Jump to content

Recommended Posts

Beautiful Widgets 

 

Screenshot_2014-09-14-19-17-03.pngScreenshot_2014-09-14-19-17-18.png

Screenshot_2014-09-14-19-28-06.png

 

Приложението е платено, но лесно се намира кракнато. (може да го споделя при желание). Има хиляди скинове все безплатни... Тези за часовника и времето са различни и могат да се комбинират. Може да се добанят по няколко населени места...

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам AccuWeather & Forecca. И двете показват различни неща които обикновено не се сбъдват.  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора твърдят, че yr.no били безпогрешни.

 

За мен всички сайтове са еднакво пожелателни и съм се спрял на синоптик.......и ако прогнозата се потвърди и от wheater.bg и обръщам повече внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, понеже сте Андроидаджии, искам да ви питам използвате ли някакви приложения, свързани с колите ви? В смисъл, приложения, които се свързват реално с колите ви? Има едно стандартно устройство ELM327 Bluetooth, което се включва в OBD порта и дава достъп за диагностика и т.н. Аз разработвам едно такова приложение - Carista - което прави специфична за VAG диагностика, както и кодиране. Някой тук ако има ELM327, може да го пробва - давам безплатен пробен достъп за колеги от форума... защото искам тестване на новите функции :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, понеже сте Андроидаджии, искам да ви питам използвате ли някакви приложения, свързани с колите ви? В смисъл, приложения, които се свързват реално с колите ви? Има едно стандартно устройство ELM327 Bluetooth, което се включва в OBD порта и дава достъп за диагностика и т.н. Аз разработвам едно такова приложение - Carista - което прави специфична за VAG диагностика, както и кодиране. Някой тук ако има ELM327, може да го пробва - давам безплатен пробен достъп за колеги от форума... защото искам тестване на новите функции :)

Toзи ELM327 е пълен майтап и има общо с VAG диагностика колкото стол с електрически стол.Даже невлиза в буксата за диагностика без да се изреже един ръб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни линк да го разгледам.

http://www.caristaapp.com

(и в момента има бета версия тук: http://www.caristaapp.com/beta/ )

 

Toзи ELM327 е пълен майтап и има общо с VAG диагностика колкото стол с електрически стол.Даже невлиза в буксата за диагностика без да се изреже един ръб.

Е, колега, попаднал си на някакъв недонаправен китайски вариант на ELM-а. Те всъщност всичките са китайски варианти, но повечето всъщност работят.

 

Само че ELM-ът (и съответно, моето приложение) поддържа само по-новия CAN протокол, така че поддържаните модели са само по-новите (от около 2005-а насам, в зависимост от модела). Виж: http://www.caristaapp.com/supported-vehicles/

 

Иначе и със по-старите работи, стига да са съвместими с OBD2, но при тях само обща диагностика на двигателя, без специфични за VAG модули, нито пък кодиране/настройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Но все пак, да кажа, че ИМА възможност за специфична за VAG диагностика и кодиране чрез ELM327 при по-новите модели на VAG. Просто досега не съществуваше софтуер, който го прави.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

МНОГО ми харесва:

http://en.miui.com/thread-34895-1-1.html

 

Може би защото прилича доста на iOS 7 като идея за плосък дизайн. С удоволствие бих разцъкал едно Xiaomi или някой телефон с портнат MIUI 6.

По-добре разгледай това...

http://oneplus.net/one

 Пак китаец, почти идентичен като параметри, но ОС със сигурност ще ти допадне  и изобщо с всичките си възможности за къстъмизация, може да бъде какъвто поискаш.  :)  За мен е най-впечатляващия телефон тази година, като цена-качество , маркетинг и съвкупност- ОС и хардуер. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОРРО е фирмата, която реално произвежда и двете устройства.  Китайската версия на oneplus  е със Colour OS, точно като при find 7, който е вторият в света телефон с quad HD дисплей, също като LG G3. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо втория?! Представиха го април месец. Мисля, че преди това нямаше представен телефон с QHD. Иначе oneplus

 до скоро си фигурираше в сайта на OPPO и от скоро го преместиха като самостоятелен бранд.

Редактирано от thaddeus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото  април беше на pre-order  и реално не можеше да си го купиш до скоро. Няма значение това, впечатляващото е , че китайците технологично вървят в крачка с лидерите на пазара на смартфони , като всъщност предлагат много по-добра цена, но и по-лош съпорт или никакъв... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Порових се за повече инфо за този Oneplus One.Не е никак лош телефон, но гледах няколко клипа в които е показано, че има проблем с тъча.Не знам към момента дали е отстранен, но не ми се вярва.Регистрирах се в сайта да пробвам да си поръчам един, но се оказа, че искат покана.От там се регнах във форума и писах за покана, но като гледам колко хора чакат, скоро няма да се получи номера.Някой от вас докосвал ли се е до това чудо :) , да сподели дали го има проблема с тъча?

Цената от 360USD е доста привлекателна  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май се оказа че Оппо нямат производствени мощности да задоволят търсенето, което те сами разпалиха с маркетинга си и и въобще целия хайп около OneplusOne. Отделно че за да намалят цените, явно качествения контрол страда, както и разработването на читав софтуер. Правя уговорка, че съм нямал жив досег с телефона, а си правя изводи от коментари на други потребители, които съм чел в нета.

