Jump to content

Recommended Posts

Елементарните всекидневни приложения... фейс, чат, браузване, клипове, музика и т.н.

И за това галакси с5 мини не е достатъчен ли :huh:

Мечо от 3,5 инча на 5 ми идва прекалено, а не съм кинта и двайсет с детски кунки. Thor Алфата звучи интересно и не е 5,1 инча.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алфата е хубав, но цената ми е по-страшна и от на S5.

 

рам 1,5 гб не е ли достатъчна за да функционира добре?

 

Абсолютно достатъчно е. Аз ползвам телефон с 1.5 рам и 1.6 четериядрен snapdragon 400 - работи супер гладко откакто го имам.

 

Иначе за мен един Nexus 4 e по-добър от S5 mini.

 

Ако цената на Z3 Compact те устройва няма какво да го мислиш.

 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе за мен един Nexus 4 e по-добър от S5 mini.

S4 mini  е последния телефон, който може да се обслужва с една ръка. S5 вече създава неудобства, а Нексуса е по-голям.....и няма слот за карти.

Дайлърът на Самсунг е много дразнещ. За операции, които при стария сенс отнемат две движения на ръката, при Самсунг се изискват 4-5. Отделно разположението на бутоните ограничава размера, до който може да се работи с една ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Z3 Compact е най-добрия 'мини'.Мощен хардуеър и отлично издържаща батерия, по-голям екран с размери на корпуса колкото на Z1 Compact, сравнително малко излишни приложения, в сравнение със Самсунг много по-дълъг съпорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж LG G2  , много добра автономност, процесор, дисплей , като размери според мен е компактен. Недостатък е липсата на SD  слот, но ако те дразни стоковия Андроид винаги може да му качиш CyanogenMode , което си е голям ъпгрейт и откъм къстъмизация с много по-големи възможности .

 Тук можеш да погледнеш устройствата , които официално поддържа самата компания разработчик...

http://wiki.cyanogenmod.org/w/Devices#vendor=;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време съм с cyanogen 11. Горе-долу откакто излезе киткат, а самсунг отказаха да го предоставят за моя телефон - 9070.

Системата не е по-бърза от стоковия андроид (който е спрял до jb) и е много по-нестабилна и бъгава. Горе-долу всеки месец излиза рилийз, а понякога и в рамките на седмица. С АРТ работи по-бързо, но някои приложения крашват с него. Всяка версия има по някой сериозен бъг (а и аз не разцъквам много телефона за да открия скритите бъгове :)). Последно - днес забелязах, че при зареждане на изключен телефон не ми показва процентите на батерията - нещо което винаги е работило досега. А иначе последните два рилийза идват автоматично на interactive режим на процесора, което кара телефона да се рестартира. При слагане на on-demand, хора ми казват, че телефона е изключен, а той си работи......

 

Дайлърът може да се смени, но phone приложението - НЕ! А самсунг-ското е по-добро от базовото на гугъл. За да е толкова разпространен ЦМ, сигурно има и телефони, с които работи по-добре. Но да си купя последен модел телефон и да се надявам, че ще е от работещите с ЦМ - не мерси!

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не “за какво", а "вместо".

 

logo.png

 

CyanogenMod is an aftermarket firmware for a number of cell phones based on the open-source Android operating system. It offers features not found in the official Android based firmwares of vendors.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cyanogen взимат Андроид както Гугъл го е родил, добавят му функционалности, които са пропуснали да му сложат и го порт-ват да тръгне на различни дивайси. Резултатът е (много) по-бърз телефон, допълнителни екстри, изчистен интерфейс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения който ми допада е самсунек с5 и с5 мини. Малкия според вас не ставал, големия ми е неудобен. Алфа така и не успях да видя на живо. Сони са ми гнусни на пипане с тоя бутон отстрани по средата. Става все по объркващо и май ще си остана в правата вяра.

ПП: За някаква нокия с размер на дъска за хляб споменах ли, бррр?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения който ми допада е самсунек с5 и с5 мини. Малкия според вас не ставал, големия ми е неудобен. Алфа така и не успях да видя на живо. Сони са ми гнусни на пипане с тоя бутон отстрани по средата. Става все по объркващо и май ще си остана в правата вяра.

ПП: За някаква нокия с размер на дъска за хляб споменах ли, бррр?

Не знам защо да не става С5 мини, мда в сравнение с батко си е по-зле, но пък сам по себе си и спрямо голяма част от това,което се предлага на пазара си е чудесен. Кое му е хубавото на уин мобайл не знам, за мен по -тъп интерфейс няма. Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В грабул и рибаком го нямаше. Ще проверя в ментел. Въпроса ми беше как е хардуеъра, достатъчен ли е?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го имам от няколко дена и съм доволен. Хардуера, според мен, е достатъчен, но не съм точно хард юзър. Външният вид е отличен, на досег също. Батерийката ми идва малка, не издържа много, което за мен е единственият недостатък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Note и на мен лично ми идва много тънък и лек, но като функционалност си е ОК.

За пръв път да ми допадне "златист" телефон. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро го разглеждах в някое от "техно" веригите, но в коя точно нямам спомен. Добре е алфата, но според мен има доста по-смислени предложения за тази цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cyanogen взимат Андроид както Гугъл го е родил,......Резултатът е (много) по-бърз телефон, допълнителни екстри, изчистен интерфейс.

Практиката показва, че не е задължително телефона да стане по-бърз, дори може и да е значително по-бавен от стоковия.

Неоспоримият недостатък на стоковия софтуер е спирането на нови версии за телефони над 1 или 2 години.

 

В сравнение с карбон и параноид, цианогенмод-а е най-бавен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. Просто рекламния слоган на цианоген - как хем добавят екстри, хем работи по-бързо няма как да се случи :).

За съжаление гугълския phone пак не може да се махне, а стабилността е още по-зле.

 

Edit: Петък е излязъл нов рилийз. Ще го пробвам още днес:).

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...