Jump to content

Охладителна система-проблем?


tarancho

Recommended Posts

Колеги проблема, е че при загрял мотор горния и долният маркуч са студени( не са твърди на пипане), а тези които влизат в радиаторчето на парното са горещи,дори този който е за обезвъздушавене е осезаемо по твърд от другия.Антифриза съм го сменял скоро и за около 300км., които съм навъртял не ми е загубило нивото на течноста, а също и колата няма добро парно.Автомобила си загрява нормално и си поддържа 90 градуса, (А4 АДР газ/бензин). На какво може да се дължи проблема?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кoи маркучи са студени че не разбрах?

Редактирано от Zdravkicha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

горният, който е между блока и влиза в горната част на радиатора, а долният е този с термостата, който влиза в долната част на радиатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се приеме че е обезвъздушена както трябва, това значи че не ти отваря термостата втория кръг или ти е запушен радиатора. То тогава и радиатора трябва да е студен (за двигателя)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се приеме че е обезвъздушена както трябва, това значи че не ти отваря термостата втория кръг или ти е запушен радиатора. То тогава и радиатора трябва да е студен (за двигателя)?

Добре обаче не трябва ли поне горният маркуч да бъде топъл, независимо дали ти е прецакан термостата? пък и на таблото ми показва, че е загряла точно 90 градуса ми отчита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегрява ли? Ако и двата маркуча са студени вероятно не е обезвъздушена добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то това показание на таблото 90 градуса, показва от 75 до 100 градуса . така са направени таблата че в рамките на тези температури все показва 90 гр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...