За мен в момента водещите китайски компании са Lenovo - вече се предлагат официално и в България и имат съвсем не лоши флагмани. В момента се чака Vibe Z2 Pro. При тях просто моделите са много, което води до объркване и не до там добър съпорт.

След това за Xiaomi. Аз лично съм с такъв телефон (Mi3). Те са на другата крайност - поддържат малко модели, но изпипани (според моите критерии). Лично мен ме грабнаха със софтуера - интуативен, има адски добър съпорт, всяка седмица излизат ъпдейти, поддържат се модели на по 2-3 години. Не случайно софтуерът им (MIUI) се портва за всички по-известни телефони с андроид и чрез него печелят доста нови клиенти. Отделно вече имат голяма фен база и като изключим огромния хайп (типичен за страните от далечния изток) може да се намери отговор на всеки проблем. Малко са apple-like като организация на компанията си, но мен това не ме дразни. 

Последния водещ китайски производител, за мен, са Meizu. Много симпатични са им телефоните, но съм нямал досег с такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-хубавото нещо на 1+1 е софтуера. Всъщност това е първия cyanogen телефон, нещо подобно на LG Nexus...Има известни проблеми не само с тъча, но и с жълти дисплеи, некачествени стерео жакове и т.н. , има доста писано из нета като цяло, но последните серии като че ли са ок. Дори и да получи човек покана, не шипват до БГ , а трябва да се правят разни сложни схеми. Аз много се колебая в момента между  1+1, LG G3  и   Find 7, като за LG G2  има cyanogen подръжка , като навярно скоро ще излезе и за тройката и се колебая дали да не заложа на най-сигурния вариант-LG  и да изчакам за софтуер.  Find 7  е супер като дисплей и данни на хартия, но с тяхната ОС не ми се нрави изобщо. Хубавото е , че като роднина на 1+1 , cyanogen са се погрижили за неговата подръжка също, и след един флаш , би станал много добра машина . Не знам как се държи като живот на батерията,  но има предимство, че разполага със слот за СД карта, батерията се вади и може да се зарежда на ускорен цикъл...а дисплея , просто на quad HD,  колкото и да се вглеждах в едно LG, аз поне пиксел не успях да видя. Всъщност при такава разделителна способност и разстояние над 18 см, реално дисплея се превръща в ретина или поне така казват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво значи ретина дисплей? Шанаджийте от Епъл наричат ретина дисплеите с ppi над 300, защото за човешкото око е невъзможно (или почти невъзможно) да забележи разлика след 300ppi, с което аз съм съгласен. Всичко над 300ppi за мен е мерене на пишки и абсолютно ненужно натоварване за графичния чип и батерията. Това са рекламни трикове, с които аз отдавна не се съобразявам, затова и в момента съм с телефон с "едва" 267ppi и съм много доволен от дисплея. Сравнявал съм моя Desire 816(267ppi) с One M7 (469ppi) и разликите при нормално разстояние (за мен това е педя и половина - 2) са толкова нищожни, че бих избрал по-големия дисплей в 99 от 100 случая.

 

Колкото по-висока е резолюцията на дисплея толкова по-трудно се намират тапети за него. Аз както обичам сам да си избирам тапетите и постоянно да ги сменям ще ми е голяма мъка да търся изображения с резолюция поне 2880х2560. Повечето приложения (напр. уиджети за новини, времето и т.н. са бъкани с изображения) не са оптимизирани за 1440р и ще изглеждат кофти на такъв дисплей. Андроид версията на youtube е с максимална разделителна способност на видеото от 720р. Та в този ред на мисли защо му е на човек повече от 720р дисплей в джоба... айде да не е 720р, но защо ти е повече от 1080p?

 

Ето едно ревю на дисплея за G3. 

 

 

Разбира се, че разлики има ако ги търсиш от 10см разстояние, но защо ти е да ги търсиш? 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си , че точно това му трябва ? Батерията едва ли ще държи много, а и за първокласник по-добре нещо базово, просто не се знае колко ще изкара . Малката моята получи  Нокия с тъчскрийн, която събираше прах в шкафа, но батерията държи 4 дни и за нея беше важно, че е "телефон с пръсти" . Все пак работата им е да учат и като потрябва да има откъде да се обадят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим че вероятността да бъде загубен, счупен, откраднат е много голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си , че точно това му трябва ?

Апарата ми го предлагат от мтел за преподписване на договор. Цената му е като телефон с копчета. Въпроса е да не забива, губи обхват. Първолака, всъщност е първолачка, която като всяко момиченце си пази нещата. Каква нокия си взел на твоята принцеса?

ПП: Другите варианти са

ZTE Blade Q

Нокиа Лумия 520,

Samsung Galaxy Young S6310 Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За С6310 мога само хубави неща да кажа. Супер бързо телефонче, батерията държи доста и е с подходящ размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не забива трябва да е с рам повече от 512 или минимума е 1гб...

  Мисля, че това е въпросната Нокия http://www.phonearena.bg/phones/Nokia-5228_id4699/photos , но аз така ли иначе я имах, но и да не беше така , пак бих и търсил нещо подобно с приоритет автономност. Всички членове на семейството са на бързо набиране и с икони на дисплея, има карта с памет, на коята има музика, но имаме условие да не ползваме слушалки . Тарифния план е 10лв на месец (600 безплатни към Виваком и 30 към всички) хубавото е , че тези 10 лв са като лимит и не може да се надвишава. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...