Jump to content

Каква добавка да ползвам за почистване на дюзи


Chobanov

Recommended Posts

Колеги бихте ли ме насочили към някоя изпитана от вас добавка, за 1 профилактично почистване :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

15 литра дизел - 1 литър бензин и газ някъде на безопасно над 3000 оборота за 30-тина минути и си пушка.

Сериозно ли, бензин в дизела и газ :gruebel:

Не ползвай нищо защото вероятността да си навлечеш проблеми е голяма

Дам има го и този филм :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газ значи да даваш десния крак надолу демек газ до дупка и да сериозно това съм го пробвал много пъти, а зимата по-често. И това ми е казано от хора, които разбират от дизел помпа дюза. 15 литра дизел - 1 литър бензин и караш над 3000 оборота, може първо да замериш стойности на дюзи преди манипулацията и след нея да видиш каква разлика има.

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, разбрах относно газта, ама дюзите си ги замервах скоро и дават 0,000-0,003 всичките.

Ама просто 1 профилактика исках да направя за всеки случай

Редактирано от Chobanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи 15 литра дизел - 1 литър бензин ми го е казал известния на всички Иво (Ifidik) важи за помпа дюза моторите. Пробвал съм многократно зимата като стане трайно под нулата винаги сипвам по малко бензинче, проблем съм нямал никакъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледах в нета един германец как ползва добавка лики моли.Изрично подчерта че не я сипва в резервоара,беше откачил магистралата за постъпващата от резервоара нафта и в една банка от система на самотек подваше директно към мотора добавката за около 20 тина минутки докато я изгори.Каза че не я сипва в резервоара тъй като се отлепят буклуци и тръгват по горивопроводи и филтри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, показанията на дюзите са перфектни, не ти трябва профилактика. Иначе, ако си решил, както ти казаха, малко бензин или лампена газ, или двутактово масло в резервоара и правиш профилактика. Ако е само за профилактика, според мен, по-добре пробвай първо на цял резервоар нафта, да налееш около 400гр. от което и да е било и да го изгориш. Предполагам, че не си се задръстил толкова, че на 15л нафта, да слагаш литър бензин, газ или 2Т масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега, виж тези две теми. Може нещо да ти е полезно, като отсееш плявата:

ДИЗЕЛ, добавки за дизел. Всичко за дизела и алхимията.

http://forum.ladaclub-bg.com/viewtopic.php?f=146&t=16812

БЕНЗИН, добавки за бензин. Всичко за бензина и алхимията.

http://forum.ladaclub-bg.com/viewtopic.php?f=146&t=13172

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавките на лики моли вършат чудеса. Преди на бомба дюзата слагах винаги преди да тръгна на извънградско пътуване. Разликата беше "уау".....

Send from my SGSIII

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично изпитах разликата върху Паджерото с добавка на Лики Моли за почистване на комън рейл и помпа дюза. Има я на много малко места. Аз я купих от едно Еко. Джипката летеше просто и никакви странични реакции не даде. Но то е с най-обикновен стар тип дизел и дюзите му са всеядни.

Сега съм взел една уж американска, комбинирана за чистене и незамръзване и се чудя как ще се отрази. gruebel.gif/>unsure.gif/>

На Аудито никога не съм сипвал добавки!

П.П.: Лекичко завиждам на газаджиите, че ги нямат зимата тези терзания. :rolleyes:/>

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз съм чувал, за Лики Моли доста позитивни мнения, ти викаш от ЕКО си е взел, трябва да погледна в някоя бензиностанция, благодаря ! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да погледна в някоя бензиностанция, благодаря ! :zustimm:/>/>

Ето ти това, което ти трябва, че гледам си от Пловдив

ЕТ “Флай Кар –

Георги Ловчалиев”

гр. Пловдив,

бул. “Санкт Петербург” №35

Телефон:

032 / 63 08 40

0888 22 40 21

А това ти е добавката

Редактирано от Kadiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале благодаря ти много колега, а прочетох, че флакончето от 250 мл е достатъчно за 75 л гориво, а тъй като а3 поема само 55 л, полвината ли да и сложа, или пак цялото :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Chobanov

Измисли си някаква дестинация с по-продължително каране, иди до Стара Загора примерно на кафе. Наливаш цялата добавка в горивото и караш на малко по-високи обороти по магистралата. Това, че ще налееш цялата опаковка в 25-30 или 50 литра не е проблем. При Лики Моли Diesel-Sp?lung дори се разкачат горивопроводи и директно се прави почистването на дюзите. Но това е при съмнение за по-сериозен проблем. Важното е когато се сипе в резервоара да не се задържа дълго там.

Относно 2Т маслото има доста изписано. То е бездимно и няма да имаш дим и сажди. Изгаря напълно и се счита за полезна добавка.

Редактирано от thaddeus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале благодаря ти много колега, а прочетох, че флакончето от 250 мл е достатъчно за 75 л гориво, а тъй като а3 поема само 55 л, полвината ли да и сложа, или пак цялото :gruebel:/>

Предполагам не е некъв проблем .....аз си го сипвах цялото, но моят резервоар си беше 75 л

Имай предвид , че тази добавка е "агресивна" и се слага минимум на 3-4 резервоара...в смисъл изгаряш 3-4 резервоара и тогава пак ползваш. За "ежедневна" добавка можеш да ползваш ТДА на Кастрол достатъчно евтина е ....и не се занимавай с масла и глупости

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Аз преди време ползвах някаква австрийска добавка в ламаринени кутии SDA 600 и бях доволен от нея, но пролетта изчезна от пазара. Иначе по спомени една кутия беше около 20 лв. и е за 1 тон нафта.

Сега мисля да пробвам ТДА. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Аз преди време ползвах някаква австрийска добавка в ламаринени кутии SDA 600 и бях доволен от нея, но пролетта изчезна от пазара. Иначе по спомени една кутия беше около 20 лв. и е за 1 тон нафта....

За тази ли става дума? ЦЪК

Ако е за нея, до колкото съм чел произвеждат предимно за рафинерии и затова концентрацията е толкова висока. Една бутилка е за около тон. По чуждите сайтове има добри отзиви, но лично аз не съм се добрал до тази. В Пловдив не съм я срещал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази ли става дума? ЦЪК

Ако е за нея, до колкото съм чел произвеждат предимно за рафинерии и затова концентрацията е толкова висока. Една бутилка е за около тон. По чуждите сайтове има добри отзиви, но лично аз не съм се добрал до тази. В Пловдив не съм я срещал!

Даааа! Точно за същата добавка става на въпрос. Преди беше в едни ламаринени кутийки. Тогава със спринцовка и тънък маркуч си отмервах колко милилитра да сложа. Сега като разглеждах сайта им видях, че на новата опаковка имало деление на по 100 мл., но май си е множко. Аз рядко сипвам над 30-40 литра наведнъж, че да мога да се ориентирам по тези деления.

Колега thaddeus, голямо благодарско за линкчето! :zustimm:/> Ще си поръчам отново от нея.

Редактирано от uaaaaau
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...