от трактор.:hilezh:/> е смених маслото с друго ,няма да казвам марка че нямам смисъл и след два дни доволно ми съобщи че съм и оправил колата:gruebel:/>.Който иска да коментира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък от как съм с Пасата само Кома карам.При Тва съм PD.5 W 40.505.01.За ви кажа нямам оплаквания.За едни 10 к бях с Кастрол Едге за проба.Разлика не усетих.Та мисля Комата си е едно добро масълце. ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сипах на бабата комма,има поло бяло ,:rolleyes:/>/>/>ходи само на пазар с него и по центъра ,каза че съм и сменил двигателя с такъв от трактор.:hilezh:/>/>/> е смених маслото с друго ,няма да казвам марка че нямам смисъл и след два дни доволно ми съобщи че съм и оправил колата:gruebel:/>/>/>.Който иска да коментира.

Евала, щом и двигател с масло се оправя тия да си затварят рафинерията. А ние 30% от колите ги обслужваме с Комма и то от най-евтиното (хората нямат пари де) - е не е станала ни една на трактор досега.

Колега взимай проверени масла - примерно от колегата Владо - http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=77310

Махни ги тия неизвестни масла.

Влади едва ли може да ти гарантира нещо при положение, че не е официален вносител.

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:

Кое да им оправят. При нормална употреба няма проблем. Виж ако колата си е за ремонт - каквото и масло да сложиш ще го гори, ще изтича и тн.

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неразбра смисъла май :hilezh:

Официалните вносители не продават най-хубавото масло в България.

Колкото и да го тиражираш това нещо във форума - не е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо като си бил доволен от едно, отиваш на друго?

Ами защото моите и двата мотора са многоклапанни, а това го предписват и за това, иначе си карам с Тотал 5w40 от Владо, но каква е разликата между енерджито и нормалния не знам.Последно за един приятел взех от него GM 5W30, ДОСТА Е ДОБРО ЗА ЦЕНАТА СИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...