Jump to content

Печка Audi A6 2006 ->


Gele

Recommended Posts

хихи,миналата зима го ядох тоя,от вебасто мн ме зарадваха......В крайна сметка печката ми работи най прекрасно ,дано е лесен достъпа до твоята,иначе не е никаква философия,с ваг можеш чудесно да си кореспондираш с нея и да разбереш проблема,тестове и си ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С вагком нищо не мога да разбера за мойта печка. Включва вентилатора, включва помпата, включва свещта, ама печката не иска да тръгва. Грешки няма нито в климатика, нито в печката...незнам какво да правя...

С вагком нищо не мога да разбера за мойта печка. Включва вентилатора, включва помпата, включва свещта, ама печката не иска да тръгва. Грешки няма нито в климатика, нито в печката...незнам какво да правя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами там е работата, че не пали.

Като натисна дистанционното нещо цъка от печката, но не пали.

Вчера я разглобих и прегледах дали свеща работи и се оказа, че да.

Проверих и дозинг помпата дали работи като и подадох 12 волта и се оказа, че работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тръбата за въздух провери ли ,вентилатора отвори ли ?нафта има ли?

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вентилатора работи, като му подадох 12 волта, тръбата за въздух трябва да е ок, мината година махнах дунапрена от цилиндричното тяло, няма как да се запуши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като пусках тест с лаптопа и откачен маркуч не стига нафта до печката, но тази е Вентури модел.

Сега като натисна бутона на дистанционното, не чувам моторчето да завърта и да пали. Никъв звук никъв стон от печката, освен леко цъкане вътре. Грешки няма никакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 2005 4ф 2.0тди здравей те и аз имам печка оригинална в калника днеска я пробвах и я писнах с дистанционното

понеже незнам как се пуска от копчетата вътре,та питане то ми е оставих всичко на авто-

и почна да си духа вутре в купето но след 15-на минути всичко спря -с една дума колата заспа и всичко спря

това нормално ли е ??? или просто си е направила температурата

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш настройки на продължителността на работа, общо казано всичко докато колата не се запали е на половин мощност,щом запалиш веднага се минавана пълна сила,при достигане на 70 гр ,не съм сигурен за точното число ,отново половин мощност.Аз правя така,печката се пуска 15 мин преди да се кача в колата,качвам се паля,изключвам екон,с което пускам електрическия нагревател на парното и потеглям.Щом отлепи стрелката и стигне около 60 -70 градуса,спирам печката и оставам само на ел нагревателя,малко по късно спирам и него ,нямам идея дали има сензор, който да го изключва автоматично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Control pause на 3тата колонка на втори канал като се опитам да включа печката. Почвам да се чудя какво става...Вчера пак си играх с вагкома и никакви грешки не дава, но не иска да се включи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сутринта проверих и бушона за релето за подкачващата помпа за печката, ок си е и той.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш настройки на продължителността на работа, общо казано всичко докато колата не се запали е на половин мощност,щом запалиш веднага се минавана пълна сила,при достигане на 70 гр ,не съм сигурен за точното число ,отново половин мощност.Аз правя така,печката се пуска 15 мин преди да се кача в колата,качвам се паля,изключвам екон,с което пускам електрическия нагревател на парното и потеглям.Щом отлепи стрелката и стигне около 60 -70 градуса,спирам печката и оставам само на ел нагревателя,малко по късно спирам и него ,нямам идея дали има сензор, който да го изключва автоматично.

ами и АЗ ли имам този нагревател ?

и моят бутон си стои постоянно изключен на екон

ама и съм скаран с езиците и немога да вляза в менюто да я програмирам така както ти си я настроил :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тази сутрин запалих печката с дистанционото но като стигнах до колата и я отворих забелязах че

недуха топло от парното ами някак си хладен въздух,иначе като запаля колата много бързо почва да си духа топло и бързо вдига температура

Редактирано от p-transporter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще я сваля печката утре и ще я нося на ремонт. Без печка и електрически нагреватели тая кола няма парно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А електрически нагреватели имаме всички, нали? Защото като е много студено и пусна да духа на предното стъкло за една-две минути и вече е отвърнало и става съвсем поносимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички дизелови а6-ци без печки имат електрически нагреватели. Някои дизели имат варианти с печка и нагреватели, така пише според ЕЛСА-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята има и двете и съм доволен,нали щяхме да я гледаме твоята,от миналогодишния ми ремонт не е спирала да работи :rolleyes:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто печката не пали и при мен е така.

е като не пали защо тогава се пускат уредите-вентилатора да духа ?

и на дисплея кадето показва часа ми мига едно такова като реотани ?

или незнам вече,колко време и трябва че да почне да духа топло ? и антифриза се топли предполагам ?или се бъркам :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

огън без дим е трудна работа,поне в началото ще изкара лека пара или малко син пушек,това при самото запалване,после започва да свисти ,има печки които топлят само мотора и такива дето греят и радиатора на купето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...