Jump to content

от 4x108 към 5x112


amadeo

Recommended Posts

четох някъде май в emotion club за преминаването към тези размери,там някой беше казъл че става чрез задни главини от а4 б5 quattro,и на 4те колела ли става тази интервенция или само на предните,или чрез какви други главини става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните и задните трябва да са едни и същи,лагерите са абсолютно еднакви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задни от А4 В5 куатро са за отпред

задни от 100/С4 са за от зад

ПП: това за В4 на предно

:zustimm:/>/>

сигурни ли е че е така защото искам да го правя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли малко разяснение защо точно тези главини се използват?Имам предвид защо точно за от пред от б5 куатро,а за отзад от 100/ц4??

Въпроса ми е за ауди купе на предно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте ! Може ли малко разяснение как да мина на 5х112 става въпрос за Ауди Купе на предно ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ауди купе задния мост е на В3, нали така

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писал съм го в някоя друга тема, но не ми се търси.
Отпред се слага главина от а4, може и да не е куатро, но трябва да е с по-малкия лагер(примерно от adr, 1z, или някой от малките двигатели, защото по-големите двигатели са с големия лагер, като на 100-ците и няма да стане на б4-ковия шенкел). Преди да набиете лагера на шенкела,трябва да запилите с 2-3мм шенкела отвън(нищо му няма, там не седи лагера). Иначе като набиете главината, тя ще опре.
Понеже главината на а4 е по-малко изнесена навън, ще се наложи да смените и дисковете, ако сте с 280 или 256мм пасват идеално от а3, без да сменяте апаратите.

Отзад се слага задна главина от ауди 100 на предно, защото е същата като на купе\б3\б4, просто е с 5 отвора. Дисковете отзад може да сложите пак от 100-цата, пак са същите, но и те са с 5 отвора. Ако вашите дискове са нови - разпробийте ги, пак ще станат.

Редактирано от vladi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги   все пак да питам, моята е В4 с дискове от пред и отзад  мисля ,че от А4 главини с дискове ще станат.  някой който го правил да пише

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кола с предно предаване отзад точно пасва диск-главина от първите А4-ки. Трябва да се прехвърли назъбения ринг на АБС-а /ако са нови дисковете - продават се без него/. Също така джантите ще се изнесат 8мм навън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

колеги, имам питане към някой, който се е сблъсквал с тоя проблем, аз съм със шенкели от 2,6/2,8/S2 които са за големия лагер и големите шлици на полуоската. От какво ауди/vw да търся главини, защото тия които пасват (от S2) са спрени от производство 2012, а и да намеря са по 300лв бр, безумна работа. Дайте идея от какво ще паснат отпред дори и с лека интервенция.

 

edit:  не мисля да минавам на малкия лагер и шлиц, не е опция

Редактирано от bonecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и от а4 в5 са същите.в този случай ще трябва да махна girling60 апаратите и да ползвам от а4 апарати и дискове, понеже мойте главини имат едно изнасяне със 15 мм

 

image1.jpeg

Редактирано от bonecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 пъти го редактирах и пак грешно съм го написал :D
Задни от ц4 куатро, 4A0407615D с техните лагери. 

Резултат с изображение за 4A0501653D

ляво V6/20V b4  дясно Ц4 задни
9b1A0BX.jpg

ПП- Аз ако сега (със сегашния акъл, а не миналата година) минавах на 5болта, дирекно слагам 314 от 4ф. Ама нали обичам да ми е трудно, сега мисля за 345мм диск. 
 

Редактирано от krisaleks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по тоя номер 4A0407615D ми излизат че са предни. А тия дискове от 4ф с какви апарати са и стават ли plug & play на б4 шенкела или трябва да се правят съпорти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4A0501653D 

дисковете от 4ф са с 4/5мм то голямо ЕТ от на б4 и трубва да се подложат шайби м/у супорта шенкела. Но и апарати ти трябват, ате 57 със супортите за 314мм диск. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...