Jump to content

тапи на блока на б4


amadeo

Recommended Posts

днес останових че ми текат тапите на блока под генерацията,разглобих всичко с голям зор ги махнах защото бяха станали на вестници тънки така изгнили,та въпроса ми е как най лесно се набиват тапите

Редактирано от amadeo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес останових че ми текат тапите на блока под генерацията,разглобих всичко с голям зор ги махнахзашото бяха станали на вестници тънки,та въпроса ми е как най лесно се набиват тапите

Абе колега при мен пак много бързо ми се губи водата , а като гледам нямам течове не е и в маслото ,може ли да се изпарява толкова много???

Редактирано от swetlin4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен се губише и не знаех от къде,ама днес го хванах от къде е,от тапите на блока едвам го хванах,под смукателния и испускателния колектор,малко е шибано ама се свалят

Редактирано от amadeo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес останових че ми текат тапите на блока под генерацията,разглобих всичко с голям зор ги махнах защото бяха станали на вестници тънки така изгнили,та въпроса ми е как най лесно се набиват тапите

Преди 2 мес. сменях изгнила тапа ,само че отпред на главата .

Новата я набих с подходящ по диаметър камък от гедорето .Важното е

камъка да влиза в тапата ,а не да се удря по външната периферия на тапата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набих ги с камък от гедория но не както колегата е казал а трябва да е по външната периперия иначе се мачка защото тези са доста по големи,малко е зор че няма място за замах с чука но му хванах цаката,ето и сниките,падна доооста разглабяне

п.с.тва става когато се губи антифриза и не се виждат течове,на снимките се вижда как си е текло,и не се вижда особено ако сте с кора под мотора

Редактирано от amadeo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега amadeo благодаря за снимките супер са станали .Поне имам си вече на представа къде са и как се поправя проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко страничен въпрос, ама каква е причината да ги има тези тапи ?

Тапите ще избият, ако блока почне да замръзва от ниската температура зимата. И ще го предпазят от повреди. Това е при условие че си карал с вода, или си случил на менте антифриз. Има една на главата(по малка), както и две на колектора.

П.П Сега видях че вече са ти отговорили!

Редактирано от николай 77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменяй ги направо и 3те да няма ядове,по 3 лв са бройката,а за абк са размер 36,6 не само за абк,има 2 размера 24и нещо си и 36,6,казвам го защото ходих и уж мериха тапата с шублер и измериха 36мм.а тя е ф36,6 да имате на представа а не да се връщате да ги сменяте като мен:zustimm:

Редактирано от amadeo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не чакайте тапите да ви спасят зимата,не им е това предназначението.Това са технологични отвори при отливката на блока ,също има и места където се обработва с машина ,тези отвори се запечатват с метални "тапи". Съгласен съм с факта че работят и като "бушони" зимата,но съм виждал достатъчно разцепени блокове с избили тапи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб колега , аз и зимата и лятото си карам с антифриз и все още не са ми изгнили тапите :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е при мен се оказа прокъсан маркуч някъде из под летящата чиния :hilezh:

Тапите са ми като нови все още и в близките 5 години не се вижда да текне от там :hilezh:

В крайна сметка сменихме маркуча,промихме цялата система,наляхме нов антифриз и сме готови за нови течове :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е при мен се оказа прокъсан маркуч някъде из под летящата чиния :hilezh:

Тапите са ми като нови все още и в близките 5 години не се вижда да текне от там :hilezh:

В крайна сметка сменихме маркуча,промихме цялата система,наляхме нов антифриз и сме готови за нови течове :hilezh:

ха ха тва е добре казано :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...